SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja Fiony S.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Ale jeśli pierwszą serię wykonam ok, to w drugiej z tym samym obciążeniem już się męczę, trzęsę i w ogóle. O ile w pierwszej jestem w stanie wykonać 12 powtórzeń, to w drugiej serii zazwyczaj już robię kilkusekundowe przerwy pomiędzy ostatnimi powtórzeniami, więc sądzę, że gdybym jeszcze zwiększyła obciążenie to zrobiłabym pewnie 6 powtórzeń a nie 10. Czy i tak mam próbować? (np. dziś w tej drugiej serii siadów musiałam się już bardzo koncentrować i starać, żeby trzymać plecy prosto bo mi się już wyginały i ta drua seria była dużo trudniejsza niż pierwsza).
Czyli przykładowo miałoby to wyglądać tak?:
dzień 1, seria 1: 15kg, seria 2: 17.5kg
dzień 2: seria 1: 17.5kg, seria 2: 20kg
a przy 3 seriach:
dzień 1, seria 1: 10x15kg, seria 2: 8x17.5kg, 3 seria: 6x20kg
dzień 2: seria 1: 10x20kg, seria 2: 8x22.5kg, 3 seria: 6x25kg
Czy nie ma na to recepty i trzeba po prostu zwiększać przy każdym podejściu i probować się nie złamać?

Ławeczki są 2 albo 3, zawsze leżą na nich faceci wyciskający duże ciężary na klatę. I to są takie normalne ławeczki, bez niczego o co można by nogi zaprzeć (chociaż bardzo się im nie przyglądałam). Pytałam instruktora i powiedział, żeby to robić na tej maszynie. Ale w sumie mogę jeszcze podpytać chłopaków, oni wydają się czasem bardziej kumaci niż ci instruktorzy.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
A to nie jest maszyna na proste brzucha. Aż sprawdzę przy okazji najbliższej bytności na bananowni koło chaty.
Rób supermeny na podłodze zamiast wznosów z opadu - masz czuć poślady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Na brzuch się "kuli" gowę do kolan a na plecy się wypycha do tyłu - prostowniki pracują aż miło (i nic więcej). Dobra, sprawdzę w takim razie supermeny.

A w ogóle to ja tu wpisuję wielce podjarana, że są progresy a Kokosik buch!, kokosem w łeb: progresy za małe Nie ma letko no...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
We wznosach i supermenach mają głównie pracować prostowniki ale prostowniki bioder, czyli poślad.

a'propo progresu
Zrób sobie ciut dłuższą przerwę między pierwszą a drugą serią, usiądź, napij się wody, wyrównaj oddech. Dołóż do drugiej i już. Nikt nie każde się Ci spieszyć i cykać przysiady jak na wszystkich zajęciach typu power-pump (jak zwał tak zwał). Robisz przysiad, wstajesz, wydech, kilka sekund na ochłonięcie, stabilizujesz postawę, wdech i w dół.
Dasz radę. Myślę, że 30kg jest na luzaku w Twoim zasięgu
Są ćwiczenia, gdzie progres (w kg) z czasem będzie niemożliwy - wtedy liczy się coraz lepsza technika, dłuższa faza negatywna, spięćie w szczycie, dołożenie tempa. Ale w podstawowych ćwiczeniach na razie, na moje oko, masz spory jeszcze zapas.

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2015-02-06 15:50:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Dobra! Też tak myślę! Nie obijamy się tylko ładujemy!
(chociaż przysiady to u mnie chyba główne ćwiczenie na barki i ramiona, nie tylko na nogi )

Zmieniony przez - Fiona S. w dniu 2015-02-06 16:04:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Ostatnie dni: miski czyste + czerwone wino w sobote + 10 km bieg w niedziele.

Pomiary (kg i cm): lekki spadek, potem powrót w góre, cos sie rusza; poczekam do konca tygodnia, to bedzie dobry czas na pierwsze podsumowanie (chociaz miałam nadzieję, że po 3 tgodniach już jakieś zmiany będą... ).

Dzisiejszy trening, były proby progresu między seriami

A. Martwy ciąg:
12x25kg/12x30kg
12x25kg/12x25kg
15x20kg/15x25kg
15x10kg/15x10kg

B1. Wyciskanie sztangi stojąc:
12x15kg/8x20kg
12x15kg/12x15kg
15x12kg/15x12kg
15x10kg/15x10kg

B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem:
12x30kg/12x30kg
12x25kg/12x30kg
15x25 kg/15x25 kg
15x25 kg/15x25 kg

C1. wypady:
12x15kg/12x15kg
12x10kg/12x10kg
15x10kg/15x10kg
15x10kg/15x10kg

C2. uginanie nóg siedząc, na maszynie:
12x30kg/12x32.5kg
12x27.5kg/12x27.5kg
15x25kg/15x25kg
15x25kg/15x22,5 kg

D. pompki
2x5, wysoki step
2x5 - na stepie, niedorobione jakieś takie niewiadomoco
12/13/10/10/15- damskie


A. Nie mogę ruszyć MC porządnie, niby podniosłam 30 kg, ale to było bardzo na raty i takie "zesr*j się a nie daj się". Wolę przysiady, przy MC jest mi jakoś "niewygodnie", ruch jakiś taki nienaturalny, ramiona mnie bolą, i plecy i w ogóle... nie wiem, jak to opisać. Jedyne na czym się koncentruję, to żeby nie wygiąć pleców w koci grzbiet i to pochłania całą moją uwagę.
B1. Ciężko było ale dało się podnieść 20kg.
B2. W drugiej serii już się trzęśłam i ostatnie kilka powtórzeń było trochę niedociągniętych.
C1. Wypady z 15 kg były dużo przyjeniejsze niż z 10 kg, pośladki pracowały, oł jeee!
C2. Normalnie szleństwo.
D. Pompki. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać...


Miska dzisiejsza. Węgle mają być 165g a tłuszcze 71g ale nie mogę ich zmienić w tabelce, cały czas zmienia na wcześniejsze.:





Zmieniony przez - Fiona S. w dniu 2015-02-10 14:49:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
To może filmik z MC?
Na jakiej wysokości masz gryf od sztangi przy MC jak stoisz tak normalnie - rozstaw nóg na szerokośc bioder? Bo może masz za nisko i wtedy trzeba podkładki pod kółka wrzucić.
Gryf powinien być gdzieś tak koło 20cm nad podłożem, czyli gdzieś w połowie goleni.
Zawodnicze kółka mają średnicę 45cm.

Możesz przy pompkach sobie delikatnie ułatwić na początku i nogi szerzej ustawić. Nie zapominac o napięciu brzucha (jak do siadów) -korpus nie może być falowaty

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2015-02-10 15:04:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Próbowałam z rozstawionymi nogami, dużej różnicy nie ma, bo ramiona drżą jak tylko się na nich wesprę, a jak zaczynam się opuszczać to już jest Miss Galareta. Brzuch, plecy, klatka piersiowa - nawet nie zauważą, że coś się dzieje, bo ramiona wymiękają zanim reszta się aktywuje

Co do MC, to może masz rację, może faktycznie jest za nisko. Gryf jest na krążkach 5 kg, tak na oko mają ze 30cm. Postaram się wybrać na siłownię kiedyś w nocy, to nakręcę filmik jak nie będzie za dużo ludzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Przy pompce potrzebna jest stabilizacja barku i lopatki (ma byc plasko na plecach a nie wystawac jak odlatujacy aniolek)i oraz ustawienie dloni na podlodze. Rozstaw palce jak spiderman czyli szeroko i trzymaj plasko w kontakcie z podloga, zeby sie nie podwijaly, srodkowy paluch po srodku nadgarstka, nie rob przeprostow w lokciach i nie blokuj ich jak jestes na gorze bo zaczynasz wisiec na stawach a miesnie nie pracuja. jak jestes na dole to powiedz sobie, ze odpychasz podloge od siebie.......jakbys jej nie chciala :) I trzymaj kark i glowe neutralnie nie zblizajac ich do podlogi....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2143
Dzięki Tetiszeri za instrukcję obsługi pompek, myślisz, że techniką nadrobię brak siły? Spróbuję, zobaczymy

Mam pytanie intymne, do kobiet z doświadczeniem :) Czy ćwiczenia siłowe mogą mieć wpływ na krwawienie miesiączkowe? Dostałam @ dokładnie dwa tygodnie temu, po kilku dniach przeszło w plamienie i cały czas plamię. Wczoraj było ok, myślałam, że się wreszcie skończyło, a dziś po siłowni zaczęłam odczuwać lekki dyskomfort w podbrzuszu i znowu plamię Czy to może mie jakiś związek? Bo trochę się martwię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chodze na silownie, trzymam diete i prosze o rade

Następny temat

Spalacz tłuszczu dla kobiety

WHEY premium