SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza dieta! :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1359

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Witajcie.
Mam na imię Krzysiek, lat 18. Wciąż się uczę, dlatego muszę dietę ułożyć pod szkołę.
Postanowiłem zrzucić KG ponieważ miarka się przebrała ;)

Wzrost: 180cm
Waga: 105kg
Cel: 90kg.

W układaniu diety jestem całkiem zielony, dlatego będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. Myślę, że z Waszą pomocą uda mi się zgubić trochę boczku! :)

Zapotrzebowanie: 2904 kcal
Białko: 165g = 660 kcl
Węglowodany: „Następnym makroskładnikiem są węglowodany ich ilość nasz „model" ustanowił na 120g co daje nam w kcal” – trochę za bardzo nie wiem jak to wyliczyć lub przyjąć ile będę potrzebować
Tłuszcze: aby je obliczyć muszę mieć węglowodany.

Czas posiłków:
Posiłek pierwszy: 7:00
Posiłek drugi: 10:30/11:35
Posiłek trzeci: 15:00
Posiłek czwarty (przed treningiem): 16:30
Tutaj Bieganie 1/1,5h
Posiłek piąty ( po treningu): 18/18:30
Posiłek szósty: 20:00/21:00

Dzień 1: Na dzień dzisiejszy proszę Was o podanie jak obliczyć węglowodany oraz czy czas posiłków jest odpowiedni.

/Jeżeli jakieś informacje są jeszcze potrzebne dajcie znać
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
z racji tego że nie mogę edytować postu, chciałbym dodać jeszcze, że czas posiłków jest ustawiony pod zajęcia w szkole.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
wypełnij ankietę działu, jak tylko biegasz(1-1,5h to dość sporo), to nie trzeba Ci aż tyle białka. tylu posiłków też nie musisz jeść - od 15 masz posiłki praktycznie co 1,5 co jest zupełnie niepraktyczne.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Koniu151
wypełnij ankietę działu, jak tylko biegasz(1-1,5h to dość sporo), to nie trzeba Ci aż tyle białka. tylu posiłków też nie musisz jeść - od 15 masz posiłki praktycznie co 1,5 co jest zupełnie niepraktyczne.


Aktualnie to nie biegam. Tą rozpiskę co podałem, to tak by wyglądał mój dzień na diecie. Zaraz wypełnię ankietę i zmienię godziny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Ktoś mi może podpowiedzieć gdzie się wypełnia tą ankietę, oraz jak obliczyć zapotrzebowanie na węglowodany ;) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
Pampers
Ktoś mi może podpowiedzieć gdzie się wypełnia tą ankietę, oraz jak obliczyć zapotrzebowanie na węglowodany ;) ?

https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
akurat nie ta Ankieta odchudzania jest w regulaminie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
faktycznie, wiedzialem ze biore z innego dzialu, ale na szybko nie dopatrzylem sie w dziale odchudzanie, ale jednak slepy jestem :D
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t523865.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 535 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10418
Patrz tylko na kalorie i makroskładniki. NIe trzymaj się stereotypów, jak bd jedł 6 razy dziennie ciągle to samo to gwarantuje Ci że po 3 tygodniach będziesz rzygął tą dietą, W diecie chodzi oto żeby Ci wcale nie przeszkadzała, Trzymaj się kalorii, a będziesz redukował, cheaty mogą wpadać, ale trzymaj zapotrzebowanie. Acha Białko do 2 g na kg masy ciała, reszta nie ma specjalnie znaczenia, niektóre osoby wolą dobijać tłuszczami, lepiej im schodzi wage inne dobrze reagują na węgle. Nie przejmuje się tym, Tak samo czasami posiłków, możesz zjeść 3- 4 razy dziennie i nic się nie stanie. Naprawde nie jesteś zawodowcem, bo nieraz jak się patrzy na te diety to jakbyście się do mr olympia przygotowywali, a tu chodzi o złoty środek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
W końcu bo przełamaniu się nad sobą i powiedzeniu sobie STOP postanowiłem wrócić do tego tematu. Teraz nie ma odwrotu. Zgodnie z sugestią Koniu151 wypełniam ankietę:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 110
Wzrost : 178
Obwód klatki : 110
Obwód talii : 109
Obwód uda : 68
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 32%
Aktywność w ciągu dnia : Szkoła (3x wf po 45min)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Brak
Odżywianie : słabość ogólnie do wszystkiego, ale staram się walczyć z tym i ograniczać
Cel : utrata wagi do 90kg
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobre
Preferowane formy aktywności fizycznej : Bieganie systemem co 2 dzień ( Pon bieg, wtorek wolne, środa bieg, czwartek wolne, itd..) w dni wolne od biegania planuje jazde na rowerzę
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : żaden
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak diety

Odnośnie czasów posiłków, czy takie będą dobre ?
7:00 - śniadanie
10:30 - drugie śniadanie
13:20 - coś przed obiadem
16:30 - obiad
19:00 - posiłek przed bieganiem/rowerem
19:30 - bieganie/rower (przez 1h)
21:00 - posiłek po treningu

Po zatwierdzeniu czasów posiłków (aby były dobre) zacznę układać dietę z Waszą pomocą ;)

Czekam na odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Pomożecie ;)?

Zmieniony przez - Pampers w dniu 2014-05-13 11:20:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Ułóż dietę i wtedy możemy pomagać , bo nikt za Ciebie nie ułoży tylko poprawi,skoryguje ....
Białka daj 1.5g na masę ciała , tłuszczy 20-30% zapotrzebowania kcal i resztę daj z węgli . Zobaczymy co wyjdzie na początek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chlebek na masę

Następny temat

Ocena diety

WHEY premium