SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
Mam pytanie. Od razu chce podkreślić, że jestem początkujący. Jak wykonywać pompki: w jakich seriach, ile i z jakimi przerwami jeśli to konieczne żeby osiągnąć zamierzony efekt czyli wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni. Tak żebym nie machał marnych 20 pompek tylko dużo, dużo więcej:P Jeszcze dodam że mam 15 lat. Za wszystkie rady z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Transi: nie chce zakładać nowych postów, a potrzebuję kilka odpowiedzi.
1)jak robić pompki na jednej łapce?
2)masz jakiś sposób na wyrównanie asymetryczności budowy? lewa strona jest mniejsza, ale nie dużo słabsza... w sensie nie przeszkadza mi to ale chciałbym trochę wyrównać się.

Ćwiczę już ok.2 lat, bardzo intensywnie, mam wyrzeźbione chyba wszystkie partie mięśniowe, ćwiczę TYLKO na rzeźbę.

jeśli to nie problem wsadzę to tu bo nie chce zaśmiecać forum...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 306
Na Początek Polecam 2 razy dziennie po 40 powtórzeń(staraj sie robić je w czasie poniżej minuty). Polecam też Pompki z jedną ręką Lub z podskokami!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
Dzięki za rade ale jak wyżej napisałem jestem kompletnym początkującym. Dopiero od dziś ćwiczę, więc myśle że 2x40 na dzień to będzie dla mnie za dużo

Zmieniony przez - kamiljjj w dniu 2007-11-12 21:08:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Pompki to dosc lekkie cwiczenie, powinieneś dac radę. Ja zanim jeszcze zacząłem cwiczyc cokolwiek robilem 40;)

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 52
Staggy90 dzięki za rade :) jak macie jeszce jakieś pomysły to piszcie na pewno mi sie przydadzą:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 54
Witam !
Jak ty jestem 15-latkiem - ćwicze juz 2 tyg. (domator) głównie z powodu uprawiania Le Parkour.
Pompki trenuje od około 2tyg. Wczesniej niemogłem zrobic 2 teraz robie sobie codzinnie 3x15 powtórzeń (3 serie po 15 powtóżeń) a 4 ostatnia seria do zmęczenia.
Czy takie częste ćwiczenia mogą spowodować efekty uboczne albo kontuzję?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Żeby pompkami zrobić sobie krzywdę, to na prawdę jest wyzwanie Może jakby się robiło z przyklaśnięciem za plecami - to jest pomysł, bo można upaść na twarz, jak się nie wróci z rękami na czas. I w sumie jakaś kontuzja jest. Albo np. pompki w staniu na rękach z podskokiem: http://www.beastskills.com/ClappingHSPU.htm. No to nawet dla życia może być niebezpieczne... Ale to tytułem żartu.
Jeśli wykonujesz zwyczajne pompki, nawet z różnych wariantach ustawienia ramion (szerokie, wąskie, seiken), czy ciała (na płaskim, z podniesionymi nogami) to wciąż są to ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała i niekontuzjogenne.
3 x 15 to nie jest jakieś specjalne wynaturzenie. A tą ostatnią serię (do zmęczenia) to ile robisz? Bo może warto pomyśleć nad wydłużeniem tych wcześniejszych serii.

BTW: 3x15 + coś to nie jest oszałamiająca liczba. Trenujący sztuki walki nierzadko robią ponad setkę w ciągu jednego treningu. W czasie przerwy w treningach robiłem po sto dziennie. Kontuzji z tego nie ma, a stawy barkowe są "oliwione" i utrzymywane w sprawności.

Pozdrawiam i powodzenia!

Zmieniony przez - Transi w dniu 2007-11-13 14:07:11

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 702
rob sobie tak :1 miesiac trenuj 3 razy w tygodniu i rob przyposcmy 5 seri po 15 i tak caly czas przez caly miesiac pozniej zrob kilka dni przerwy a potem w jednym tygodniu co dziennie rob ile wlezie 1 dziennie zrob kilka dni przerwy i zacznij znowu serie tylko wtedy bedziesz robil troche wicej ja tak wlasnie robilem a zaczynalem od 5 pompek ale teraz od 2 miesiecy nie trenuje bo mialem nadgarstek zlamany pozdro xD

http://www.pajacyk.pl/  pomózmy dzieciom.......... glodne dzieci nie mysla o silowni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 54
Dzięki za odp. i pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 403
Pompki rob wolno i dokladnie zeby maxymalnie napinac, a nie takie 100 pompek gowno wartych.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 682 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18321
I pamiętaj o oddychaniu, bo potem wychodzi jakieś niedotlenienie twarz czerwona jak burak i sie w głowie kręci.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bez sprzętu nie da rady

Następny temat

Ułożenie treningu dla kobiety na masę xD

WHEY premium