SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tygodniowy rozkład treningów na siłowni i basenie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 487
Witam

Dotychczas trenowałem na siłowni 3x w tyg.(pon, śr, pt) i nie było problemu, jednak teraz dochodzą mi treningi na basenie i chciałbym to jakoś połączyć. Problem w tym, że na basen mogę chodzić TYLKO w pon, śr i pt. Siłownię natomiast mam dostępną od poniedziałku do piątku. Czy w związku z tym taki podział będzie sensowny:

Pon - basen
wt - siłownia i np. klata+tric
śr - siłownia plecy+bic
czw - siłownia nogi+barki
pt - basen

Dodam, że mam możliwość chodzenia na basen jeszcze w weekendy, ale to jest tylko alternatywa.
Domyślam się, że nie jest to typowy rozkład treningowy, ale chciałbym, żeby jakiś znawca wypowiedział się co o tym myśli.

Z góry dzięki
Adam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 89

Wzrost: 185

Cel treningowy: Wytrzymałość, siła

Staż treningowy na słowni: 2,5 roku

Uprawiane inne sporty: Biegi od czasu do czasu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full

Dieta: Jest z małymi przerwami(studia i te sprawy)

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: BCAA
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3821
Ja osobiście nie widzę nic w tym złego.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ile czasu trwaja treningi na basenie? -sa intensywne czy dla przyjemnosci?

Lepiej chyba by bylo cw 2x w tyg

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 487
Treningi na basenie to jakieś 45 min i są w miarę intensywne. Tzn. cały czas pływam, robię jedynie 2-3 przerwy 2 minutowe i pływam dalej i z każdym treningiem szybciej i więcej, ale mi bardziej chodzi o tą siłownię, bo basen to nie problem.
Czy treningi na siłowni trzy dni pod rząd to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3821
To zależy jak się czujesz na drugi dzień po treningu na siłowni.Czy twój organizm potrzebuje odpoczynku jeszcze czy czujesz się na siłach by znów ćwiczyć.Jeśli Ci to nie przeszkadza i czujesz się na sile tak ćwiczyć to nie widzę żadnych problemów.

wt - siłownia Klatka + nogi
śr - siłownia Plecy + triceps
czw - siłownia Barki + Biceps
Ja ćwiczę tak, tylko pon ,śr , pt

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 269
powiem ci tak rezultaty beda i wydolnosc 4l tak podobnie robiłem.
po.sił.
wt.basen.
śr.śił.
czw.basen.
pi.śił.
sob.basen.
nied.odpoczynek lub areoby,skałki,spacer,rower.relaksacyjne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 487
I tu jest właśnie problem. Już dawno na to wpadłem, żeby tak zrobić, jednak we wtorki i czwartki na basen chodzić nie mogę. Mogę tylko na siłownię. Nie pytajcie dlaczego:P Po prostu tak jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 269
to zamień poprostu dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jeżeli celem jest siła to przerwa miedzy treningami na siłowni jest konieczna. Trzy dni z rzędu to nie jest dobre rozwiązanie.
Siłownia wtorek, czwartek i sobota. Do tego dwa razy basen i dwa dni odpoczynku żebyś się nie zajechał.
Proponuję Ci podział treningu na push/pull/legs.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA, A6W

Następny temat

Przerwa pomiędzy cyklami - czy warto ćwiczyć brzuch?

WHEY premium