SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Out of Control...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 34871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Wiesz, jest w Stargardzie bardzo dobra dziecięca sekcja TKD, ale ja wolałbym zacząć właśnie o czegoś "miękkiego", "płynnego" - najlepiej właśnie Judo. Bo, niestety, w Stargardzie sekcja Aikido to lekka porżka - trener-mitoman (nazywa to w ogóle "Aiki-jitsu"), byłem kiedyś obejrzeć jak prowdzi trening i bardzo mnie do siebie zniechęcił.
Na Judo jeszcze nie byłem - szczerze mówiąc nawet nie wiem czy jest coś tutaj coś takiego...

Nie, no Grom, wspomnienia masz ciekawe i to jest najważniejsze w tym wszystkim. Żeby na stare lata nie mieć wrażenia, że się przespało życie

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2006-05-06 12:20:40

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Yeaaaa nareszcie ktoś mi odpowiedział też wychodze z takiego założenia

Kiedyś słyszałem od kumpla, że u niego w sekcji trener mu mówił, że kiedyś jak był gdzieś tam to widział jak jakiś palant kazał swoim uczniom wykonywać lowy na kamiennych tarczach, żeby się utwardzić i jak by było tam jakieś 7 letnie dziecko to w wieku 13 lat jeżdziło by na wózku i aż żal mi tego po***a co kazał im w to kopać.

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Właśnie o takie zachowania mi chodzi, chociaż w tym przypadku, to idiotyzm sam w sobie niezależnie od tego czy sekcja jest dla dzieci, czy dla dorosłych.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Najlepiej to jakbyś przeszedł się do tej sekcji i pogadał z trenerem, a po kilku treningach zapytaj się córki czy się jej podobało

A tamten gość został wy***any z tej sekcji

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Jesli nazywa to Aiki-jutsu to sprawa robi sie skomplikowana. Najprosciej mówiac-może to być:

-fanaberia mistrza. Wtedy nalezy sekcję olać-bo mistrzowie z fanaberiami zwykle nie są zrzeszeni w żadnej organizacji(albo są w jakiejś podejrzanej)-i ich uprawnienia/wiedza mogą być dyskusyjne.

-styl bardzo stary. Ueshiba oparł swój styl o Daito-Ryu Aiki-jujutsu, czyli jedną ze szkół Aiki JJ. O ile się orientuje-są to style twarde (Ueshiba poszedł podobną drogą co Kano w tym względzie-wyeliminował techiki twarde albo je "zmiękczył"-zamieniając np koniec techniki z łamania ręki-na rzut, aby mozna bylo cwiczyć bezpiecznie), nie tak finezyjne jak Aikido-ale w niektorych przypadkach bardziej praktyczne-ale tez i bardziej niebezpieczne(z tego co czytałem-w ich technikach nie bardzo jest miejsce na asekurowanie lecącego partnera-i amortyzacje padów)

-styl "wtórny". Jeden z uczniów Ueshiby-Minoru Mochizuki, który poznawał pod jego okiem dość "wczesne" Aikido-nadał swojemu stylowi nazwę Yoseikan Aikido-przy czym niektorzy jego spadkobiercy zmienili to na Yoseikan Aikijutsu-czasem przez wprowadzenie elementów JJ, Judo i Karate (głównie Kyokushin). Jednym ze styli "wtórnych" jest również Aikibudo. Nazwa ta początkowo była nazwą wczesnego Aikido Ueshiby-ale obecnie jest nazwą stylu ucznia Mochizuki- Francuza A. Floqueta. To styl mieszany-troche Aikido, troche JJ, troche Judo, chyba troche Karate-i duży nacisk na broń (Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu-jedna z najstarszych japonskich szkół nauki bronią-jesli nie najstarsza).

Tak czy inaczej-jesli facet prowadzi treningi dziwnie-szkoda ryzykowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
A może Thai ?? Z tego co pisałeś to lubi uderzać więc może stanie się królową uderzanych

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Cavior, dzięki za obszerne wyjaśnienie - dałbym SOGa, ale... W tym konkretnym przypadku sprawię zwieńcza Twoje ostatnie zdanie...
Grom, uderzane będą później. Na razie niech będzie grapl. A córa bardzo lubi uderzać, ale najbardziej z dosiadu

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
No tak-wejscie w nogi, ojca na glebę, pięść pod nos i- "To jak bedzie z podwyżką kieszonkowego?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
He, he... Nie ta kategoria wagowa

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Hmmm... raz na stażu Aikido widziałem śmieszną scenke. Ojciec przyszedl z córeczką-takim małym skrzatem (sporo mniej niz metr wzrostu ) w śmiesznym małym kimonku-i trenowali razem. Jak zobaczyłem co ta mała potrafi to mi szczeka opadla Wiadomo, ze tata sie w sporej mierze podkladal, ale stwierdzilem, ze to, ze ktos jest dwa razy mniejszy i dwa razy lżejszy wcale nie znaczy, ze jest zupelnie bezbronny Tak wiec uważaj

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-05-06 13:13:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mam pytanie

Następny temat

kuziemski i łukasik na żywo w internecie

WHEY premium