SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu SPLIT 4 dniowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 18 lat Na forum 23 dni Przeczytanych tematów 19
Siema, cwicze juz okolo 1,5 roku i przymierzam sie do pierwszego treningu typu split. Ulozylem go sam i chciałem zasięgnąć porady osob bardziej doświadczonych co o nim sadza i co ewentualnie jest do poprawy. Aktualnie trenuje treningiem push pull, ale nie za bardzo mi pasuje ze względu na to ze nogi wole cwiczyc osobno, a kiedy przychodzi mi siadać ze sztangą w dzień klaty to mi sie cos dzieje stad pomysl na split, dodatkowo barki chce potraktowac priorytetowo. Poozdro i z góry dzieki!

SPLIT ULOZONY PRZEZE MNIE:

KLATKA+TRICEPS+BRZUCH
1. Skos ujemny 4 6-12
2. Skos dodatni 4 6-12
3. Rozpiętki na ławce plaskiej 3 10-12
4. Ściąganie linek wyciagu górnego z góry do dołu 3 10-12
5. Dipy x4 8-10
6. Sciaganie linki x4 10-12
7. Odwrotne pompki x3 8-12
8. Antyrotacje + plank superseria x3

NOGI
1.Przysiad klas x4 6-8
2. Rumun hantlami x4 10-12
3. Wypychanie na suwnicy x4 8-10
4. Uginanie na maszynie na 4 x3 8-10
5. Łydki x4 10-12
6. Cos na brzuch

BARKI( PRIORYTET)+BRZUCH
1. OHP x4 8-10
2. Arnoldki x4 10-14
3. Wznosy bokiem siedząc x3 12-14
4. Facepull x3 10-14
5. Unoszenie bokiem skrzyzowanych linek x3 10-14

PLECY+BICEPS
1. Podciąganie x4 ile moge
2. Martwy ciąg x4 4-8
3. Wioslowanie końcem sztangi x4 8-12
4. Ściąganie linki do klatki lub narciarz x3 8-12
5. Focze wiosło x3 8-10
6. Odwrotne rozpietki x3 8-10
7. Uginanie na modlitewniku +Uginanie mlotkowe superseria x4 8-12
8.Uginanie w oparciu o kolano x4 8-10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12532 Napisanych postów 121910 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1405068
push pull to też jest split

6 sciaganie linki, co to jest ?

Mozna by też duże partie osobno robić a połaczyć barki z ramionami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 18 lat Na forum 23 dni Przeczytanych tematów 19
Wiem ze push pull to tez split, ale chce sprobowac typowego splita.
Chodzilo mi o prostowanie rak na wyciągu :D

Czyli duze partie osobno a barki zrobic razem z tricem i bicem?
KLATKA
RAMIONA+BARKI
NOGI
PLECY
? Dzieki za odp pooozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4666 Napisanych postów 57212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 715453
Nie za bardzo podoba mi się trening klatki piersiowej i grzbietu. Przez ilość ćwiczeń jakie tam wrzuciłeś bo masz tam tego dość sporo. Ja bym ograniczył nieco ilość tych ćwiczeń w tych dwóch dniach bo aż tyle ćwiczeń nie jest Ci potrzebne.
Nie wiem na czym ma polegać ten priorytet na barki w tym planie treningowym?

W nogach też bym coś pozmieniał w tych ćwiczeniach i dał jakieś ćwiczenie jednonóż. Warto by było to urozmaicić i dać zamiast tego wyciskania na suwnicy jakieś wykroki czy przysiad bułgarski.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Generalnie na klatke zazwyczaj robie okolo 14-16 serii tygodniowo, to samo z plecami stad taka ilośc. Z priorytetem na barki chodzi o to ze odstają one od reszty, dlatego chce je przyorać na osobnym treningu i zobaczyć czy bedzie jakis progress. Co do nóg to zmienie wg twoich zalecen. Poozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4666 Napisanych postów 57212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 715453
O ile w przypadku grzbietu jest w porządku taka objętość bo to duża i skomplikowana partia to w przypadku klatki można by było nieco obniżyć ilość serii żeby też tam barków nie katować jakoś szczególnie wyciskaniami.
Jak już jakiś priorytet na barki to osobny trening w skali tygodnia może nie wystarczyć, ale warto spróbować. Jak nie pójdzie do przodu to trzeba będzie się zastanowić czy nie dołożyć drugiego dnia treningowego na barki w jakimś rozsądnym rozkładzie w skali tygodnia. Poza tym można lecieć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za odp, a co sadzisz o tym żeby duze partie trenować osobno? Np
KLATKA
BARKI
RAMIONA+BARKI
PLECY

Myślisz ze split dobrze sie sprawdzi na redukcji oraz potem na budowaniu masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2138
Wydaję mi się, że w dniu klatki/triceps spokojnie mógłbyś zastosować zestaw WL, pompki na poręczach, forma rozpiętek, ściąganie sznura wyciągu górnego i uginanie francuskie leżąc ale to tylko moja opinia. Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Można duże partie trenować osobno jeśli na to pozwalają możliwości treningowe i tutaj nie ma co się upierać przy jednej słusznej koncepcji podziału. Ja najczęściej stosuję podziały gdzie każda partia jest trenowana dwa razy w tygodniu co nie znaczy, że podział z partią trenowaną raz w tygodniu jest zły. Najczęściej i tak pośrednio pracują więcej razy grupy mięśniowe. Trzeba jednak znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Znam osoby, które trenują podobnie jak ja, a z nam takie co trenuja partie raz w tygodniu i też im to służy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rady odnośnie treningu, ocena.

FuckBaton