SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania Do Eksperta Hi Tec'a

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
czesc to nie problem zawsze lepiej napisac wiecej o sobie niz mniej.... co do treningu to polecam split ... fbw napewno szybszy bylby ale mam nadzieje ze wolisz sie skupic na efektach ... szkoda ze zmieniasz system treningowy chodzi o dni wtedy byl najlepszy zeby nie laczyc jakis 2 duzych grup.. jezeli nawet decydujesz sie na polaczenie np klatka barki przod i bok, nogi triceps, plecy tyl barku biceps
co do wzrostu to kwestia tego jak reszta domownikow (nie wiadomo jaki gen masz) ja odkad pamietam zawsze bylem maly ale to ze wzgledu na to ze wszyscy sa tacy mali.. znam zawodnikow ktorzy maja po 180cm a cwicza od bardzo mlodych lat i nawet startowali w juniorach....

co do bialka jest to tylko uzupelnienie diety wiec napewno nie zaszkodzi Ci (chociaz wiem jak to moze byc jak rodzice sa tak sceptycznie nastawieni) ja stosuje obecnie 3 na przemian hi anabol, c-6, delicious whey
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21
Witam :)

Wydaje mi się, że popełniłem poważny błąd zakupując odżywki w sklepie /sprzedawca wydawał się zresztą bardzo kumaty hmm/ bez wcześniejszej konsultacji tutaj - ale do rzeczy.
Ćwiczę raczej średnio ciężko praktycznie ale codziennie /bieżnia, atlas, ławeczki + sztangi. ćwiczenia w 3 seriach 20,15,15 raczej średnie ciężary. Mam wagę 81 przy 185 cm wzrostu. Pomyślałem że przy takim treningu lekkie odżywki mi nie zaszkodzą i za radą sprzedającego zakupiłem spalacz, Hi-TEC Whey C-6 2250g + HI-TEC BCAA TST 500g jakiś kompleks witamin i tłuszcze omega 3.
Tylko czytając od wczoraj forum wywnioskowałem że białko i bcaa jest bezsensu jeść razem? Jak Panowie to widzą? Póki co mieszam sobie 2 łyżki białka i 2 łyżki bcaa razem wlewam 0,6l wody i piję pół przed siłka i pół po :) Czy dobrze robię? Mam jeszcze pytanie czy jeśli chodzi o odżywki i suplementy to to co mam wystarczy do czystko amatorskiego wysiłku czy jeszcze coś byście mi zasugerowali...
Będę bardzo wdzięczny za odzew
Pozdrawiam Art.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
sprzedawca byl kumaty dal Ci niezly zestaw (chociaz nie wiem czy spalacz jest potrzebny jak wazysz 81 przy tym wzroscie) ale moze nie wiem go po prosiles bo powiedziales ze chcesz cos zrzucic...
mysle ze wystarczylo przy zakupie tylko poradzic sie jak brac i nie mialbys problemow bo pewnie by Cie poinstruowal ...

to co przeczytales na temat bcaa i bialka to chodzi o to zeby nie robic rezem szejkow a nie ze te dwa suplementy nie powinny byc laczone... stosuj aminokwasy przed i po treningu w dni ni treningowe na czczo i na noc... bialko np polgodziny po treningu i do posilkow w ktorych nie masz bialka lub jest go znikoma ilosc.... ja zawsze mam do sniadania na ktore jem tylko platki owsiane... witaminy i omege z posilkiem... jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 275
Ułożyłem sobie dietę, mógłbyś mi ją ocenić ? Wdg.diety spożywać będe 156g białka, jeżeli potrzebuje 2g na każdy kilogram ciała to wychodzi (2*58) 116g zapotrzebowania. Czy nadal powinienem brać dodatkowe białko ?


. I posiłek 7:20 - B. - 15,2g T.-7g W. 48,6g Kcal. 307
o Mix 5 płatków 70g
o Mleko 200g
o

. II posiłek 9:45 B. - 13,4g .T-8,5 g W. 37g Kcal. 365
o chleb razowy 75g
o Szynka z piersi z kurczaka 30g
o serek Almette 30g
o Ogórek/pomidor/rzodkiew

. III posiłek 12:45 B. - 25,5g .T-2,3g W. 27g Kcal. 200
o Tuńczyk w sosie własnym 120g
o Banan 100g
. IV posiłek 15:00 B. - 38 g.T-10,5g W. 58g Kcal. 560
o Pierś z kurczaka 150g
o Ryż biały 5g
o Ważywa
o Olej lniany 5g

. Między 16:00, a 18:00 B. - 2,2g .T-0,6g W. 46g Kcal.178
o Trening - Po treningu 200g banana

. V posiłek 19:30 B. - 39,1g .T-7g W. 50g Kcal.423
o Pierś z indyka 150g
o Kus kus razowy 75g
o Oliwa z oliwek 5g
o Warzywa

. VI posiłek 21:30 B. - 22,7g .T-16g W. 36g Kcal.371
o 100g wędzonej makreli
o Kromka chleba pełnoziarnistego

Łącznie w diecie 156,1g białka, 51,9 g tłuszczu, 302,6 g węglowodanów, 2404 kcal.

Energia z węgli : 1208kcal - 52 %
Energia z białka : 624kcal - 27 %
Energia z tłuszczu : 467,1kcal - 20 %
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
czesc szczerze powiem ja wole swoja diete zawsze opierac na weglach zlozonych... czyli np nie licze bananow i wole zeby to nie one byly glownym zrodlem w posilku np sluza jako dodatek do posilku czyli np do platkow owsianych ... tak samo jak wole dawac weglowodany typu makaron ryz kasze platrki owsiane jak takie przetwarzane jak pieczywo.. jest kilka niedociagniec ale moze nie chcesz az tak rygorystycznej diety prowadzic a czasami nie ma na to mozliwosci...

co do pytanie o bialko czy musisz pic .. pamietaj ze jest ono tylko do uzupelnienia diety nic wiecej ... jezeli wszystko w diecie jest jak nalezy to nie ma co juz wiecej go dostarczac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Tygodniowy Plan Robienia Formy

Następny temat

!!!! !!!! PROMOCJE !!!! !!!!

WHEY premium