SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania Do Eksperta Hi Tec'a

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
powiem Ci tak i nie wiem jak np napisza moi koledzy .... dla mnie nie ma idealnej metody dla wszystkich wiec nie ma co polecac..... o co ci chodzilo z treningiem 5x5... 5 dni 5 treningow..

jezeli tak to napewno split .... ja osobiscie trening fbw polecam osoba poczatkujacym i zeby robic taki trening 2-3 w tyg natomiast jezeli ktos jest juz w wiekszym stopniu zaawansowania to polecam split 4 razy w tyg....
jezeli ktos trenuje metoda fbw wiecej jak 2-3 razy w tyg moze szybko sie przemeczyc gdyz miesnie beda mocno przepracowane .... trenujemy kazda partie na kazdym treningu i bedzie napewno malo czasu na regeneracje (nie sadze zeby sprawdzilo sie to na dluzsza mete) ..
jezeli chodzi o split tutaj mozemy dobrze rozplanowac partie i trenowac kazda partie raz w tyg badz ewentualnie jedna powtarzac... wtedy dana grupa miesniowa jest przetrenowana na jednym treningu mocniej ale ma wiecej czasu na odpoczynek....

jeszcze napisze Ci dlaczego ja np nie robie teraz fbw.... jezeli mialbym zrobic trening zalozmy... nogi plecy barki klatka biceps triceps (zakladajac 9 serii na duza grupe 6 na mala) i np takie cwiczenia przysiad, wioslowanie sztanga, wyciskanie sztangi itd.... to po przysiadach i moze wioslowaniu bede bez sil wiedzac ja ostatnio trenuje....

mam nadzieje ze troche pomoglem i jakos przyblizylem to wszystko ... teraz Ty wiesz w jakim stopniu zaawansowania jestes i jak trernujesz i dobierzesz cos dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6255
Hmm chyba się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o metodę treningową 5x5 głownie na siłę, która polega na tym aby jedno "podstawowe" ćwiczenie na każdą partię mięśniową robić 5 serii po 5 powt. z cotygodniową progresją.
Jestem właśnie po 4-dniowym splicie i chciałbym coś zmienić żeby nie ćwiczyć zbyt długo na jednym planie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
ale napisz jeszcze co jest Twoim priorytetem treningowym???? moze stad to nie porozumienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6255
Priorytetem jest zwiększenie siły w każdej partii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
to ogranicz trening do 2 cwiczen na partie... korzystaj z cwiczen podstawowych na wolnym ciezarze rob po np 6 serii z progresem ciezarowym.. 3 razy w tyg .. ale nie proponuje robic codziennei wszystkiego bo przemeczysz miesnie... rob 2 partie np na trening jezeli 3 razy w tyg (a taki zestaw p[roponuje na 3 dni) jak bedzeisz mial jeszcze jakies pytanie to pisz....
ja czasami robilem taki trening sily miesniowej przed rozpoczeciem budowania masy miesniowej ale u mnie to byl okeres 3 tyg max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie suplementacji... Wiele czytałem odnośnie glutaminy i zdania są ostro podzielone ale mimo to widać, ze bardzo często L-glutamina gości w suplementacji zawodowców wiec jednak opłaca się zaopatrzyć czy jednak odstawić ten suplement i zainwestować w coś innego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
ja biore i jest to dla mnie podstawowy suplement jak bcaa witaminy i mineraly,odzywka wysokobialkowa....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104085
Tomku mam pytanie dot. antyoksydantów w okresie po treningowym. Wiadomo przydał by się w tym okresie ALA na podbicie wrażliwości insulinowej, wit. C na zbicie kortyzolu itp. Spotkałem się jednak z opinią, że wszelkie antyoksydanty należy przyjmować jak najdalej od treningu bo jak wiadomo po treningu pojawia się duża ilość wolnych rodników a jest to cześć adaptacji mięśni do wysiłku siłowego - jeśli podamy antyoksydanty istnieje szansa ze odpowiedz będzie niepełna/nieoptymalna. Dodam że sam dotychczas dawałem 400mg ALA do szejka po treningu a 1g wit C do posiłku po treningowego.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
wiesz co wlasnie wiele osob roznie sie na to zapatruje .... ja bylem nauczony (po prostu ktos mi przekazal taka wiedze, jak jeszcze nie mialem zielonego pojecia o diecie i przyjmowaniu suplementow) ze najlepszym momentem na przyjecie antyoksydantow to nie bezposrednio po treningu lecz po posilku po treningowym.... w sumie to prakycznie robilismy podobnie tylko ze ty to rozbijales jakby na dwa posilki szejk i posilek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 275
Witam,

Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 57 kg. Ćwiczę na siłowni juz 5 miesięcy, z miesieczna przerwą w połowie. Ćwiczę SPLIT-em tj.

Klatka+Biceps
Plecy+Triceps
Nogi+Barki

Ćwiczyłem systemem : 2 dni siłowni - 1 dzień przerwa- 2 dni siłka i tak w kółko. Efekty było widoczne. Pochłania mi to jednak strasznie dużo czasu. Od września planuje zacząć trening na masę mięśniową i przestrzegać odpowiedniej diety. A teraz moje pytania :

1.Właściwie mam je od kiedy zacząłem ćwiczyc - czy siłka ograniczy mi wzrost ? Jestem dosyć niski jak na swój wiek stąd moje pytanie.

2.Czy FBW jest lepszy na masę niż SPLIT ? Zależy mi na czasie między innymi.

3.Czy w moim wieku mogę brać białko ? Jeśli tak to co mi polecasz ?

4. Czy jakieś inne suple byłyby wskazane ? Do tej pory nie brałem niczego, głównie przez rodziców którzy mają alergie na jakiekolwiek dodatki. Po treningu zawsze banan a potem jogurt ;)

Trochę sie rozpisałem, mam nadzieje że to nie problem ;)

Pozdrawiam, Benek321
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Tygodniowy Plan Robienia Formy

Następny temat

!!!! !!!! PROMOCJE !!!! !!!!

WHEY premium