SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEMIANY TŁUSZCZÓW

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Papaj, do komórek tłuszczowych trafiają wolne kwasy tłuszczowe, które są tutaj estryfikowane - przez powstający z glukozy glicerolo-3-fosforan - do tłuszczów zapasowych, czyli triglicerydów.

Przy diecie niskowęglowodanowej, kiedy nie dochodzi do znaczniejszego wzrostu poziomu insuliny, same kwasy tłuszczowe stymulują swój transport do komórek tłuszczowych. Działają wtedy podobnie do hormonów - aktywują receptory jądrowe PPAR gamma, które stymulują syntezę wszystkich białek regulatorowych, zaangażowanych w transport kwasów tłuszczowych.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Papaj, częste a drobne posiłki mają za zadanie optymalizować poziom insuliny i nie dopuszczać do wysokich pików jej wydzielania. Insulina tuczy tylko przy wysokim jej poziomie w organizmie.

Ale ja - osobiście - nie jestem zwolennikiem dużej liczby posiłków. Taki model żywienia jest najczęściej nie akceptowany z uwagi na aspekty obyczajowe, co zniechęca osoby puszyste do walki z nadwagą.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Hanza, wszystkie witaminy (oprócz witaminy C) produkowane są w naszym organizmie.

Co do pozostałych "rewelacji" - to prosiłbym Cię o podanie źródła informacji.
Karnityna to jedna z najlepiej przebadanych substancji aktywnych metabolicznie, legitymująca się coś ponad 30 tys. wyników badań.
To też jeden z niewielu suplementów, który jest jednocześnie lekiem, stosowanym głównie w chorobach mięśni, serca i nerek.
Natomiast, aby jakiś związek uzyskał rejestrację leku - musi przejść rygorystyczną procedurę badań klinicznych.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Witaj ambroziak! Ja pisałam o suplementach diety a więc nie o lekach.Preparaty L-karnityny ( doustne) u nas dostępne,to niestety tylko suplementy diety.To tak jak z magnezem. Preparatów całe mnóstwo...Niektóre to nawet nie zawierają informacji na temat substancji czynnej w nich zawartej;wchłanialność nie udokumentowana.Jest jeden wyjątek na rynku: Magne B6 (48mg Mg2+ jonów magnezu w postaci dwuwodnego mleczanu magnezu),zarejstrowany jako lek!Lek ten stosuje sie u dorosłych od 6 do 8 tabletek na dobę. Moje żrodło, to chyba najbardziej kompetentne z możliwych: prof.dr hab.M.Friedrich,publikacje w Pol.J.Food Nutr.Sci oraz Żyw.Człow.i Metabolizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Czekam z niecierpliwością na nazwę leku, w którym to jest zawarta L-karnityna czy może acetylo-L-karnityna.Pozdrawiam.hanza,toksykolog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11
Są preparaty L-karnityny w iniekcjach, ktore może aplikować jedynie lekarz medycyny. Nie kwestionuję oczywiście w tym przypadku działania "naszej czarodziejki".Chodzi mi o nieskutecznośc drogi doustnej!!! To podobnie jak z insuliną- nie ma tabletek, bo to peptyd i strawiłby sie wżołądku. Skuteczne tylko zastrzyki!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Przy diecie niskowęglowodanowej, kiedy nie dochodzi do znaczniejszego wzrostu poziomu insuliny, same kwasy tłuszczowe stymulują swój transport do komórek tłuszczowych.

a odpowiada za to bialko

acylation stimulation protein (ASP)

ktore reaguje na sama obecnosc kwasow tluszczowych we krwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Ale ja - osobiście - nie jestem zwolennikiem dużej liczby posiłków. Taki model żywienia jest najczęściej nie akceptowany z uwagi na aspekty obyczajowe, co zniechęca osoby puszyste do walki z nadwagą

mam podobna opinie - vide artykuly w Perfect Body nr 1 i nr 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 477 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26490
Temat odświeżony po 4 latach hehe
hanza33 z Twoich wypowiedzi wynika, że jeśli coś jest zarejestrowane jako lek to działa. A jeżeli jest to ta sama substancja będąca suplementem diety jest już szitem.

Konkurencja nie śpi. Czyżby magnez Olimpu spowodował spadek sprzedaży Magne b6....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a to by mnie akurat nie zdziwilo
nie dosc ze inne dawki to jeszcze chelat Albion
a teraz jeszcze wersja Forte !

hmmm ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TT, ZMA i ALC

Następny temat

Cykl na mase za 300-400zł

WHEY premium