SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW dwa razy w tygodniu do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 451
Cześć. Po dłuższej przerwie wracam na siłownię, jednak póki co znajdę czas tylko na dwa treningi w tygodniu.
Na podstawie rozpisek z yt (fbw sakera) ułożyłem taki plan i proszę o ocenę, naniesienie korekt.
W fbw zawsze miałem problem ze zmieszczeniem wszystkich ćwiczeń, do tego często powstawała dysproporcja między górą i dołem.
Trening AB CA BC
Ćwiczeń jest dość dużo jak na jeden trening, ale 3-4 dni powinno wystarczyć na regenerację

TRENING A
Przysiady 5x5
Hip trusty 3x8
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Uginanie ramion z hantlami 3x8
Wyciskanie francuskie sztangi 3x8
Allahy 3x8
Łydki

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wykroki boczne 3x10
Wyciskanie hantli skos dodatni 3x10
Podciąganie podchwytem 5x5
Wznosy hantli bokiem leżąc 3x10
Dipy 3x8
Przyciąganie nóg do klatki na drążku 3x8


TRENING C
Wykroki 3x10
Żuraw 3x10
Wyciskanie leżąc 3x10 (ewentualnie rozpiętki?)
Wyciskanie żołnierskie 3x10
Przyciąganie drążka szeroko do mostka 3x10
Wyciskanie młotkowe 3x10
Wyciskanie fransuskie znad głowy 3x10
Spacer farmera jednorącz
Łydki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

To nie jest tak, że trening fbw powoduje jakieś dysproporcje między górą, a dołem ciała to kwestia prawidłowego planowania i komponowania planu treningowego.
Niestety plan fbw ma pewne ograniczenia dlatego też ćwiczenia w nim dobierane powinny być na zasadzie ich złożoności i wartości treningowej.

Plan fbw powinien zawierać 5-6 ćwiczeń maksymalnie, ale właśnie tych złożonych, podstawowych. Bo rozdrabniać się na ćwiczenia typu unoszenie bokiem czy inne ćwiczenia, które nie są potrzebne w danym typie treningu lub w jakimś okresie treningowym.

Ogólnie ten plan treningowy, który masz tutaj wrzucony jest całkiem fajny tylko nie wiem czy na Twoim etapie potrzebna jest taka różnorodność ćwiczeń i ćwiczenia, których teraz nie potrzebujesz. Oczywiście za rok pewnie można śmiało, ale teraz gry wracasz po dłuższej przerwie do treningów siłowych spokojnie by wystarczyły dwa zestawy ćwiczenia podstawowe w nich zawarte.

To jednak już zależy od Ciebie jak Tobie wygodnie i jakie masz oczekiwania dotyczące planu treningowego.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-18 12:24:41

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870449
Ogólnie trening mi się podoba. Dużo wielostawow, bez niepotrzebnych pierdół. Nie opuściłeś dwugłowych i pośladków, co przeważnie ma miejsce przy treningach fbw. No i znalazło się nawet ćwiczenie na core, co całkiem jest rzadkością jedyne co mi nie pasuje, to niepotrzebne 2 ćwiczenia na klatkę I barki w treningu C, a brak zupełnie ćwiczeń na plecy w tym dniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 451
Dzięki za odpowiedź. Właśnie wszystkie gotowe plany bardzo odpuszczały pośladki i dwugłowe. I zazwyczaj było jedno ćwiczenie na dół na dzień.

Co do C.
Na plecy:
Przyciąganie drążka szeroko do mostka 3x10
Miałem na mysli to cwiczenie: 4:45


?si=uMWz0ymLNsLNFS6Z


Polecasz wyrzucić wyciskanie i zostawić tylko wyciskanie żołnierskie?





Zmieniony przez - Altair92 w dniu 2023-09-13 18:06:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870449
Aa okey, myślałem że chodzi tu o ćwiczenie na barki. W takim razie barki będą ok, na plecy dałbym jednak więcej niż 3 serie. Na klatkę zostaw hantle, bo wyciskanie poziomo masz już w dniu A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 451
W A mam poziomo sztanga, w B hantle na skosie. Zostawić rozpięteki? Bo nie wymyślę za bardzo innego ćwiczenia na klatę, chyba że jakieś ściąganie linek. Na plecy dołożę w takim razie jedną serię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21550 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870449
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tygodniowy rozkład treningów

Następny temat

Trening FBW ABC

WHEY premium