SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ćwiczeń do oceny ;)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
NO własnie nie bo ja nie trenuję kulturystyki tylko sporty walk. Marcin, po prostu piszesz bzdury, potem młodzi nie będą robić a6w bo Twój brak odpowiednich kompetencji tak im zasugerował. Niestety, ale ćwiczyć na samych sztangielkach jest fajne do odpowiedniego momentu, lepiej kupić sztangę, za kilkadziesiąt złoty i mieć spokój. Trenuję cały tydzień, nie raz nie mogę zrobić przysiadu na rogrzewce a później czuję, że siła i wytrzymałość mięśni idzie w góre także z takimi poradami daj sobie spokój.

Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-11-24 10:07:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Spokój.

peepeek


A6w lipa? A możesz wyjaśnić dlaczego?

Już ci wyjaśniam, plan A6W krazy od sieci od paru ładnych lat, jest to trening nie tyle na przepalenie mięsni ale doprowadzenie do kontuzji, brzuch to normalny mięsień i tez potrzebuje regeneracji w tym planie jej nie ma bo robisz go codziennie.

Brzuch pełni wazną rolę podczas ćwiczeń - stabilizuje postawe i pozycje techniczną, osłabiając go, prosisz się o kontuzje.


Poniedziałek BARK :
- Wyciskanie sztangielek (gif5) wyciskaj sztangę
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę (gif7)
- Przyciąganie sztangi do brody bym polecił (gif13)

Wtorek KLATA:
- Sztanga musi być!(gif2)
- Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej (gif7)
- Rozpiętki na poziomej.





UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE dałbym uginanie na modlitewniku.
WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE, polecałbym PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC:
- WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGIELKI W LEŻENIU dałbym POMPKI NA PORĘCZACH:

PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) zamień na podciąganie się na drążku
Martwy ciąg dodaj.

ODWROTNE WSPIĘCIA W STANIU (gif6a)
- PRZYSIADY ze sztangą.
- Wykroki ze sztangą
- wspięcia na łydki
- MARTWY CIĄG”NA PROSTYCH NOGACH = dzień wcześniej na plecach robisz MC


Kolega nie ma sztangi i drazka wiec twoje poprawki nie mają sensu.

Uginanie na modlitewniku na początek treningu bicepsu mija się z celem bo to cwiczenie plasytyczne raczej i powinno nie nadaje się raczej na ćwiczenie poczatkowe które powinno ciągnąć progress w danej partii.

W klacie stwierdzenie:

Sztanga musi być

Mija takżę się z prawdą, można dać np. pompki na poreczach jako główne ćwiczenie i wyjdzie nawet lepiej na tym.

WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGIELKI W LEŻENIU dałbym POMPKI NA PORĘCZACH:


Pompki na poręczach to najcięzsze cięzarowo ćwiczenie na klate i na triceps [waga ciała + doczepiane obciązenie] i to ono powinno być na poczatku treningu jako to do którego dokladasz obciążenie i ciągnie progres.

Przyciąganie sztangi do brody bym polecił

To przestań polecać, to ćwiczenie nie jest anatomiczne dla stawów.

Proste doświadczenie:

-stań w pozycji technicznej tak jakbyś chciał wykonać to ćwiczenie [nie bierz sztangi w dłonie, spoczywają same]

-wykonaj ruch taki jak w tym ćwiczeniu, co widzisz ?

Dłonie powinny się rozchodzić na boki, w tym ćwiczeniu tego nie ma, przez to występują ogromne naprezenia w nadgarstkach, łokciach i stawie barkowym co prowadzi do kontuzji.


MARTWY CIĄG”NA PROSTYCH NOGACH = dzień wcześniej na plecach robisz MC

I ? To dwa zupełnie RÓŻNE ćwiczenia.


Niestety, ale ćwiczyć na samych sztangielkach jest fajne do odpowiedniego momentu, lepiej kupić sztangę, za kilkadziesiąt złoty i mieć spokój.


Można zrobić dobry trening na sztangielkach tylko jesli ma się ich odpowiednio duzo [regulacja cięzaru] i ma się chociazby drązek, poręcze i ławkę regulowaną, nie widze problemu i mozna ćwiczyć na takim planie długo.

Kończę ten post twoim stwierdzeniem:


Panowie, czas zdobyć więcej wiedzy bo niestety brakuje Wam jej do udzielania porad.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-11-24 15:33:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
peepeek tlko, że ja uzasadniłem swoje odpowiedzi a Ty nie.

peepeek
NO własnie nie bo ja nie trenuję kulturystyki tylko sporty walk.


No właśnie. A Kriss chce/uprawia miedzy innymi kulturystykę (tak sądzę po jego planie treningowym.)

peepeek
Marcin, po prostu piszesz bzdury, potem młodzi nie będą robić a6w bo Twój brak odpowiednich kompetencji tak im zasugerował.


Ja staram się uczyć od osób doświadczonych i znających się na temacie. To, że mówię źle o a6w to nie moje widzimisię, to zdanie osób którzy siedzą w tym sporcie już parę ładnych lat. Ja próbuje się dzielić tym czego się dowiedziałem czytając wypowiedzi i artykuły napisane przez kompetentnych ludzi .

peepeek
Niestety, ale ćwiczyć na samych sztangielkach jest fajne do odpowiedniego momentu, lepiej kupić sztangę, za kilkadziesiąt złoty i mieć spokój.


Wydaje mi się, że jeśli ta osoba pokocha ten sport to z czasem dokupi sprzętu

Widzę, że mnie uprzedziłeś Vieren

Zmieniony przez - Marcin269 w dniu 2011-11-24 15:43:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Marcin widocznie się nie znasz, mięsień to mięsień, trenuje się je tak samo. No z a6w to Twoja indywidualna opinia i pozostaw ją dla siebie bo to po prostu farmazon. No niestety bez sztangi ciężko ćwiczyć, oczywiście że mozna, tak samo można jeździć na rowerze z jednym pedałem. Trening to indywidualna sprawa i zdecydowanie wybrałby pod siebie, jeśli po treningu z moim planem czułby, że jest dobry to będzie to kontynuował. Brzuch ćwiczysz przy a6w 42 dni, nie cały rok, po planie odpocznie i przestańcie ten plan hejtować bez żadnych argumentów sensownych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viren podał sensowne argumenty i na pewno w tym dziale nikomu tego nie polecę
Ale bez spiny szczególnie ciebie marcin o to proszę, zajmij się swoim dziennikiem, bo za bardzo spinasz
Co do ćwiczeń Viren ci to ładnie rozpisał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Bardzo Cię proszę peepeek albo się odnieś do moich argumentów sensownie i merytorycznie albo skoncz dyskusję bo się chyba sam w niej pogubiłeś.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-11-24 22:13:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Nie chciałem żeby to zabrzmiało jak spina, po prostu lubię wymianę zdań to właśnie z nich dużo można się nauczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Już to zrobiłem Viren ;)
Dla Ciebie Ćwiczenie Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia jest złe, dla mnie nie i dla wielu innych także nie. A co do ciśnień na temat sztangi to już to napisałem, czytaj ze zrozumieniem. Rozumiem, że chcesz używać słów których się dopiero nauczyłeś ale taka animozja względem mojej osoby jest nie potrzebna. No nie polecałbym dwóch MC, rozumiem że Ty dysponujesz taką siłą ale nie zapominaj ile on ma lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Każda osoba potrafi dobrać sobie, odpowiednie ćwiczenia na daną partie mięśniową... Z Viren'em zgodzę się w 100%

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Zrozum Peepeek tego podciągania wzdłuż tułowia "nie lubi" Twoje ciało, tak jak napisał Vieren "to ćwiczenie nie jest anatomiczne dla stawów"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciezka praca fizyczna a silownia

Następny temat

Pytanie do doświadczonych kolegów:)

WHEY premium