SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karolina Kozela - odpowiada na wasze pytania.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640
W tym wątku kierujemy pytania tylko i wyłącznie do Pani Karoliny.

Możecie pytać o odżywianie, suplementację w dyscyplinach wytrzymałościowych, trening oraz inne sprawy związane ze sportem.

Na wszytskie na pewno dostaniecie odpowiedź.

Wszytskie nie związane z tematem posty bedą regularnie usuwane a autorzy poniosą konsekwencje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
W zależności od tego czy Twój organizm intensywnie spala glikogen czy też nie (być może jesteś w stanie ketozy) - tym bardziej różni się ilość węgli/1000kcal wysiłku. To są tylko cyfry i jak ja to nazywam książkowe prawidła. Osobiście - nie polecam ketogenicznej diety. Byłam 1,5 roku... oczywiście w 100% modyfikacja własna. Wszystko jest ok, ale powrót do "jedzenia węgli" to jakiś koszmar i tak samo jak po diecie białkowej dukana dochodzi do zaburzenia szlaku metabolicznego węglowodanów... Osobiście jestem obecnie na etapie: Wszystko w dobrych proporcjach. Innymi słowy złoty, epikurejski środek. Odpowiednia ilość węgli, białka i tłuszczy, bez kombinowania. Wówczas możesz liczyć na spory udział węglowodanów(glikogenu) w przypadku wysiłku beztlenowego a większy udział kwasów tłuszczowych w treningu aerobowym. Przez te wszystkie lata przekonałam się, że z organizmem niema co szaleć....musi być homeostaza. Do tego równowaga umysłu, odpowiedni trening i forma rośnie sama :) pozdrawiam!

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Pozwolę sobie zadać pytanie jak wygląda u Pani trening siłowy ? chodzi mi tutaj o trening na siłowni z ciężarami czy w ogóle robi Pani taki trening jeżeli tak to jak on wygląda i czy przed/po treningu jest jakaś specjalna suplementacja ?

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-08-31 15:10:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3490
a ja chcialem zapytac o to jak wyglada pani odzywianie na co pani stawia weglowodany/tluszcze jakie ilosci BTW pani zjada?
czy trzyma pani ostro diete,czy robi pani odstepstwa od diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
hej!
Na siłowni oczywiście ćwiczę - nawet wczoraj z braku laku i ze względu na pogodę byłam troszkę poruszać powietrzem na pakerni.
Rozgrzewka aero 20min, Część główna 60min( 5-6 stacji, 4-5 serji po 15-18powt), jeśli mam ochote to na końcu rower 10x 1min. siła. Na dobicie :)
Potem ew. sauna - 1-2x w tygodniu. To w okresie październik - marzec.
W sezonie - raczej pozostaje przy domowych brzuchach i pompkach.
Podczas ćwiczenia na siłowni standartowo w bidonie rozpuszczone 10g bcaa i 5g gluty - oczywiscie proszkowe i smakowe. to w 1 litrze wody. Piję przed w trakcie i po. JEśli mam długą przerwę do obiadu to zazwyczaj profi whey mass

Chudy - przeczytasz w 2 kolejnych odcinkach Perfect Body - o tym jak jem.Teraz pokrótce powiem Ci tylko : W odróżnieniu do zaleceń kolarskich-wytrzymałościowych, jem mało węgli a jeśli już to tylko full-otrębowo-błonnikowe oraz w postaci warzyw i owoców. Tłuszcz - głównie stawiam na omega3 - ryby, len, olej lniany. około 1g/kg masy ciała. Białko nawet 2-3g/kg. Nie liczę. Wychodzi samo - w praniu :) Po tylu latach zboczenia zawodowego już poprostu nie muszę liczyć... :)

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Dziękuję bardzo za odpowiedz mam jeszcze jedną prośbę mogła byś opisać te stacje ? (Jakie to ćwiczenia)

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-08-31 19:30:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Plecy, klatka, triceps, podciąganie, nogi (wyciskanie + czwórki + tyły podciąganie), wyciskanie na ławce, 2-3 rodzaje brzuchów... w jakim celu potrzebne Ci te stacje? Moze napisz a ja sprecyzuje!

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Jestem ciekaw na jakich "głównie" ćwiczeniach siłowych opiera się trening Twojej osoby ot to dla mojej ciekawości tylko i wyłącznie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Zadaj proszę coś konkretnego :)

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Na jakich maszynach ew przy pomocy jakiego sprzętu wykonujesz trening pleców/bicepsa/tricepsa/nóg/klatki o to mi chodziło :)
Np: ściąganie drążka wyciągu górnego do ziemi,Uginanie ramion ze sztangą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
To jest uzależnione od miejsca - czyli od pakerni na jakiej jestem. Lubię jednak ćwiczyć na dużych maszynach, to jest lepsze dla moich stawów i mogę ustawić lekkie obciążenia. Nie robię przysiadów ze sztangą, ale wyciskam na przyrządzie. Tak samo wyciskanie leżąc -- wolę przyrząd. Brzuchy-bez przyrządu, standart. Plecy - ściąganie wyciągu górnego. Podciąganie na specialnej maszynie i tak samo opuszczanie (triceps) wówczas pakuje w nią np. 15kg na minusie i spokojnie mogę robić po 15 powtórzeń. Do treningu siłowego podchodzę bardzo lajtowo - jest to jedynie podtrzymanie ogólnej sprawności i zachowanie ładnych kształtów i proporcji ciała. Kiedy w sezonie pracuje nad nogami - górę muszę nadrobić zimą :) brzuch mam zawsze wciągnięty - taki mam nawyk i dzięki temu mimo tego iż nie ćwiczę regularnie - jest niezły

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
Witam
Jakie jest wg. Pani najlepsze źródło węgli złożonych/najsmaczniejsze - aktualnie w swojej diecie uwzględiam makaron razowy, orkiszowy, ryż brązowy, kaszę jaglaną, płatki owsiane oraz mąkę razową typ 2000 - coś dodać, a może z czegoś zrezygnować?

A także, czy warto przejmować się stosunkiem kwasów tłuszczowych w diecie, jeżeli w ciągu dnia dodaję oliwę z oliwek, olej lniany, orzechy i migdały do każdego posiłku.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złoty Laur Konsumenta 2010 dla Gold Omega 3 ! ! !

Następny temat

stare punkty

WHEY premium