SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada odnośnie MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 630
Witam.
Mam 16 lat i chciałbym zacząć ćwiczyć MMA w Bocheńskim Clubie ( Bochnia) ale nie jestem pewny czy opłaca mi się zaczynać w tym wieku gdyż słyszę tylko od innych : Jesteś za stary nic nie osiągniesz... -.-
Jak to wygląda?? Moim marzeniem jest choć raz wystapić na gali KSW ( wiem głupei bo na to trzeba trenowac i tak dalej ). Dodam że od 8 roku życia do 13 ćwiczyłem Judo i szło dobrze ... wtedy nie czuełm pociągu do sportów walki. Teraz mam 2 lata siłwoni za sobą 3 x tydzień i w każda sobotę mam sparing z kolegami ( zapasy na materacach do poddania się). Nie chwaląc się z oponentami mojej wagi nie mam probelmów i wszyscy mi mówią że mógłbym zacząć trenować.. no ale niektórzy pieprzą że jestem za stary..... Co wy na to?? Zależy mi na tej poradzie ..

"Nie ma lipy"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1507
Ja mam prawie 29 lat i zacząłem trenować BJJ i MMA - 1-sze SW w życiu. Wcześniej jakoś nie było czasu, a że uważam że ciągle jestem młody i lubie to, to czemu nie. Jon Jones zaczynał jakoś około 20-tki od filmów z YouTube, a ty się przejmujesz swoim wiekiem mając 16 lat.

Zmieniony przez - Mar21cin w dniu 2013-01-16 19:56:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
z taką gadką co tu wyjeżdżasz już widać że nic nie osiągniesz. Idź na trening a nie za przeproszeniem mówiąc "pjerdolisz głupoty"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Jurasowi też mówili "Jesteś za stary, jesteś za słaby" :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 630
Macie rację.... Dzięki

"Nie ma lipy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Nie ma co słuchać kretynów. Zawsze się znajdzie ktoś kto gada "jesteś za stary" albo "nie masz warunków fizycznych" itd. Nie słuchaj ich tylko idź na trening. Tym bardziej, że już masz jakieś doświadczenie z tego judo.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
16 lat to bardzo dobry wiek na rozpoczęcie treningów. Dla niektórych idealny, dla innych może być to nawet za wcześnie, kto wie. Zależy co masz w głowie i jak do tego podejdziesz. Często dzieciaki 10 czy 12 letnie szybko się treningami nudzą albo traktują je za bardzo jak rozrywkę i chwytają 10% tego, co powinny. Myślę, że powinieneś iść na jakąś sekcję jak najszybciej. I nie próbuj wypruwać sobie flaków treningami po 5Xtyg + siłka + bieganie +...+....etc. Zacznij spokojnie, potem stopniowo możesz zwiększać intensywność jak już trener się na Tobie "pozna" i będzie wiedział co Ci doradzić i nad czym i jak pracować. Ps. siłownia w wieku 16 może się okazać złym rozwiązaniem, szczególnie ćwiczenia angażujące kręgosłup, bo mogą zahamować Twój wzrost. Poczytaj w odpowiednim dziale co i jak robić, ja bym raczej polecał treningi domatora z własnym obciążeniem i treningi kondycyjne zamiast siłki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
siłka nie hamuje wzrostu, to tak ode mnie, mit obalony. Kiepsko technicznym wykonaniem pompek też możesz wykrzywić kręgosłup, więc wiesz. Ale wiadomo, jak siłka to bardziej pod kątem sw, żadne tam 30 serii, w tym izolki na mięśnie piszczelowe. zresztą, tren z ciężarami k****sko się przydaje w grapplingu;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1484 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15444
Za stary? Za stary to ty jesteś na pieluchy. Nie myśl w taki sposób,bo kiedyś faktycznie będziesz " za stary". Ogólnie to nikt nie jest za stary,a twój wiek jest idealny,do tego masz zaprawę w postaci judo. To marzenie dla innych, którzy wcześniej nie spróbowali,mieć znów ten wiek i wtedy zacząć,a Ty uważasz się za "za starego". Świat stanął na głowie.

Breaking My relationship with time&space
Z Crohnem da się żyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221407
"Moim marzeniem jest choć raz wystapić na gali KSW" no chyba zes zwariował, jest duzo lepszych imprez niz "kompromitacja" a akurat twój wiek to nie jest przeszkoda smialo w UFC mozesz celowac jak bedziesz dobrym zawodnikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Przesadzili twoji znajomi 16 lat to idealny wiek własnie na mma muay thai itp a tym bardzije ze cwiczyles judo jakis aspekt podstaw masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Nie jesteś za stary , nie słuchaj ludzi którzy nie mają pojęcia o tym co mówią, idź i trenuj , co tylko chcesz . Na siłce też już możesz ćwiczyć .

Żeby na ksw wystąpić to idź wystąpić w tańcu z gwiazdami i ogłoś że chcesz zawalczyć z pudzianem , wtedy ksw się tobą zainteresuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„The Reem” is back! Alistair Overeem otrzymał licencję

Następny temat

Co do treningów MMA

WHEY premium