SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z podciąganiem na drążku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 60 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1950
Kupiłem sobie ostatnio drążek Keltona HD2, z zamiarem robienia na nim między innymi ABS2, ale nigdy wcześniej nie podciągałem się na drążku i mam ogromne problemu z dłuższym zwisem, bo zaraz mnie bolą całe ramiona i barki. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby wzmocnić sobie te części ciała i jak wogóle zacząć przygodę z drążkiem?
Jakie ćwiczenia wogóle moge wykonywać na drążku? Chciałbym rozbudować sobie barki, ale podciąganie się szerokim nachwytem/podchwytem jest dla mnie nierealne w tym momencie, skoro ledwo kilka razy podciągne się normlną szerokością podchwytem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
Witaj! W Problemie o którym piszesz, nie ma nic dziwnego – nie ćwiczyłeś wczesniej siłowo więc twoje mięsnie są slabe, bo to one odpowiadaja nie tyko za podciąganie się na drążku ale nawet za utrzymanie się na nim (miesnie przedramion/ rąk) w zwisie- wzmocnisz je oczywiście przez odpowiedni trening.
Proponowałbym ci nie robic tylko i wyłącznie brzucha i podciągania (swoją drogą nie wyrobi ci ono mm naramiennych /barkow/ gdyż nie dziala ono na nie (wyjątek: tylną ich część)

Proponuje zapoznac się z naszym forum – odszukac ATLAS ćwiczen i w nim znajdziesz trening domatora, polecam tez użyc wyszukiwarki – masz tam tez podane przykładowe plany ćwiczeń, w razie niejasności pytaj smiało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
i specjalnie nie podalem aby znalazł sam, bo dzieki temu natknał by sie tez na inne rowniez ciekawe linki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 60 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1950
Natknał sie natknął ;))
Dzięki za wskazówki Ja już kiedys przeczytałem sporą część artykułów na forum, jednak nie pamiętam wszystkiego co gdzie było, a szykać tego jeszcze raz to..
Największy problem to to, że nie mam sztangi a hantle,
wiec pewnie bede musiał się skupić na uginaniu nadkarstków z hantlami podchwytem, aby wyrobić sobie przedramię. Dobry pomysł?
Mój obwód nadgarstka to 17cm.. a obwód przedramienia na zgięciu przed łokciem 25cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 121 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7967
Możesz też ćwiczyć powtórzenia negatywne.
Np. stajesz na krześle/ławce, do maksymalnego podciągnięcia, potem powoli się opuszczasz. Zamiast krzesła/ławki ktoś może cię podnosić. Po paru tygodniach napewno zauważysz postępy.

Practice makes perfect.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING CYKLICZNY lobuz156

Następny temat

Plan treningowy masa 17 lat 73kg 175cm

WHEY premium