SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziewczyna - problem z podciąganiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie
nie jestem tu nowa, czytam sfd od kilku lat lecz nigdy nic nie pisałam, dopiero teraz się zarejestrowałam, także jeśli możecie to nie komentujcie pytanie odpowiedzią: "liczba postów 0, przeczytanych artykułów 0".

Mam problem z podciąganiem - nie podciągnę się na drążku ani raz. Próbuję już bardzo długo, ćwiczę na siłowni ale nic z tego. Od ponad roku nie potrafię wykonać poprawnie tego ćwiczenia.

Ważę 66 kg i mam 166 cm wzrostu, muszę ominąć problem z wagą, ponieważ na razie nie leci w dół od miesiąca nie spadł ani kilogram. Staram się zdrowo odżywiać, ale mimo to nie ma efektów, także odchudzenie się będzie tylko ułatwieniem do podciągania lecz ni bezpośrednim sposobem.

Czas jaki mam to 1 rok. W ciągu tego jednego roku chcę się nauczyć podciągać minimum 12 razy, niezależnie od chwytu z tym że łatwiej wg mnie jest podchwytem.

Od poniedziałku do piątku mam pełny dostęp do siłowni. Jak się za to wszystko zabrać? Podkreślam, że miałam już do czynienia z siłownią, jakieś tam doświadczenie a mimo to po prostu nie idzie.

Płeć: Kobieta

Wiek: 18

Waga: 66

Wzrost: 166

Cel treningowy: podciąganie, wytrzymałość, siła i szybkość biegowa

Staż treningowy na słowni: 2 lata w różnej intensywności

Uprawiane inne sporty: wszystko po troszce, okazjonalnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full siłownia, bieganie na zewnątrz

Dieta: staram się jeść najmniej przetworzone produkty. Moja słabość - kawa

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: wolę bez
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No więc jako tako idzie, przerzuciłam się z siłowni z małą ilością powtórzeń i dużym obciążeniem na dużą ilość powtórzeń i małym obciążeniem - zaczęłam robić trening obwodowy:

rowerek 3 minuty spokojnie, 20 s szybko, 3 minuty spokojnie
suwnica pozioma 18x
maszyna mięśnie klatki piersiowej 18x
maszyna mięśnie barków 18x
maszyna motylek 18x
maszyna czworogłowy uda 18x
maszyna mięśnie pleców 18x
wyciąg z góry 18x
brzuszki na salce
rowerek

biorę TSE, dzisiaj trzeci dzień. Na mojej wadze dziś pokazało się 65,7 kg
obecnie uczę się porannego treningu, czyli przede wszystkim WCZEŚNIE WSTAĆ , dzisiaj jeździłam 50 minut na rowerze, najwięcej w terenie.

Testuję poranny domowy izotonik:
świeży sok z połowy cytryny,
kopiata łyżeczka miodu,
woda mineralna,
to wypiłam na czczo i poszłam na trening. Teraz mam średnią ochotę na śniadanie, ale zaraz coś zjem.

Właśnie, kwestia dotycząca jedzenia: moim celem jest się zdrowo odżywiać, w miarę normalnie. Po moich przygodach z zaburzeniami odżywiania szczytem będzie do nich nie wracać. Owszem, zdrowa dieta, podejście do niej, ale nie sztywne ramy BTW. Jestem licealistką i nie mogę aż tak ogromnej wagi przywiązywać do liczenia. Liczę wszystko od półtorej roku i mam tego dosyć, chcę po prostu racjonalnie się odżywiać, nie jeść śmieci, znajdować odpowiednie rozwiązania i dowitaminowanie właśnie w diecie, ale nie rygorystycznej. Tyle tytułem wyjaśnienia:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
napisz jeszcze jakie wykonujesz cwiczenia. ćwiczysz przyciąganie drazka do klatki piersiowej i za glowe?

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1546 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13123
Do podciągania możesz poprosić kogoś o pomoc. Partner pomaga ci się podciągnąć (tylko podciągać) tzn podtrzymuje ci nogi, a w ruchu negatywnym (kiedy się opuszczasz) niech partner ci nie pomaga tylko opuszczaj się wolniej i sama już bez pomocy partnera treningowego

s.m.p.a.: "każdy organizm jest inny dietę powinniśmy dostosowywać bazując na własnych doświadczeniach"

http://www.sfd.pl/Juby_/_Dziennik__Się_okaże...-t654711.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
położyłam nacisk na ściąganie drążka z wyciągu. Robię po kilka serii, z różnymi chwytami, aktualnie mogę ściągnąć 45 kg siłowo tak ze 4 razy jak mam dobry dzień i jestem wypoczęta, po jakichś 15 minutach ćwiczeń z drążkiem robią np młotki z 7 kilowymi sztangietkami, uginanie sztangi stojąc, ćwiczenia w brami, gdzie ściągam drążek do klatki piersiowej od dołu, i tym podobne na koniec 30, 40 minut na rowerku na spalenie tłuszczu ale nie wiele daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
rób takie podciagania jak napisal juby i sie nie zrazaj na poczatku jesli nie pojdzie :) ćwicz tez przedramie, wzmocnij rece.

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ściągaj dalej na maszynie to będziesz umiała sie podciągać tyle razy ile umiesz teraz

Najlepszym sposobem na wyśrubowanie(nauczenie się) podciągania jest podciąganie.
Możesz próbować tak jak napisał Juby1910,możesz zamiast partnera treningowego użyć krzesła.
I tak,generalnie podchwyt jest łatwiejszą wersją niż nachwyt.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli proponujecie zrezygnować z wyciągu i zająć się konkretnie drążkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
z wyciągu bym nie rezygnował, ale to moje zdanie :)

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a pytanie z innej beczki - jakie zastosować suplementy to ubytku masy tłuszczowej? Tylko nie jakaś wielka gama ale 1, 2 suplementy, skoro już ćwiczę to może jakoś by się to wszystko ruszyło, bo zastój trwa niestety bardzo dużo, a wiem, że dużo by mi pomogło spalenie tych 10 kg tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3380
bardziej lajtowo l-karnityna+green tea, albo juz powazniej to spalacz:
Dyma-Burn Xtreme ,TSE ,animal cuts

GO HARD OR GO HOME !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1546 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13123
1) Nie rezygnuj z wyciągu ale jako 1 ćwiczenie rób podciąganie na drążku z partnerem.

2) Podstawą jest dieta ale jeśli chcesz zakupić coś to polecam L-karnityne (wielu chwali w płynie) i z mojego doświadczenia to Thermo Fat Burner lub Clenburexin z firmy TREC NUTRITION.

s.m.p.a.: "każdy organizm jest inny dietę powinniśmy dostosowywać bazując na własnych doświadczeniach"

http://www.sfd.pl/Juby_/_Dziennik__Się_okaże...-t654711.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trochę z innej beczki co ubrać do ćwieczeń?

Następny temat

Plan do korekty/oceny

WHEY premium