SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porusz swoją klatkę !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 158842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Buber - miło mi to słyszeć Powodzenia w przerzucaniu żelastwa!

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 162
Czy ten trening mozna stosowac z treningiem sportow walki ?

Pokochaj ból, znienawidź słabości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
No i pomyśleć, czy problem klatki piersiowej jest priorytetem, czy trening SW.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 162
apokalipsa - co rozumiesz przez dokładne połączenie sportów walki z podanym treningiem? Jak to zrobić ? Większy nacisk kładę na SW , choć jak wiadomo wraz z walkami i ćwiczeniami aerobowymi których jest tam cała masa siła spada i to boli Dlatego zależy mi żeby chociaż utrzymać siłę, a jeżeli skoczy parę kilo więcej też będzie miło Jeszcze jedno, widziałem że jest kilka zestawów z cyklu
"Porusz ... " Czy mogę zastosować wszystko na raz no i walki ??

Pokochaj ból, znienawidź słabości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ale nie wiem, raczej wątpie czy przy tej intensywnści wysilków jest sens stosować te metody, bowiem brak przyrostów spowodowany jest z pewnościa innymi czynnikami.
trening powinien byc maloobjętościowy, krótki aczkolwiek z pewna minimalna intensywnością.[2 dni w tyg. np.]
b. ważna -powiedziałbym newralgiczna- w tym wszystkim okazuje sie dieta- bo owe spadki to duża "zasługa" -sumując- ujemnego bilansu kalorycznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 162
Na brak kalorii nie mogę narzekać, gdyż odżywiam się odpowiednio. Dietę uzupełniam suplementami ( gainery itp ). Dzięki za cenne uwagi.Mam jeszcze jedno pytanie, w sumie może bardziej prośbę. Chodzi mi o jakieś bardziej szczegółowe rady odnośnie planu treningowego, takiego aby mimo intensywnych treningów na macie możliwie jak najbardziej efektywnie budować siłę na siłowni. Plan Mawashi'ego bardzo mnie zaciekawił , gdyż przedstawił pewien konsensus w budowie siły,masy i wytrzymałości. Doskonały na stagnacje. Teraz jednak się trochę pogubiłem

Pokochaj ból, znienawidź słabości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ale aby plan ułozyc musisz niejako przedstawic - ja tylko podejrzewam- problem, stagnacja jest albo wynikiem przetrenowania/przemeczenia/ ogolnego, więc nie raczej polecałbym sie trzymac podstawowych zasad i treningów jak by tak rzec; ogolnych, nie uwzgledniających tego typu planow bo jak wspomnialeś one są "na stagnację" wywolana niejako przyzwyczajeniem się mięśni do treningu silowego...
jednakże jeśli bedziesz b. chcial to można spróbować wpleść jedną grupę w taki plan...

ja osobiście proponowałbym cos w rodzaju FBW, lub jakiejś modyfikacji na twoje potrzeby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 162
Jeżeli chodzi o moje plany treningowe są one cykliczne i zróżnicowane. Także staram się walczyć ze stagnacją bądź to zmianą charakteru treningu lub obciążenia. Problem polega na tym , że chciałbym ruszyć z możliwie najlepszym planem treningowym na którym będę budował siłę klatki i reszty mięśni( Obecnie jestem w na etapie regeneracji).Z takim treningiem, który nie będzie koligował mi ze sportami walki a wręcz je uzupełniał.

Pokochaj ból, znienawidź słabości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dobrze, więc zrobimy tak;
pierwszy dzień treningowy;[na pierwsze 4 tygodnie]
klatka
-ten z omawianego linka- faza wytrzymalościowa.
plecy
-ściąganie wyciągu pionowego 3 x 15
-wiosłowanie ze sztangą podchwytem 3 x 15
-martwy ciąg 3 x 15
barki
-wyciskanie sztangielek w siadzie 3x15
-unoszenie sztangielek stojąc bokiem 2 x 15
-jw. tylko w opadzie 3x15

drugi dzien treningowy;
-nogi
-przysiady ze sztangą z prezodu 3 x 15
-prostowanie ud siedząc 3 x 15
-uginanie nóg leżac 3 x 15
-wspięcia na palce stojąc 3 x 15-25
-.... siedząc 2 x 15-25
biceps
-uginanie ramion ze sztangielkami na laweczce skośnej 3 x 15
-modlitewnik ze sztangą 3 x 15
triceps
-prostowanie ramion na wyciągu pion. 3 x 15
-wyciskanie wąsko/do brzucha/ na skosnej ławeczce głową w dól 3 x 15.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

-->>TYGODNIOWY PLAN- MEGA KONKRET WAZNE!!!

Następny temat

na mase 3 razy w tygodniu dla kickboksera ;)

WHEY premium