SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REGULAMIN I OBOWIĄZKOWA ANKIETA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57567

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10800 Napisanych postów 47766 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
REGULAMIN DZIAŁU ODCHUDZANIE

Postanowienia ogólne.

1. Lista moderatorów działu:
Faftaq
Koniu151
2. Pamiętaj, że moderator czy doradca to osoba która swoimi wpisami na forum udowodniła, że ma ponadprzeciętną wiedzę i nie musi jej udowadniać w każdej dyskusji i odpowiadać na zaczepki i pyskówki.

4. Pamiętaj, że dieta to zmiana stylu życia a nie chwilowe odstępstwo od stołowania się w knajpach i wypijania codziennie pięciu piw.

5. To jest forum sportowe i porady które tu możesz uzyskać mają ścisły związek ze sportowym i zdrowym stylem życia.

Zasady zadawania pytań.

1. Pytania zadajemy zrozumiale, składnia i ortografia nie powinny być pomijane. Pamiętaj, że zadane pytanie mają zrozumieć osoby czytające a nie tylko Ty. Diety do oceny wklejamy w formie zrzutu z potreningu.pl - http://www.sfd.pl/-t922820.html

2. Temat nadajemy taki, by osoba przeglądająca dział wiedziała czego on dotyczy. Unikamy dodatków typu kilkadzesiąt wykrzykników czy innych znaków nie nadających sensu. Nie piszemy tematu w całości drukowanymi literami.

3. Zadając pytanie wypełnij ankietę. Moderatorzy, doradcy czy osoby odpowiadające nie są jasnowidzami. Im więcej wpiszesz danych o sobie, tym lepszą pomoc możesz otrzymać. Wzór wypełnionej ankiety znajduje się w dolnej części tego regulaminu.

4. Do pytania warto dołączyć fotkę pozwalającą określić Twoją aktualną formę. Oceniając zdjęcie jesteśmy w stanie lepiej ocenić problem. Poza tym są osoby, szczególnie młode dziewczyny które mają skłonności do przesadzania i dość często oczekują efektu który daleko wykracza poza zakres słowa "odchudzanie"

5. Bądź cierpliwy i nie poganiaj tych, co starają się Tobie pomóc. Każdy z modów i doradców odpowiada na pytania w ramach swojego wolnego czasu i nie pobiera za to żadnego wynagrodzenia. Wpisy typu 'up' lub 'odświeżam' są wyjątkowo irytujące i oznaczają, że nie szanujesz wolnego czasu lub prawa do zajmowania się czymś innym moda/doradcy.

6. Nie zadawaj pytań w stylu "dlaczego mój post został usunięty". Od tego jest dział Moderatorzy i tam proszę składać zażalenia.

7. Zanim zadasz pytanie, zapoznaj się z tematem "Zbiór linków działu Odchudzanie" http://www.sfd.pl/-t418943.html . To jest zbiór wartościowych tematów z którymi obowiązkowo należy się zapoznać. One też pozwalają zdobyć minimum wiedzy potrzebnej do tego, by wiedzieć o co pytać.

8. Zanim zadasz pytanie o dietę, przeczytaj "PODSTAWY UKŁADANIA DIETY" http://www.sfd.pl/-t527693.html

9. Nie umieszczaj w tematach żadnych linków do innych serwisów. Tematy z linkami będą kasowane.

10. Pytania zadawane niezgodnie z powyższym będą usuwane.

Zasady odpowiadania na pytania/doradzania

1. Doradzają tylko osoby które mają wiedzę w danym temacie. Wartościowych udzielają moderatorzy tego działu działu oraz doradcy. Często zdarza się, że moderator innego działu ma równiwż odpowiednią wiedzę by takiej odpowiedzi udzielić.

2. Zdarza się, że wartościowych odpowiedzi udzielają zwykli użytkownicy. Jeśli mod działu lub doradca uznają, że odpowiedź jest wystarczająca, nie robi wpisu w danym temacie. Więc nie ma potrzeby zadawania kolejnego pytania by wypowiedział się ktoś jeszcze.

3. Jeśli oczekujesz odpowiedzi od konkretnego moda/doradcy napisz jego nicka w temacie. W miarę możliwości będziemy starali się odpowiadać. Pamiętaj, że na forum nie ma osobistych dietetyków i trenerów, wywołany mod/doradca odpowiada w miarę wolnego czasu i chęci.

4. Zanim udzielisz odpowiedzi na pytanie sprawdź datę. Archeolog odkopujący temat starszy niż 1 miesiąc zostanie natychmiast ukarany banem za zaśmiecanie forum.

5. Nie obrażaj moderatora/doradcy ani innych forumowiczów, nie pyskuj i nie staraj się polować na błędy i przejęzyczenia.

6. Jeśli nie masz nic wartościowego do powiedzenia, nie udzielaj odpowiedzi. Posty typu "masz dietę?", "podwieszone", "google" itp będą usuwane a autorzy nie przestrzegający tej zasady będą zbierać bany.

O co należy pytać w dziale odchudzanie.

1. O wszystko co ma związek ze zdrowym odżywianiem i treningiem mającym na celu poprawę estetyki sylwetki.

2. O suplementację wspomagającą odchudzanie. Aby nie zakładać osobno tematu dotyczącego pojedynczego suplementu, prowadzony jest specjalny temat w którym Koniu151 odpowiada na pytania dotyczące supli "SUPLEMENTACJA PRZY ODCHUDZANIU - MEGA ZESTAWIENIE." http://www.sfd.pl/-t474893.html i tam należy zadawać pytania. Na pierwszej stronie jest zestawienie suplementów wspomagające redukcję wraz z opisem. Zanim zadasz pytanie, przeczytaj.

3. Pytanie w stylu "nie wiem jak mam się odchudzić, ułóżcie mi dietę" będą kasowane. Nie ma tu osobistych dietetyków. Użytkownik chcący poprawić sylwetkę powinien wykazać minimum chęci czytając 'Zbiór linków działu odchudzanie, mod/doradca może udzielić jedynie wskazówek i skorygować dietę. Pytania tego typu będą ignorowane i kasowane przez moderatora.

Czego nie należy robić.

1. Nie należy pytać o diety głodówkowe typu kopenhaska, 1000kcal, kapuścianą, owocową, warzywną, bananową, mleczną, buraczaną, ziemniaczaną i każdą inną która ma niewiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem.

2. Prosić o ułożenie planu redukcji od zera. Zwłaszcza gdy nie podajesz o sobie żadnych danych.

3. Prosić o ocenę planu gdy wklejasz coś, czego nie rozumieją inni. Twoje pytanie ma być przejrzyste i składne.

4. Pytać o środki niedozwolone. Za takie pytania będzie ban bez ostrzeżenia.

5. Doradzać nastolatkom diet z deficytem kalorycznym. Za takie porady będą bany. Nastolatkom wklejamy trzy poniższe linki:

Odchudzanie w wieku dojrzewania
[http://www.sfd.pl/temat548381] - Skalar
[http://www.sfd.pl/temat549020] - Psonic
[http://www.sfd.pl/temat549022] - Tancerka25

6. Dział odchudzanie jest działem dla osób pełnoletnich, tyczy się to zarówno zakładających tematy, jak i udzielających porad. Osoby poniżej 18tego roku życia zapraszamy do działu junior sfd http://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html .


WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY

Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana
Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2013-10-31 19:18:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ryz vs kasza

Następny temat

Lody... nie tuczą?

Fruzelina