SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na masę do oceny!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4335

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

24

Waga

76

Wzrost

180

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

basen, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

jest

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

na chwilę obecną brak

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad - 90, martwy ciąg - 110, wyciskanie leżąc- 100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Jaka jest przewaga takiego push/pull/nogi nad klasycznym splitem? Nie mogę dodać do tego mojego po prostu osobnego dnia nóg w formie: przysiad, mc na prostych nogach, wykroki chodzone, uginanie leżąc, wspięcia?
ps; z tego co widze to ten push pull byłby wygodniejszy, 3 dni treningowe to jednak udogodnienie. Można go spokojnie podczas robienia masy robić, prawda? Pytam, bo odkąd ćwiczę to te splity stosowałem :D


Zmieniony przez - czechu92 w dniu 2015-07-22 11:05:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na mase/rzeźbę to jest dieta, nie trening więc spokojnie się nadaje, szczególnie, że to są same wielostawowe ćwiczenia. Możesz dodać dodatkowy dzień treningowy do swojego treningu jeśli masz taką możliwość i wtedy zrobić nogi/plecy osobno a małe partie połączyć z klatą/bicepsem. Sam musisz zdecydować, masz podanych kilka mozliwości, jeśli jest dla ciebie wygodniejszy 3 dniowy trening to myślę, że nie ma co kombinować i jak nie robiłeś tego typu planu to będzie nowy bodziec.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
1. Nogi
Przysiad 5x5
MC na prostych 5x5
Wykroki chodzone 5x8
Uginanie leżąc 5x8
Wspięcia stojąc 4x30
Wspięcia siedząc 4x30

2. Push
Pompki na poręczach(na klatkę) 6x8
Wyciskanie sztangielek poziomo/na skosie dodatnim 6x8
Żołnierskie 6x12
Prostowanie ręki w opadzie tułowia(na triceps) 5x8

3. Pull
MC 3x5
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 6x6
Podciąganie na drążku 6x6
Młotki 4x10
Sztanga prosta na biceps 4x10

Tak jest okej? I pytanie jeszcze jedno, celowo pominąłem unoszenie hantli bokiem i bokiem w opadzie tułowia, bo sensowniej wydawałoby mi się wrzucić unoszenie bokiem stojąc do treningu push, a unoszenie bokiem w opadzie tułowia do pull(na dobicie tylnych aktonów po wiosłach)


Zmieniony przez - czechu92 w dniu 2015-07-23 10:11:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dałbym jednak coś cięższego jeszcze na triceps np. wyciskanie wąsko albo jakiegoś francuza 3-4 serie przed tym prostowaniem w którym był dał mniej serii i większą liczbę powtórzeń. Uginanie leżąc daj w większym zakresie powtórzeń. Co do unoszeń to ok, tylko daj po 10 powtórzeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
A co sądzisz, żeby to wyglądało tak?

2. Push
Pompki na poręczach(na klatkę) 6x8
Wyciskanie sztangielek poziomo/na skosie dodatnim 4x8
Wyciskanie wąskie na triceps leżąc 4x8
Prostowanie ręki w opadzie tułowia(na triceps) 4x10
Żołnierskie 6x12
Unoszenie sztangielek bokiem 5x10




Zmieniony przez - czechu92 w dniu 2015-07-23 11:50:52

Zmieniony przez - czechu92 w dniu 2015-07-23 11:51:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Żołnierskie przed wyciskaniem wąsko bym dał jednak.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
No dobrze, a unoszenie na boki zostawić na koniec treningu? No i jeszcze jedna sprawa. Chciałbym bardzo tę progresję liniową zastosować, czy wchodzi ona w rolę? Myślę, że łatwo będzie mi dzięki niej kontrolować postępy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możesz, czemu nie? Tylko nie wiem czy nie warto wtedy pracować na wyższych zakresach powtórzeń 8-12 a tylko dla głównych zostawić ew. niższe czyli przysiadu,mc i poręczy. Unoszenie może być na końcu albo przed tricepsem.




Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-07-23 16:16:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Bo nie wiem w zasadzie jakie są korzyści z progresji/regresji itp. Nie wiem co jakie efekty daje. No ale w każdym razie dzięki ogromne za pomoc, jesteś gość! :D
Jeszcze jedno, ostatnie pytanie: masę chcę robić 6 miesięcy, po jakim czasie sugerujesz(i czy w ogóle sugerujesz) zmianę tego planu? I jeśli powinienem go zmienić, to jak? Zupełnie wywrócić go do góry nogami czy pozmieniać parę ćwiczeń tudzież ilość serii/powtórzeń?


Zmieniony przez - czechu92 w dniu 2015-07-23 18:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zobacz jak będziesz reagował na ten plan i dietę, ćwicz do kiedy będziesz miał efekty, z reguły 6-10 tygodni spokojnie powinieneś mieć progres. To jak go zmienić zależy od dużej liczby czynników więc nie da się tak jednoznacznie powiedzieć teraz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile powinienem zjeść na diecie na masę

Następny temat

Dwa zasadnicze pytania

WHEY premium