SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEMIANY TŁUSZCZÓW

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9059
Darku, kolejny super artykuł.
Przy okazji mam pytanie o miejscowe odchudzacze Avant Labs'a (www.avantlabs.com). Z tego co zrozumiałem z tekstów na ich stronie to LipoDerm bardziej działa na tłuszcz udowo-pośladkowy, a Ab-Solved bardziej na brzuszny. Czy tak jest rzeczywiście? A może byście zastanowili się w Olimpie nad analogicznymi produktami.

Bambo2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Dziekooje Darku, czyli katechiny hamooja aktywnosc COMT

A ja jeszcze spytam w jaki sposoob dziala PC(fosfatydylocholina) podawana w tlooszcz(zastrzyk w fałde tlooszczu), podobno rozpuszcza tlooszcz ?
(było jooz kiedys takie pytanie ale odpowiedzi nikt nie uzyskal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6899
mistrzu nareszcie wszedzie tego szukalem - rewelacja a nie jakis biochemiczny belkot czekamy na wiecej

kozik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
najpierw soldier... Rzeczywiscie stosouje sie po cyklach “odblokowywanie” Osoby stosujące doping w tym celu przyjmują preparaty gonadotropin (głownie hCG). Większość z nich stosuje ten lek w zupełnej nieświadomości, nie do końca wiedząc ku czemu on służy i czy w ogóle istnieje konieczność jego aplikowania.
Preparaty Gonadotropin najczęściej wykorzystuje się w leczeniu posterydowej dysfunkcji jąder, jednak przyjmowanie tego leku na własną rękę, w nie do końca wiadomym i uzasadnionym celu, jest niestety dość niebezpieczne. Leczenie preparatami Gonadotropin może podjąć tylko odpowiedni specjalista. Rozpiętość dawek hCG, jakie stosuje się w terapii jest zróżnicowana, i uzależniona od dokładnego obrazu klinicznego a także stężenia testosteronu i estradiolu w surowicy krwi. Bardzo często u osób nadużywających sterydy stwierdza się wysoki poziom estrogenów, co często zmusza do redukcji dawki leku. Również podatność na leczenie Gonadotropinami ma charakter indywidualny. W wielu przypadkach terapia staje się bardziej skomplikowana i wymaga odpowiedniego wspomagania pochodnymi testosteronu o przedłużonym działaniu. Nie u wszystkich osób leczenie hCG-hMG przynosi pozytywne rezultaty. Bardzo często obserwuje się złą reakcję organizmu u pacjentów późno poddanych leczeniu, szczególnie ze zmniejszoną objętością jąder. Tak więc stosowanie w sposób “partyzancki” HCG jako aktywatora testosteronu jest nieporozumieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
Koenzym Q10 to substancja znajdująca się w każdej komórce naszego organizmu, niezbędna dla prawidłowego przebiegu procesów energetycznych. Koenzym Q10 utrzymuje w prawidłowym działaniu mitochondria, określane czasami mikroskopijną siłownię komórek, w której znajdują się cząsteczki wysokoenergetycznego kwasu adenorynotrójfosforowego - ATP

Nieodpowiednie zaopatrzenie organizmu w ubichinon może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej ustroju i do innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Sytuację taką obserwujemy już wtedy, gdy wymagana ilość koenzymu Q10 spada o 25%. Wynikiem tego mogą być nieprawidłowości w pracy serca i układu krwionośnego, wysokie ciśnienie krwi i wiele innych chorób.

To powyżej to cytat - http://kjlidke.home.pl/koenzym_q.htm

Wydaje mi się, że to dobre miejsce na to pytanie.
W większości publikacji nt Q10 pisze się o spadku poziomu jego produkcji w organiźmie po 35 roku życia. Czy zwiększona aktywność może mieć znaczący wpływ na jego spadek u osob młodszych lub inaczej, czy silnie obciążony organizm nadąża z produkcją koenzymu wraz ze zwiększaniem sie ilości mitochondriów. Bo jak wynika z informacji nt Q10 samo wprowadzenie przez L-karnitynę substancji tłuszczowych do mitochondriów wcale nie musi oznaczać sukcesu, jeżeli do ich spalenia zabraknie np. Q10.
Prosiłbym o pomoc w rozwianiu tych wątpliwości bo tak na chłopski rozum wożna wysunąć wniosek, że suplementacja L-karnityną nie jest skuteczna z dwóch powodów - o pierwszyn wspomniano - zbyt mała ilość mitochondriów w których tłuszcze są spalane - drugi to zbyt niska produkcja koenzymu Q10 a w związku z tym spowolnienie przemian energetycznych.

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9859
thx ! a też bardzo jestem ciekawy tego produktu LipoDerm czy to prawda ze ma takie działanie ????

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Stronbart, tak zgadza się katechiny hamują COMT. jednocześnie aktywują cyklazę adenylową ( enzym nasilajacy rozpad TG) oraz hamują fosfodiestaraze (enzym który spowalnia rozpad TG)

Jeżeli chodzi o fosfatydylocholinę (lecytynę) - zwiazek ten bierze udział w przetwarzaniu, transporcie, rozpuszczaniu zwiazków tłuszczowych. Ale jego iniekcyjne, domiejscowe podawanie...? Hmmm, trudno mi sie na ten temat wypowiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9059
Chłopaki z Avant Labs twierdzą, że bardzo często osoby na które nie działa LipoDerm są zadowolone z Ab-Solved i odwrotnie. Ma to być związane ze skłonnością do jednego z typów otłuszczania (middle body lub lower body).
Darku, jeszcze raz prosimy o komentarz i Twoje zdanie na ten temat.

PS. W przypadku Leptigen'a buńczuczne deklaracje producenta okazują się prawdą. Jeżeli tak samo jest w przypadku Ab-S. i LD to byłoby super.

Bambo2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
dobry art Panie Darku !


Zmieniony przez - kanarek w dniu 2004-06-30 00:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
jazmann, twoje spostrzeżenia na temat roli koenzymu Q10 w przemianach energetycznych są jak najbardziej właściwe, z tym jednak, że w przypadku osób młodych (nawet znacznie obciażonych wysiłkiem fizycznym) nie ma wielkiego ryzyka niedoboru tego zwiazku. Jak wiemy koenzym ten jest odpowiedzialny za prawidłowy metabolizm energetyczny każdej żywej komórki, jest bowiem ważnym ogniwem łancucha oddechowego. Ponadto ma on również znaczące właściwości "wymiatacza" wolnych rodników, nawet jego struktura jest mocno zblizona do budowy witaminy E - najsilneijszej witaminy o działaniu antyoksydacyjnym. Biosynteza koenzymu Q10 nieustannie zachodzi w mitochondriach - a intenzywnosć tego procesu w duzej mierze zależy od stanu energetycznego danej komórki. Jeżeli w komórce przemiany energetyczne w organizmie zachodzą bardzo intensywne (np. u sportowców dyscyplin wytrzymałosciowych) biosynteza koenzymu nasila sie również bardzo dynamicznie. Mitochondria produkują go zazwyczaj w nadmiarze w stosunku do potrzeb. Pełni on pewnego rodzaju rolę czynnika wspomagajacego (a nie elementu zasadniczego) w łancuchu oddechowym. Jeżeli w wyniku nasilonych przemian energetycznych istnieje taka potrzeba "włącza sie do pracy" między flawoproteiną i cytochromem. Koenzym Q10 jest wiec ruchomym elementem łańcucha oddechowego, którego aktywnosć zależy od dynamiki przemian energetycznych w komórce.
Powstaje teraz pytanie, czy suplementacja preparatem koenzymu Q10 ma w ogóle sens? Fakt ten nalezy rozpatrywac zarówno z punktu widzenia osób w wieku srednim i podeszłym jak i osób młodych, aktywnie uprawiajacych sport. W przypadku pierwszej grupy osób, nie ma żadnych watpliwosci że koenzym Q10 odgrywa pomocna rolę. Wraz zwiekiem, zmniejsza sie wydolność naszego serca, co jak wykazały badania biopsyjne koreluje wyraźnie ze spadkiem stezenia koenzymu Q10. Około 40 roku życia mamy już tylko 75% koenzymu z wieku młodzieńczego a w wieku podeszłym (pow 70 lat) ilość spada do połowy wartości prawidłowej. Dodatkowa suplementacja koenzymem Q10 może więc w przypadku tej grupy osób mieć istostne znaczenie. Suplementacja tym zwiazkiem powoduje poprawę wydolności krążeniowej, zwiększa ochronę komórek sercowych, wpływa na redukcje ciśnienia tętniczego, itp. Z tego tytułu koenzym Q10 w przypadku osób w wieku średnim i podeszłym zajał istotną pozycję czynnika prewencyjnego w chorobach układu krążenia a takze okazał sie substancja skutecznie wspomagajacą tradycyjną farmakoterapię.
W przypadku osób młodych, mało aktywnych fizycznie, suplementacja koenzymem Q10 nie ma większego znaczenia, gdyz organizm wytwarza dostateczne ilosci tego zwiazku. W przypadku sportowców, intensywnie trenujących, endogenna synteza Q10 jest na ogół wystarczajaca dla zabezpieczenia wzmozonych przemian energetycznych, jednak w końcowym rozrachunku może okazać sie niewystarczajaca dla przeciwdziałania nasilonym procesom oksydacyjnym. Z tego tytułu koenzym Q10 powinien wspólnie z witaminą E, C i selenem znaleźć się w apteczcce sportowej każdego sportowca wyczynowego (przede wszystkim dyscyplin wytrzymałosciowych).
Wracajac jednak do zasadniczej kwestii poruszonej przez jazmanna: W przypadku prowadzenia kuracji odchudzajacych (wśrod osób młodych) , nie ma obaw, że tok przemian energetycznych może ulec upośledzeniu na skutek niedoboru Q10. Zwiazek ten może pełnic jednak cenną rolę jako witamionopodobna substancja o działąniu antyoksydacyjnym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TT, ZMA i ALC

Następny temat

Cykl na mase za 300-400zł

WHEY premium