SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEMIANY TŁUSZCZÓW

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
przy 200g wychodzi dokładnie 2,44 więc możemy się licytować. Różnica żadna.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale chyba nie bedziemy sie licytowac

wazne aby Kolega wziac cos dla siebie z naszych porad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Nie zacząłem, ale się wyłączam pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78339
Panowie, pomijam wątek z lekkim zabarwieniem agresji ;)
Panie Dariuszu, jak zatem do artykułu (który Pan pisał w czasach kiedy paliłem, byłem gruby i nie wiedziałem co to sport ) odnieść następujace kwestie...
1) Ćwicząc z ukierunkowaniem na utratę tłuszczu, zawsze, niezależnie czy to trening siłowy czy aerobowy (choć biegam zwykle z 80-85%HR Max ciagle, nawet maratony) spożywam węgle o średni i wsyokim GI (chociaz by po to, aby zahamować procesy katabolizmu).

Czy tym samym niweluję swoją pracę? (Zrozumiałem że weglowodany zmieniajac sie w glicerol lącza się z pozostałymi wolnymi tłuszczami i "przenikają" do tkanki włuszczowej).

2) Jak ma sie artykuł do spożywania gliceryny? (Artykuł Pana Ambroziaka "Glicerol anabolikiem). Popijam gliceryne cały dzień (ok 20 ml.)

3) Jak odnieść artykuł do dzisiejzych czasów w których głosimy, że najważniejszy jest bilans energetyczny? (niektórzy tweirdzą że tylko i wyłącznie)

Pozdrawiam, świetny art!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie jestem pewien czy Darek tutaj jeszcze zaglada ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78339
Tak tez myslalem, jednak moze ktos potrafi sie odniesc do moich pytan? :)
pozdrawiam!
Czy od czasu tego art duzo spraw uleglo zmiana czy tez jest w miare ponadczasowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sprobuje

1) Ćwicząc z ukierunkowaniem na utratę tłuszczu, zawsze, niezależnie czy to trening siłowy czy aerobowy (choć biegam zwykle z 80-85%HR Max ciagle, nawet maratony) spożywam węgle o średni i wsyokim GI (chociaz by po to, aby zahamować procesy katabolizmu).

Czy tym samym niweluję swoją pracę? (Zrozumiałem że weglowodany zmieniajac sie w glicerol lącza się z pozostałymi wolnymi tłuszczami i "przenikają" do tkanki włuszczowej).


jesli Twoje pytanie w skrocie brzmi - czy www o srednim i wysokim IG maja miejsce w okolicy treningow podczas redukcji ?
odpowiem tak:

owszem
choc lepszym czasem ich spozywania jest okres po zakonczeniu wysilku
w ten sposob gwarantujesz ze kwasy tluszczowe beda zarowno przed jak i po preferencyjnym zrodlem energii
a spozyte ww beda w wiekszosci uzupelnialy pule glikogenu

na dobra sprawe to najlepszy czas wlasnie dla ww (zarowno tych o wysokim jak i niskim IG)

nieco inaczej ma sie sprawa podczas maratonow - ale tutaj odzyslam juz do magazynu Perfect Body gdzie nasza kolarka Karolina Kozela omawia wlasnie aspekty sportow wytrzymalosciowych

oto obecna okladka




2) Jak ma sie artykuł do spożywania gliceryny? (Artykuł Pana Ambroziaka "Glicerol anabolikiem). Popijam gliceryne cały dzień (ok 20 ml.)


znakomity pomysl
jak we wczesnej fazie watku o glicerynie doszlismy ze Slawkiem do porozumienia ze glicerol moze pomagac przy odchudzaniu - oczywiscie nie jako strice spalacz - odsylam do watku po wiecej szczegolow

3) Jak odnieść artykuł do dzisiejzych czasów w których głosimy, że najważniejszy jest bilans energetyczny? (niektórzy tweirdzą że tylko i wyłącznie)

przy diecie redukcyjnej wywolanie stalego (w dluzszej perspektywie czasu) deficytu kalorycznego jest podstawa redukcji

jednak !
to co (i w jakim tempie bedzie tracone) zalezy m.in od:
- stopnia redukcji kalorii ponizej zapotrzebowania
- ukladu makroskladnikow pozywienia
- rodzaju i sposobu wykonywania trenigow
- predyspozycji osobowych (ale na to nie mamy zbytniego wplywu - dlatego na koncu)

czy dobrze odczytalem Twoje pytania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78339
Tak Biniu, serdecznie dziekuje! PB z pewnoscia dolacze do mojej kolekcji i nie bedzie moim pierwszym. Pozdrawiam :)
edit, juz mam, niebawem biore sie do lektury :)

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2011-07-23 15:38:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
obysmy sprostali oczekiwaniom Twoim jak i wszystkich czytajacych

milej lektury !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 114 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
osłuchaj mnie ostatecznie i będzie ok.

Węglowodany daj 130g
Białko 200g
Tłuszcze 100g
(i tak powinno być ciut więcej)


wrócę jeszcze na chwilę do tych proporcji - moje pytanie jest czy robić ładowanie węgli tak co 5 dni na tej diecie ? Ładowanie tzn zwiększyć w ten dzień do 200 g. Moje pytanie kieruje głównie do s.m.p.a.
Dzięki z góry za odpowiedź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TT, ZMA i ALC

Następny temat

Cykl na mase za 300-400zł

WHEY premium