SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tygodniowy rozkład treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 232 dni Na forum 231 dni Przeczytanych tematów 23
Hej, założyłem wcześniej temat w szybkich pytaniach ale okazało się, że nie mogę w nim odpowiadać a źle sprecyzowałem pytanie.. Trenuję kickboxing 2 razy w tygodniu do tego 3 razy siłownia. Siłownią zajmuję się poniedziałek/środa i piątek (rano) a we wtorki i czwartki kickboxing (wieczorem). Moje pytanie jest następujące - aktualnie mam 5 jednostek treningowych podzielonych na 5 dni, jako, że w najbliższej perspektywie dojdzie mi kolejny członek rodziny to chciałbym pozostać przy ilości jednostek treningowych przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości dni treningowych. Tak żeby w poniedziałek był wolny, wtorek z poranną siłownią i wieczornym kickboxingiem, środa wolna, czwartek z poranną siłownią i wieczornym kickboxingiem a piątek z treningiem siłowym gdzieś w okolicach 14-15. Czy to ma sens? Czy dwie jednostki treningowe dla kogoś kto co prawda już trochę ćwiczy ale nadal jest tylko amatorem to będzie za dużo? Dieta jest dopięta, suplementuję sporo rzeczy (w stałym kontakcie z endokrynologiem) ale sen szwankuje i raczej się nie zmieni bo wiadomo dzieci. Z góry dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Dywagować możemy tutaj czy to się sprawdzi. Generalnie jeśli wrzucisz dwa treningi w danym dniu treningowym nie powinno być problemu jeśli będzie je dzielić te kilka godzin i jesteś w stanie odpowiednio dietą uzupełnić straty. Sam często wykonuję po dwie sesje treningowe jeśli tylko czas mi na to pozwala, ale jednak wówczas obciążenie organizmu jest nieco inne.

Z doświadczenia Ci powiem, że jak rodzina się powiększa to jednak z regeneracją lepiej nie będzie, a niejednokrotnie sporo gorzej. Dieta i trening to fundamenty kształtowania formy sportowej, ale braku snu nie przeskoczysz. Na początku może się okazać, że będzie dobrze i nie będziesz odczuwał negatywnych skutków takiego podziału, ale z czasem gdy obciążenia treningowe będą rosły to zmęczenie może się skumulować.

Ale wszystko jest w kategoriach może, ale nie musi. Może być tak, że wolne dni od aktywności fizycznej sprawią, że zbilansuje Ci się ta aktywność i regeneracje będzie dobra.
Bądź elastyczny i badaj. Zmień plan adekwatnie do aktualnych potrzeb i możliwości czasowych jak nie będziesz dawał rady to wprowadzisz kolejne modyfikacje.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-18 11:47:56

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21551 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870455
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dla jednego będzie ok, drugi nie wyrobi z regeneracją. Tymbardziej u Ciebie może być ciężko, że względu na słaby sen. No ale próbuj, może nawet lekko podnieś kaloryczność diety, żeby jeszcze poprawić regenerację. Jak zobaczysz że jest za ciężko, najwyżej odpuścisz jeden trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33125 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Musisz sam pod siebie wszystko dostosować bo tak jak wyzej wspomniane to każdy jest inny i dla jednego będzie dobrze a inny nie da rady tak funkcjonować bo się zajedzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena techniki martwy ciąg

Następny temat

Plan FBW dwa razy w tygodniu do oceny

WHEY premium