SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na masę do oceny!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4337

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

24

Waga

76

Wzrost

180

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

basen, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

jest

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

na chwilę obecną brak

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad - 90, martwy ciąg - 110, wyciskanie leżąc- 100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Masa przebiega bez zarzutu i jest progres siłowy :) teraz pytanie do ciebie jeszcze jedno, jak skończę masę(nie prędko...) to zamierzam oczywiscie redukować, ale chcę stracić jak najmniej na sile. Czy są jakies specjalne metody, żeby temu zapobiec podczas redukcji? Odstawiłem całkowicie kreatynę na czas masy i zamierzam ją wrzucić dopiero jak zacznę redukcje i odnotuję spadek siły. Ewentualnie jak mnie jakas mocna stagnacja siłowa dopadnie na masie, aczkolwiek i tak traktuję tę opcje jako ostatecznosc. Czy robienie na redukcji 2 razy tygodniowo FBW i raz basenu będzie dobre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wszystko zależy, spadki siły i tak będą na redukcji pewnie. Odnośnie FBW - będzie okej jeśli sensownie się to ułoży bo i tak wszystko zależy od diety. Kreatyna niech leży w szafie i czeka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Co sadzisz zeby robic co tydzien na przemian front przysiady i klasyczne przysiady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Trzymałbym się na razie jednej wersji, w następnym planie dałbym inną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Wiesz co, bo już z 5 treningów zrobiłem na front squatach, dorzuciłem parę kg, a dzisiaj zamierzam spowrotem wrócić na normalne. Czemu uważasz to za złe rozwiązanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
To jak już robisz fronty to zostaw. Po co mieszać? Będzie ci ciężej obserwować co na ciebie działa a co nie, daj się ćwiczeniu rozwinąć i wyciągnij z niego wszystko co najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Ok ok. Ogólnie strasznie slabo mi te przysiady ida, nie mam pojęcia czemu. Na dipsy na klatke dorzucilem od wrzesnia 20 kg, na martwy 30, na martwy na prostych tez podobnie. W przysiadach chyba najszybciej progres powinien isc. Bo zaczynalem z 60 a teraz 80 robie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
No czesc. Mam pytanko bo robiąc w dniu nóg 5x5 martwy na prostych nogach i przysiadów 5x5 oraz martwych klasycznych w dzień pleców zbytnio obciążałem kręgosłup, po prostu przetrenowywałem go. W tym momencie zastanawiam się czy nie jest dobrym pomysłem robienie w tygodniu albo przysiadów albo klasycznego martwego? Tak teraz robię. Jednego tygodnia robię przysiady a następnego martwe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile powinienem zjeść na diecie na masę

Następny temat

Dwa zasadnicze pytania

WHEY premium