SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z barkami

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Piszę tego posta bo barki są zdecydowanie moją najsłabszą partią, wyprzedzam pytania - tak, dieta jest, jeśli jest gdzieś problem to w planie. Wklejam go tutaj:

-Wyciskanie na barki sprzed głowy 12-10-8-6
-Unoszenie sztangietek bokiem w górę 12-10-8-6
-Unoszenie rąk przed siebie z linką wyciągu dolnego 12-10-8-6

Co mam zmienić, co jest źle? W barkach w przeciwieństwie do innych partii nic nie czuję na drugi dzień - biceps, triceps, klata są porozwalane nawet przez 3-4 dni po treningu i to czuć, nogi trzymają czasem aż 5-6 dni, a barki na drugi dzień są świeże.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5319
po dokładnej rozgrzewce:
a)Jeśli wyciskania jest pierwsze 15/12/10/8/8, jeśli drugie 10/10/8/8 ewentualnie w ostatnich seriach 6-7 powt. - progresja ciężaru.
b)Reszta cwiczen ze stałym ciężarem, jeśli izolowane jest pierwsze to taki ciężar, aby zrobic przynajmnie 11 powt. w pierwszej serii. Dla izolowanych dobieram ciężar i przerwy tak, aby zmieści się w 10-8 powt. dla ostatniej serii cwiczenia.

Trening Barki(+czworoboczne) z brzuchem nie jest męczący tak jak pozostałe treningi. Na dodatek można go łatwo zrobic w domu, zaś same barki zajmują mniej niż 40 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
najważniejsz by nie było jednostajności- barki trenuj na początku trenngu, masz tu link, ktory ci powinien wiele wyjaśnić i pomóc https://www.sfd.pl/Porusz_swoje_barki_!!!-t189313.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Barki mam z nogami, więc generalnie chyba nie ma różnicy czy robię na początku czy po nogach, a plan Mawashiego przejrzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 765 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19542
Różnica jest olbrzymia akurat.

....::::I CaN ReaD YouR MinD::::....
....::::OpeN YouR MinD AnD DrEaM WitH Me....YoU MusT FiGhT FoR YouR FrEeDoM iF YoU WanT Be FreE....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 948 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3552
a Czemu nic nie robisz na tylna czesc barku. Przyłaczam sie jest roznica czy obisz 1 cz 2 nawet jak cwiczysz z nogami. a co masz czuc? a pozatym moze nie ta technika. A kiedy ostatnio z zmieniałes plan na barki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 283
Spróbuj porobić ćwiczenia łączone aby wzmocnić barki, przykładowo :
unoszenie hantli nad głowe siedząc
a zaraz po tym
unoszenie hantli na boki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Tzn. ja myślę że ten plan jest zwyczajnie chyba za lekki, bo mimo że czuję barki na treningu to po treningu już nie, a inne partie mam zawsze tak zrypane, że czuć je nawet kilka dni w przód

No i robię tył barków - unoszenie rąk w górę z linką wyciągu dolnego(na wyprostowanych rękach), to jak przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia, ale nie bolą mnie po tym stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Na tył barku - w opadzie.
Moze przerwy za dlugie i za mała ilość powt.?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
No właśnie chyba w powtórzeniach kryje się problem, bo przerwy mam minutowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Więc zrób więcej i sam ocenisz jak Ci lepiej.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 969
Witam!

Mozecie wyjasnic czemu istotne jest czy barki robimy przed czy po np.nogach??Chodzi o zmeczenie a w konsekwencji mniej wydajne cwiczenia na partie pozniej cwiczone?

Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzezba // pilne

Następny temat

Drugi cykl FBW

WHEY premium