SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z podciąganiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Po przerwie zamierzam zacząć znów ćwiczyć na siłowni. Narazie bede ćwiczył planem FBW. Mam jedno zasadniczę sprawę , jeżeli chodzi o podciąganie. Jest to moja pięta achillesowa. Podciągne się może 5 razy ale nie z pełnego wyprostu rąk. Tu mam pytanie co zrobić, żeby zacząc się więcej razy podciągać? Zastosować poprostu drążek w jednym z dwóch zestawów FBW i robić np 5 serii i max powtórzen czy np dziennie przed czy po siłowni podciągać się w 1 serii tyle ile umie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 139 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1677
Po kontuzji nogi ćwiczyłem street workout na mieście z chłopakami. W około 3 miesiące z maks 12 powtorzeń nachwytem, udało mi sie dojsc do 40 (no tak z 35, bo te 5 ostatnich samym bicepsem było robione :D ). Mówie to poważnie i bez spiny prosze. Co robiłem? Podciągałem sie robiąc tzw smarowanie gwintów. To jest dokładnie opisane w książce bodajże Skazany na Trening z tego co pamietam. W skrócie:

Podciągasz sie zawsze wtedy kiedy masz na to czas. Tzn: Nie robisz załóżmy 3 serii na siłowni, tylko wstajesz rano, robisz ze 2-3 serie do 70% zmęczenia tych mięsni. Za godzinke robisz to samo, jak czas pozwoli to za 2 godzinki czy kiedy tam możesz to znów... Nie wiem czy na sfd sie tym interesujecie i znacie, ale metoda bardzo dobrze działa. Przynajmniej na mnie.

Hmmm zeby wzmocnić jeszcze plecy, złap sie drązka i utrzymaj jak najdłuzej będąc podciągnietym.


Tyle : ) Powodzenia.

Zmieniony przez - Suomix w dniu 2013-11-16 08:50:23

;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 280
Z doświadczenia - nienawidziłem podciągania... Też zaczynalem od 5 i robiłem 4 serie przy czym po 2 już nie dociągałem z resztą do końca.

Poradziłbym podciągać się na każdym treningu ( ja tak robiłem)
Zaczynasz od 4 serii po 5 powtórzeń - pilnuj żeby robić to siłowo ( nie przyciągaj kolan do klatki ani nie rób żadnych cudownych wymachów które ułatwią sprawe).
Co tydzień dorzucasz 1-2 powtórzenia na serie w zależności jak dasz rade. jak już nie masz siły to puść się na chwile 2 oddechy i wracaj na drążek - najważniejsze jest żebyś robił to poprawnie technicznie bo wtedy zauważysz efekty
W zależności jak się będziesz przykładał będziesz miał efekty.
Po troche ponad 2 miesiącach robiłem 4 serie po 16 powtórzeń ponieważ ćwiczyłem pod test sprawnościowy do wojska 4 razy w tygodniu).
UWAGA : dla mnie priorytetem treningowym były w kolejności plecy, nogi, brzuch - nie robiłem w ogóle klatki - sama szła przy moim treningu - jedynie różne pompki


Zmieniony przez - YareKk w dniu 2013-11-13 06:14:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Ogółem takim planem zamierzam ćwiczyć

FBW

2 zestawy

A
-przysiad tylni 15/15/12/10/10
-drążek 3x max
-WL 15/15/12/10/10
-wyciskanie sztangi stojąc 15/15/12/10/10

B
-wykroki 15/15/12/10/10
-poręcze 3x max
-MC 15/15/12/10/10
-unoszenie bokiem 15/15/12/10/10

To co poprostu dać w kazdym zestawie drązek, czy zostawić tak jak mam ułożone?

Zmieniony przez - Maiki-_ w dniu 2013-11-13 18:41:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 280
A masz na siłce TRX ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Póki co jeszcze domową siłownie mam, same wolne cięzary. Co do TRX to zdania podzielone są. Jedni chwalą drudzy negują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 311
Co do podciągania - jeżeli nie dajesz rady, to możesz spróbować pominąć koncetryczną fazę, czyli podnosić się do góry stając na czymś, a na dół opuszczać się jak najwolniej siłą mięśni tzw. negative reps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Czyli narazie póki co same opuszczanie zastosowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 311
Najpierw rób tyle powtórzeń ile dasz radę, a resztę opuszczając się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Dzięki za udzielenie rady ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Ja radze zacząć podciagać sie plecami a nie bicepsami. Wiem, że są to moje domysły, ale 95 % bywalców siłowni ciągnie łapami zamiast plecami - porównaj sobie siłe bicepsa a pleców... I teraz tak, drązek to jest rodzaj wiosłowania, ciało nie idzie pionowo do góry, ale pod katem, tak jakbyś chciał dotknac klatą drazka mniej więcej pod kątem 45 stopni - przy okazji łopatki same sie spinają. Pracuj nad techniką, czyli dzwiganie sie plecami, a za niedługo bedziesz dowieszał dodatkowe obciążenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 977
Technika u mnie pozostawia wiele do życzenia podczas podciągania. Fakt zapewne bardziej się łapami podciągam niż plecami. Wgl tułów zawsze z nogami ucieka mi do przodu, nigdy nie umie odgiąc nóg do tyłu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba -dieta i trening na rzeźbe

Następny temat

HST do oceny i ewentualniej poprawy

WHEY premium