SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Picie alkoholu a trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 546 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8791
No włąsnie wiele osob o to pyta.Znalazlem ciekawy artykuł na ten temat.Warto przeczytać!


Ćwiczenie i picie alkoholu trudno pogodzić. Całkowicie niedopuszczalne jest picie podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy) oraz podczas cyklu kreatynowego. Poza tymi okresami całkowicie niedopuszczalne jest picie bezpośrednio przed treningiem, oraz po treningu (np. w tym samym dniu wieczorem), kiedy mięśnie przechodzą do fazy odpoczynku - regeneracji.

Picie alkoholu a trening

Ćwiczenie i picie alkoholu trudno pogodzić. Całkowicie niedopuszczalne jest picie podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy) oraz podczas cyklu kreatynowego. Poza tymi okresami całkowicie niedopuszczalne jest picie bezpośrednio przed treningiem, oraz po treningu (np. w tym samym dniu wieczorem), kiedy mięśnie przechodzą do fazy odpoczynku - regeneracji. Jednak w dni beztreningowe, oraz na wiele godzin przed treningiem można sobie pozwolić na odrobinę alkoholu. Alkohol ma pozytywne działanie, jeśli jest spożywany z umiarem. Tradycyjna w niektórych krajach lampka wina stołowego lub szklanka piwa do obiadu polepsza trawienie, relaksuje, poprawia krążenie a ponadto zawiera wiele cennych witamin i mikroelementów. Jeśli jednak wypijesz za dużo czeka cię odwodnienie i katabolizm = spadki! Na podstawie wielu publikacji można określić dawki alkoholu, na które można sobie pozwolić trenując amatorsko (podkreślam: amatorsko!). Nie sugeruję regularnego, codziennego picia alkoholu, zgodnie z podanymi dawkami, jednak warto wiedzieć na co można sobie pozwolić w razie wypadu do pubu, uroczystego obiadu, imprezy, itp. nie ryzykując spadku formy.1. Piwo:

a) bezalkoholowe - 0,0 % alkoholu - np. bezalkoholowa bavaria, faxe, itp. - możesz traktować je jak zwykły bezalkoholowy napój i pić kiedy masz ochotę. Niektórzy gardzą piwem bezalkoholowym, jednak jest to napój zdrowy i w przeciwieństwie do coli i napojów gazowanych zawierający wiele witamin (witaminy z grupy B) i składników odżywczych (słód jęczmienny). Jest to jedyne piwo, które możesz spożywać podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy), suplementami, oraz podczas cyklu kreatynowego. Pamiętaj, że podczas cyklu kreatynowego nie powinno się pić także coli i kawy.

b) niskoalkoholowe i piwo bardzo lekkie - zawiera od 1% do 4% alkoholu. Możesz wypić dziennie do 3 małych piw (1 litr). Zaliczają się tutaj piwa niskoalkoholowe (karmi, żywiec z niebieskim kapslem) oraz wiele importowanych piw, szczególnie słabe amerykańskie piwa. (Uwaga: Jeśli jadąc samochodem wypijesz 2-3 piwa niskoalkoholowe 1% to alkomat policji już wykaże „spożycie"). Nie polecam picia piw karmelizowanych z uwagi na wysoką zawartość cukru.

c) jasne - 4% do 6 % alkoholu. Zaliczamy tutaj większość jasnych polskich piw. Możesz wypić dziennie do 2 małych piw (0,7 litra). Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej szklankę wody.

d) jasne mocne oraz piwo typu porter - powyżej 6% alkoholu. Możesz wypić dziennie max. 1 duże piwo (0,5 litra). Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + witamina C.

Ciekawostki:

Nie musisz się obawiać chemii i konserwantów. Piwo jest 'przemysłowo' konserwowane syntetyczną witaminą C, co z naszego punktu widzenia jest akurat pozytywne. Zdecydowanie najlepsze będzie piwo w jednorazowych szklanych butelkach z uwagi na wyższą jakość procesu produkcji.

Jak już pijesz - pij to co najlepsze. Zdecydowanie najzdrowsze będzie piwo niepasteryzowane. Zawiera ono dużo witamin, mikroelementów i jest bardziej cenne dla zdrowia niż 'przemysłowy browar'. Jednak w tym przypadku trzeba bardzo uważać na datę ważności, takie piwo musi być trzymane w chłodzie. W moich stronach można dostać dobre piwa niepasteryzowane takie jak Śląskie z Lwówka Śląskiego oraz Spiż w minibrowarze na wrocławskim rynku.2. Wino:

a) wino stołowe lekkie, wina musujące, szampan. Możesz wypić dziennie max. szklankę wina (250 ml) - Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej szklankę wody.

b) wino klasyczne, miód pitny, wino owocowe, grzaniec winny. Możesz wypić dziennie max. lampkę (150 ml) - Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + dodatkowo witamina C.

Ciekawostki:

Brutalna prawda jest taka, że zarówno najlepsze markowe wino jak i tani jabol są jednakowo konserwowane siarką. Lampka wina nie zaszkodzi, ale nie uważam, żeby to było zdrowe na dłuższą metę. Najlepsze będzie wino domowej roboty bez zbędnej chemii. Dużo wartości odżywczych i mikroelementów ma tradycyjny miód pitny. Jeśli pić - to coś porządnego. Najzdrowsze jest prawdziwe swojskie wino z winogron lub innych owoców, a nie syntetyczne jabole, nalewki i inne wynalazki.3. Wódka:

Dziennie możesz wypić najwyżej 30 ml (mały kielonek) wódki, koniaku, itp., lub taką ilość wódki w drinku. Wódka nie zawiera absolutnie żadnych witamin i nie ma wartości odżywczych - powinieneś jej raczej unikać. Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + multiwitamina + dodatkowo witamina C.

Ciekawostki:


Jeśli już musisz napić się wódki - pij rozsądnie alkohol dobrej jakości. Niedawno przeprowadziłem rozmowę z osobą pracującą w branży - wnioski: Najlepiej unikać wódek bardzo tanich, oraz wódek kolorowych nieznanych marek. Nigdy nie pij wódki nieznanego pochodzenia. Wódka zagraniczna kupiona 'byle gdzie' to też ryzyko - ponieważ zdarza się alkohol z przemytu zanieczyszczony chemikaliami w dobrze podrobionym opakowaniu. Różni bazarowi wynalazcy robią markowy koniak i whiskacze z syropu i farby do drewna. Wódka dobrej jakości niekoniecznie jest zagraniczna i bardzo droga - to w końcu nasz kraj słynie z produkcji dobrych trunków. Ważne jest dobre, kilkukrotne filtrowanie trunku i wielokrotna destylacja. Najlepsza jakościowo będzie wódka na bazie pszenicy. Dobre jakościwo będą wódki znanych od wielu lat polskich marek kosztujące zaledwie kilka - kilkanascie zł drożej niż najtańsza "wódka X robotnicza".

Niedawno na rynku pojawiły się leki na kaca - działają one poprzez uzupełnianie soli mineralnych i likwidowanie ubocznych skutków metabolizmu alkoholu. Warto przed piciem nawet małej ilości wódki wciąść taki środek.


Podsumowanie

Zamiast długiego wywodu - krótka anegdotka (na faktach) - rozmowa na siłowni o alkoholu.

Koleś_1: "Eee tam, co wy gadacie o alkoholu! Jaka tam szkodliwość? Ja prawie co weekend pije z kumplami na dyskotece, wychodzi z pół litra na głowę i co?"
Koleś_2: "No i dlatego wyglądasz jak wyglądasz..."
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5063 Napisanych postów 69465 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 713130
Picie alkoholu, podczas gdy chcemy zadbać o swoją sylwetkę, na pewno jest sprzeczne, gdyż to puste kalorie, które moglibyśmy spożytkować inaczej, np.: zjadając pełnowartościowy posiłek. Warto jednak zastanowić się, czy to my jesteśmy dla diety, czy dieta dla nas? Nie zalecałbym picia systematycznego, bo to prowadzić może nawet do sytuacji, gdzie alkohol staje się już nałogiem, ale jeśli od czasu do czasu wypijemy sobie lampkę wina, piwo, czy nawet drinka świat się nie zawali, traktować możemy to jako małą odskocznię.

Warto jednak mieć na uwadze, że nawet najmniejsze ilości alkoholu wpływają negatywnie na nasze możliwości treningowe, a także spada nasza siła i koncentracja, nie tylko podczas treningu. Dlatego zawsze warto rozważyć mniejsze zło i ewentualnie spożyć alkohol w dzień nietreningowy, po którym mamy możliwość odpowiednio się zregenerować, to na pewno przyczyni się do polepszenia naszego samopoczucia i siły na treningu. Warto pamiętać o odpowiednim nawadnianiu i spożywaniu gęstych odżywczo posiłków, co zminimalizuje skutki spożycia alkoholu. Jeśli nie musimy, nie pijmy.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 498 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4653
SOG i kamień z serca

http://www.sfd.pl/Synthol_Boys_Frajerzy-t183948.html - wybieramy największego downa z największych ;DD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13614
lap soga dobry artykul
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 31902 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94077
::ilości wódki wciąść taki środek::

wciąść ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 546 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8791
Wziąć.No ale wychwyciłeś normalnie gratulacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36902
Sog za artykuł. I duchowy za podsumowanie

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19714
Podwiesić !


zart... ale czekalem na taki artpozdrooo & sog!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 95108
f***master
A Ty jako lekarz, jak się ustosunkujesz do tego?

Ogólnie fajny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 546 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8791
Pewnie nie ma zastrzezen bo odrazu by napisal.Chociaz jedno ma "wciąść"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1895
Wiadomo, że są różne sytuacje i czasami wypije się przysłowiowe "pół litra na głowę", ale czy te leki przeciwko kacu faktycznie dużo pomagają podczas treningów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 281 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3219
SOG
nareszcie rozwiały się moje wątpliwości
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na mase do ocenienia

Następny temat

czuku47 / Sportowa Sylwetka

nutloveb