SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PLAN i Zwiększanie ciężaru

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
Witam.
Chciałbym dać swój plan do oceny. Ćwiczę 3x w tygodni planem KLATA/BARY/TRIC oraz PLECY/BIC + NOGI. na siłowni ponad rok, 73kg przy 185 cm.
KLATA/BARKI/TRIC:
Płaska
Skos hantle/ od czasu do czasu w zamian rozpiętki
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Wyciskanie hantelek
unoszenie hantli na boki w opadzie.
Francuskie wyciskanie

PLECY BIC:
MC
Wiosłowanie
Podciąganie nachwyt/podchwyt
wiosłowanie sztangietką
Szrugsy
Uginanie ze sztangą łamaną
Uginanie z hantelkami

Postanowiłem na wszystkich ćwiczeniach obniżyć ciężar i progresować 2kg na 2 tygodnie, byłoby to odpowiednie progresowanie. Jak byście to widzieli?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
Na ale jak mam możliwość ćwiczyć 3x w tygodniu, to raczej jak bym trenował p&p to w jednym tyg. byłyby np. plecy 2x, natomiast w drugim tygodniu juz tylko 1x. Podobnie jest gdy ćwiczę teraz. czyli przykładowo w tym tygodniu klatę mam 2x a plecy 1x. Co do tej progresji to klatę robiłem 58kg 4 serie po 8 powtórzeń i teraz z każdym tygodniem będę dokładał 2kg, tak samo z np. wiosłowaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Ankieta: https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html

Nie myślałeś o przejściu na FBW/ PPL?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Za mało ćwiczeń i źle dobrane.

Progresja zbyt mała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
Co do progresji jednak bym chciał robić 2kg na tydzień na płaskiej oraz MC. Na resztę ćwiczeń mniejsza ta progresja, bo np. nie wiem czy dałbym radę na bica czy barki dokładać 2kg na tydzień. A co do ćwiczeń to co jeszcze bym mógł dodać?

Zmieniony przez - kamo1312 w dniu 2015-04-01 16:11:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
2 kg co tydzień w mc to za mało, albo 5 albo 10.

Jak nie wiesz co dodać, to zapewne split z partią 1 x w tyg to za dużo dla Ciebie i lepiej wyjdziesz na tym robiąc jakiś split typu góra/dół czy push/pull
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
No ten podział co mam chyba jest taki sam jak w P&P. Trenuję 3 razy w tygodniu, więc raz klatę/barki/tric robię 2x/tydz a w następnym tygodniu Plecy 2x/tydz. Tym systemem dość dobrze mi się trenuję, tylko właśnie chciałem ustalić sobie zakres serii i powtórzeń przy danych ćwiczeniach. Jeżeli chodzi o dzień klaty i barków to na płaskiej 4 serie po 8 powt, oraz wyciskanie hantli 4 serie po 10 powt. na resztę ćwiczeń 3 serie po 10-12 powtórzeń, i z każdym tygodniem bym starał się wykonywać tyle samo ruchów, zwiększajać ciezar

Zmieniony przez - kamo1312 w dniu 2015-04-01 17:30:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A kiedy robisz nogi w takim razie?

Wrzuć ankietę pełną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
Nogi robię najczęściej w sobotę, ponieważ podczas treningu przykładowo na klate i barki, jeszcze ze 2 ćwiczenia na nogi zajełoby to zbyt dużo czasu. Co do ankiety to nie wiem co mam jeszcze napisać mam 18 la, 73kg 185 cm trenuję ponad rok, siłownię mam własną, dietę staram się trzymać. Jak już wcześniej mówiłem tym planem dość dobrze mi się ćwiczy, ale jestem gotowy coś zmienić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A jakie masz wyniki siłowe? Przysiad, mc, wyciskanie leżąc, podciąganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 470
Leżąc -85kg
Podciąganie to bez obciążenia maks 20 razy,
MC ponad 60, bo trenuję od dawna
Co do przysiadów to na razie nie robię rekordów, ponieważ uczę się prawidłowej techniki
Myślę, że wyniki maksymalne nie są tu najważniejsze, co do tej mojej progresji, ostatnio robiłem klatę 58 kg czyli 70%, po 8 razy, i bym był bardzo zadowolony gdybym po ok. 2 miesiącach robił 4 serie po 8 powt. 70kg, Tak wychodzi gdybym dokładał 2kg na tydzień. Więc te ćwiczenia chyba zostawię tylko muszę dobrać odpowiednia ilosc serii i powt.

Zmieniony przez - kamo1312 w dniu 2015-04-01 18:53:12

Zmieniony przez - kamo1312 w dniu 2015-04-01 18:53:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
MC 160 czy 60?

Jeśli 60, to trochę kiepsko.

Ja bym brał plan z partią przynajmniej 2 x w tygodniu, taki jak p&p (nie w wersji 3 dniowej) albo góra/dół, to jest w artykułach podwieszonych.

A co do progresji: zrób tzw. deload, to jest cofkę z ciężarami i zamiast np robić 70 kg na serię, zacznij od 50 i dokładaj 5 lub 2,5 kg co tydzień aż do wyczerpania progresu. Na początku oczywiście więcej powtórzeń.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2015-04-01 19:18:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybkość siłownia futbol amerykański

Następny temat

Plan treningowy - potrzebne porady

WHEY premium