SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawki w diecie... po redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Cześć.

Podczas testu supli (link w podpisie) stosowałem następującą dietę:

ŚNIADANIE:
- płatki owsiane 75g
- rodzynki 10g
- jaja kurze 120g
- oliwa z oliwek 14g

II ŚNIADANIE:
- ciemne pieczywo 100g
- szynka (indyk/kurczak itp) 50g
- twaróg chudy 30g
- orzechy włoskie 15g (w weekendy raczej oliwa z oliwek 8g)

PRZEDTRENINGOWY:
- ryż paraboliczny (zamiennie z makaron, który już wyrzucam z diety) 65g
- pierś z kurczaka 150g
- oliwa z oliwek 14g

Po treningu gainer z białkiem: ~35g węgli i przynajmniej 20g białka

POTRENINGOWY:
- makaron/paraboliczny 50g
- miarka białka MRM Metabolic Whey 30g

KOLACJA:
- ciemne pieczywo 50g
- szynka (indyk/kurczak) 50g
- twaróg chudy 30g
- oliwa z oliwek 8g

PRZED SNEM:
- MRM Metabolic Whey 30g

W dni nietreningowe oczywiście nie piję gainera z białkiem, tylko dokładam do przedtreningowego (90g ryżu/makaronu - teraz będzie bankowo ryż albo paraboiled albo brązowy, bo makaron wyrzucam, nie mam siana na razowe, więc wole nie jeść) i potreningowego (80g ryżu paraboiled).

Ogółem było (treningowy/nietreningowy):
272-281g węgli
84-87g tłuszczu
153-155g białka
2390-2440 kcal.

Małe różnice jak widać występowały, ale olać to.

Teraz chcę wejść na masę.
Będę wciąż stosował spalacz na efedrynie, tj. Thermal Blast Xtreme, a do tego mieszanka estrów argininy, cytruliny i l-glutaminy - Ester Stack z Nutrabolics.
Do tego wrzucę 3x/tydz. aeroby po treningach po 30 min, żeby nie łapać fatu.

Zaznaczam, że na w/w diecie, mimo, że celem była redukcja (i udało się) UROSŁEM!, ale nie znacznie, także chciałbym dorzucić trochę kalorii, żeby zachęcić masę do lepszego 'przyrastania'.

Trening będę miał konkretny, suplementacja także jest dopieszczona, ale wolę poradzić się ekspertów w sprawie diety.

Mam pewną koncepcję, ale Wasza zapewne będzie ciekawsza.
Dodam na koniec, że łatwo łapię tłuszcz, także muszę bardzo uważać z węglami i tłuszczem chyba również.

Posiłki mi pasują w 100%, także nie chciałbym ich ruszać. Zresztą, takie żarcie daje mi wyśmienite rezultaty, nawet jeśli chodzi o redukcję.

Pozdr.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Otrzymałem Thermal pod warunkiem, że przedłużę na nim test, także muszę go zjeść, tak czy siak. Oczywiście wszystkich 120 kaps nie wsunę, bo Ester Stack (też sponsorowany) starczy na 4-5 tyg i tyle też będę jadł Thermal. Resztę zostawię sobie na ew. przedwakacyjną wycinkę.

Spróbuję. Przekonamy się, co z tego wyjdzie.
Pozdr.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10944
Dodaj do śniadania płatków no powiedzmy 100g zeby było, w przed treningowym tak samo.No i od tego by mozna zacząć jak Cie nie będzie podlewać zaczniesz delikatnie dodawać zdrowych tłuszczy i powinno być dobrze.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Dodawaj stopniowo troche kalorii, powiedzmy 100 tygodniowo. Reszta jest ok wiec zmieniac nie trzeba.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Aeroby robiłbym w dni nietreningowe raczej, przy niskiej intensywności możesz robić je na czczo.

Warzywa(200-300 g do posiłków) rozumiem, że uwzględniasz. Jakiś owoc też nie zaszkodzi.

Jeśli nie chcesz mocno eksperymentować, ten sposób odżywiania Ci pasuje, to pozostaje jedynie stopniowo dodawać kalorie, najlepiej okołotreningowo i na śniadanie z węglowodanów, w innych porach z tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Ok. Zrobię tak:

Jutro dorzucam 10g płatków do śniadania i łyżeczkę (4g) oliwy z oliwek do II śniadania.
Będzie ok 50 kcal. W sobotę dołoże następne 50 kcal z węgli do przed- i potreningowego.

Później napiszę jak to będzie wyglądać.
Dziękuję za odp.

Pozdr.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Dodaj warzyw, EFA i rośnij. Będziemy ewentualnie korygować dietę później.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Wczoraj poszło 10g płatków więcej do śniadania i 4g oliwy do II śniadania.

Jutro dorzucę do przedtreningowego trochę ryżu, tak, żeby było 100g, a do potreningowego 10g - będzie 90g.

Tłuszczu mam już 91g. Dołożyłbym jeszcze łyżeczkę oliwy (8 -> 12g) do kolacji.

Potem jeszcze dodam 15g płatków do śniadania - będzie 100g.

W ten oto sposób uzyskam 200kcal w diecie więcej. Od tego bym zaczął.
Byłoby:
157g białka
96g tłuszczu
310g węgli

Co o tym myślisz?
Pozdr.

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2006-12-30 10:59:45

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Wiesz co? To są ******ły Dodaj tych kalorii i obserwuj, choć tak jak napisał ellis, najlepiej w okolicach okołotreningowych. Nie wiem czy będzie różnica, ale jeszcze nigdy nikomu to nie zaszkodziło. Najważniejsze pytanie, to ile dodać kalorii, tak żeby był optymalny przyrost masy. Ale to dopiero zobaczymy. Też zależy od Ciebie, czy wolisz powolny przyrost w miarę beztłuszczowej masy ciała, czy szybszy razem z tłuszczem, a potem redukcja. Ten drugi, patrząc z perspektywy czasu, najprawdopodobniej da lepsze rezultaty.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Z otłuszczaniem się będę walczył aerobami, no i spalaczem, którego będę miał 120 kaps, także powinno być si.

Na co zwracać uwagę głównie?
Nie mam doświadczenia w robieniu masy, niestety.

Pozdr.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Jaki spalacz zarzucisz? Jeśli to będzie Thermal, to utrudni on robienie masy. Przyrosty rzeczywiście mogą być suche (samo mięso), ale będą bardzo powolne. Jeśli celem jest typowa masa, to odadzałbym używania mocnych spalaczy.

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Nie liczyłbym na to, że spalacze i aeroby w dużej mierze pomogą. Nie piszę, że to jest bez sensu, ale po prostu szkoda na razie to ruszać, szczególnie efkę. Chcesz być cały rok na efce?

Nie sądzę, żebyś miał kłopoty z masą i otłuszczeniem. Patrząc na Twoje fotki, dobrze Ci idzie

Na masie wystarczy jedynie kontrolować otłuszczenie, żeby nie przekroczyć 15%, dbać o poprawny trening z progresją ciężaru.

Przyjęło się też, że dopuszczalne jest, gdy 50% zdobytej masy do tłuszcz. To są jednak same liczby

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rower a mini-rower treningowy

Następny temat

co jeść aby dobrze wyglądać

WHEY premium