SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- NOWE CIAŁO W BUDOWIE

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ruch bioder był. Nawet widać jak w drugiej serii nie trafiłam tempem z biodrami to nie poszło, bo rękoma nie dałabym rady zarzucić, ale muszę mocniej tymi biodrami popracować na pewno. Cofnąć się mogę, jak najbardziej ale jak nie będę miała dostępu do crosfitowej sztangi to się niewiele cofnę bo sztanga 20 kg z krążkami 2,5 kg bardzo nisko było,ale da się zrobić chociaż szczerze mówiąc sam ciężar nie był raczej problemem, ale na nauczenie się techniki potrzeba jednak trochę czasu i praktyki.
Tylko nie bardzo rozumiem jak ćwiczyć z pozycji stojącej bo to co wrzuciłaś wygląda tak samo i nawet jest napisane clean also known as squat clean czyli, że to to samo... W spamie filmiki też były podobne, była wersja że nie kończy się przysiadem ale tak jakoś trudniej mi było. Hmmm wiedziałam, że nie będzie łatwo :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
to co wrzucilam, to bylo to samo co robilas Ty.

a tu masz hang clean


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Wszystko jasne. Czyli za tydzień mam robić hang clean? I tak do końca treningu czy jak?
(robiłam w ramach rozgrzewki ale nie wiedziałam, że tak się nazywa LP)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
ze zwisu jest mniej skladowych ruchu, wiec narazie rob tak
A technike to sie tak naprawde na kiju cwiczy

a crossfitowa sztanga niby ile wazy ? no normalnie 20kg rowniez za tez 15kg damskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
No u mnie na siłowni są 15kg :D No i krążki są duże, więc nawet jak się po 2,5 kg założy to jest wygodnie.
Z chęcią robiłabym standardową wersję, bo jak na drugi raz to wydawało mi się że nie jest źle. Ale jak widać wydawało mi się. Będę więc wrzucać filmy i mam nadzieję, że ogarnę lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13285
wow zrzuty to już wyższy stopień wtajemniczenia
dajesz Paula dajesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
pionierka
wow zrzuty to już wyższy stopień wtajemniczenia
dajesz Paula dajesz


Próbuję :P Ale dzisiaj po raz kolejny potwierdziłam, że tego nie łapię :P Będę ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć aż załapię :P

01.04 DNT Dzień 59

Miska: OK, bez wpadek.
Trening: 60 minut pole dance.

02.04 DNT Dzień 60

Miska: Miałam gości, ale zrobiłam ciasto fasolowe i w ten oto sposób miska uratowana :P


03.04 DT Dzień 61
Miska: Banan przed obiadem na szybko, bo mnie słabość po treningu dopadła :)









Trening- Kompleks sztangowy

Zarzut, przysiad przedni, wyciskanie żołnierskie, przysiad tylni, wyciskanie nad głowę
5x7
8:43

Przed treningiem mobilizacje lamparcie. (Wczoraj nie zrobiłam)- kostka, pośladek, barki
Zaczęłam kompleks z 20 kg, ale po pierwszej serii czułam, że z techniką będzie coraz gorzej. Najsłabsze ogniwo to wyciskanie nad głowę. Zamieniłam więc w przerwie na 15 kg. Niestety zarzut mi nie wychodzi tak jak powinien, nie mogę tego ruchu załapać. Będę wałkować.

Po treningu miałam trening z personalnym. Bardzo fajny chłopak. Męczyliśmy przysiady. Zrobiłam chyba z 1000 przysiadów :P Skupiliśmy głównie na problemie z uciekającymi kolanami. Mam problem z pamiętaniem o wszystkich elementach przysiadu na raz. Diagnoza: Mam przodopochylenie miednicy. Braki w mobilności kostek i bioder. Przykurcze mięśnia lędźwiowo- biodrowego, zginaczy bioder i pasmo biodrowo-piszczelowe. To chyba tyle. Pomęczył mnie i z próby na próbę było coraz lepiej. Niestety muszę spłycić swój przysiad, bo przy tak głębokim jak ostatnio robiłam zawijam już ogon. Wstyd się przyznać, że pierwszy raz robiłam przysiad przy ścianie i tu też głębokość przy której się nie przewracam nie jest powalająca :P Przynajmniej wiem nad czym pracować obowiązkowo. Aż się cieszę, że jutro przysiady. Ciężar idzie w dół i pracuję nad poprawą techniki.

Jak skleję filmik to morzę tu wrzucę, bo robiłam z przysiadu tylniego, przedniego i overhead squat. Przedni lepiej niż tylni, a overhead oczywiście jeszcze do popracowania.

Dopiero dzisiaj zorientowałam się, że w piątek nie wrzuciłam wypiski :P Aż dziwnie. W przyszły weekend mam wesele wyjazdowe więc skumuluję troszkę treningi, bo tam nie będę miała siłowni. Generalnie ten wyjazd do teściowej przeraża mnie bardziej niż święta :P

Wrzucam wczorajsze pomiary. Niby wymiary nie wróciły do najlepszego momentu, ale wizualnie podoba mi się to co widzę w lustrze.







Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2016-04-03 20:33:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A jestem ciekaw co niby miał Tobie uzmysłowić ten przysiad przy ścianie i w jakiej formie go wykonywałaś - głównie chodzi mi o to co robiłaś z rękami w trakcie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ręce nad głową i suną po ścianie. Ale stałam tak z 5 cm od ściany. Przy próbie głębokiego przysiadu lądowałam na tyłku... Dziewczyny tu też często polecały taki test. Jak dla mnie to pokazało mi jak głęboko mogę siadać z zachowaniem techniki- nie tak głęboko jak myślałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najdziwniejsze teorie kobiet dotyczące siłowni. CZ. I

Następny temat

Bayo CKD

WHEY premium