SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEMIANY TŁUSZCZÓW

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
Dzięki za odpowiedź.

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Prosiłbym o sprecyzowanie roli jabczanu cytruliny na zwiększenie przepływu tlenu.

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1523
Witam, mam pytanie odnosnie trojglicerydu i cholesterolu we krwi.
Czy majac podwyzszony ichstan we krwi moze to miec zwiazek z niewielka nadwaga i czy po braniu tabletek przepisanych przez lekarza ktore maja je obizyc mozliwe jest aby zmniejszyla sie masa lub latwiej bylo zrzucic kilka kilo? :)
Dzieki, pozdro ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
sprawdz normy cholesterolu i trojglicerydow - i sam odpowiesz na pytanie

Wez sie za diete i sport

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1523
Chodzi o to ze mam normy juz i nawet tabletki mam przepisane i zaczynam brac. Diety nie ma ale na silke chodze 2 rzy w tygodniu i chodzi mi o to czy majac normlalny stan TG beda lepsze efekty w gubieniu tkaki tluszoczwej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1764 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5987
Pomysl logicznie jakie stezenie jest Trojglicerydow we krwi a ile ich jest w tkance tluszczowej

chemik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Poruszony tu został tematat odnosnie metabolizmu tłuszczów.
Chciałem się zpytać jak to jest z magazynowaniem.Czy po zadziałaniu lipazy lipoproteinowej w komórkach tk.tłuszczowej do komórek są uwalniane triglicerydy-Czy kw.tłuszczowe które to aby mogły się zmagazynować w formie triglicerydów muszą zostać zesryfikowane przez aktywny glicerol,ten zaś powstaje tylko z metabolizmu glukozy.(glicerol pochodzący z tłuszczów pokarmowych ponoć nie ma takich właściwosci).
A pytanko drugie to jak spożyty tłuszcz dostaje się do komórek jeżeli lipaza lipoproteinowa jest mało aktywna(np.posiłek białkowo tłuszczowy bez węgli albo sam tłuszcz)Czy coś innego moze ją uaktywnić oprócz insuliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Czekam na wyjaśnienia.I dorzucam takie pytanko czysto teoretyczne.W leczeniu otyłości często zaleca się spożywanie dużych ilości posiłków w odstępach okolo 2.5godz.Skoro jemy tak często to prawie cały czas podnosimy poziom insuliny we krwi(niewiele bo małe posiłki ale podnosimy).
Jak więc uruchamiamy rozpad tk.tłuszcz skoro insulina prawie cały czas jest we krwi a jak wiadomo ona najsilniej hamuje procesy lipolityczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Witam!
Chcę poczynić małe sprostowanie dtyczące paratów (suplementów diety) L-karnityny.Może się to Wam nie spodobać! Uwaga : trawi się ona w żołądku, bo to peptyd i tak naprawdę w ogóle nie działa!!!!!Tylko L-karnityna, która wytwarzana jest w organiżmie ma działanie, o którym była mowa; tzn.transport długołańcuchowych kw.tłuszczowych do mitochondriów itd...WNIOSEK : kupując preparaty l-karnityny po prostu wyrzucasz pieniądze w błoto i dajesz zarabiać nierzetelnym producentom!!!! To placebo a jeśli ktoś twierdzi,że mu to pomaga to tylko i wyłącznie czynnik psychologiczny. Autosugestia czasem może zdziałać cuda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
L-karnityna – jest substancją witaminopochodną, syntetyzowaną przez ludzki organizm z aminokwasów: Lizyny i Metioniny, z witamin: C, B3, B6, B12 oraz Kwasu Foliowego i Żelaza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TT, ZMA i ALC

Następny temat

Cykl na mase za 300-400zł

WHEY premium