SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OBY DO LATA! wracam do formy! :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej laski :)
Zawsze byłam aktywną osobą, staram się ruszać jak najwięcej, a mimo to.. hmm... Waga jest co najmniej niezadowalająca ;) Wygląd zresztą też.

Zawsze ważyłam ok 60 kg, i wyglądałam dobrze, bo mam dużo mięśni :D Najmniej 58 i wyglądałam wtedy (w swoich oczach) jak bogini ;) Po prostu nic więcej niż te 58 kg mi do szczęścia nie potrzeba. Ale niestety, do tego brakuje mi zrzucenia 6 kg, gdyż pół roku temu zaczęłam sobie systematycznie tyć. Skąd to się wzięło?

Jeszcze na wakacje ważyłam te swoje 61 kg i wyglądałam całkiem elegancko, jednak pół roku temu zaczęłam pić alkohol (tak wiem, dość późno jak na 21 lat, chociaż wiem że to dobrze! :), no i się zaczęło. Nocne wpieprzanie wszystkiego co się da, podejrzewam że w ciągu dnia jadłam i 5000 kcal. No i cóż, listopad uderzył a tu 67 na wadze!!! Na szczęście udało mi się spaść do 64 i póki co stoję w miejscu i waga ani drgnie. Chciałbym wypracować ekstra ciało, bo mam predyspozycje do tego, przede wszystkim mam stalowy brzuch, tylko że zakryty warstwą tłuszczu :( Moje ciało jest bardzo podatne na ćwiczenia - np. 10 dni ćwiczeń i widać już bardzo efekty. Tylko że... CO Z TYM TŁUSZCZEM? :) Przyznam jeszcze szczerze, że moją słabością są słodycze, i nie wiem jak temu zaradzić. Przez 1,5 tyg nie jem nic a potem cały dzień wałkuję słodycze :(

Pokażę wam zaraz jak wyglądam i napiszę wszystkie swoje wymiary i pomóżcie dziewczyny :( Najbardziej bym chciała, żebyście napisały dokładnie CO MAM JEŚĆ. Ja się będę tego trzymać. Bo niestety pisanie, że powinnam jeść wtedy i wtedy 110 g białka.. Nic z tego nie rozumiem i zawsze jak próbuję się do tego zabrać - wymiękam.

POZDRAWIAM I ZMOTYWUJCIE JAKOŚ, PRZEDE WSZYSTKIM DO DIETY! ;))


Zmieniony przez - mswildberry w dniu 2013-03-07 21:29:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
motykecd
ja też podglądam także pochwal sie pochwal no i oby szybko ta kifoza odpuściła

no to bardzo się cieszę :D zaniedbałam to forum, bo na święta znowu tak dałam ognia ze słodyczami ze było mi wstyd cokolwiek tu wstawiac, ale się w koncu ogarnelam i mysle ze w koncu jestem juz na dobrej drodze :D trzymam kciuki sama za siebie ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 186 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6523
Hej :)
Jesteśmy w tym samym wieku i ja też jestem tu niedługo, ale zanim założyłam wątek poczytałam najważniejsze artykułu, a lektury i mądrości zawartej na tym forum starczy Ci na pewno na długo, koniecznie musisz sobie przyswoić to:
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

Co masz jeść? Też napisane czarno na białym:
Źródła węglowodanów dla Ladies:
-ryż (głównie brązowy), 
-kasze (najczęściej poza manną i kuskus), 
-płatki owsiane (również zmielone - zamiast mąki) 
-rośliny strączkowe (soczewica, fasola, ciecierzyca, soi unikamy), szczególnie polecane wegetariankom 
-quinoa (uwaga, w Polsce droga) 
-makaron pełnoziarnisty 
-warzywa surowe lub gotowane (mrożone) w dużej ilości, zielone bez żadnych ograniczeń, ladies unikają warzyw z puszek (konserwowane cukrem), odchudzające się rezygnują z kukurydzy, ziemniaków 
-owoce świeże (odchudzające się z umiarem i najlepiej te z małą zawartością fruktozy, tabela: https://www.sfd.pl/-t529313.html; część diet i sposobu żywienia opiera się na owocach, sprawa bardzo indywidualna) 
-chleb prawdziwy razowy na zakwasie (przepis: https://www.sfd.pl/-t670922.html). Chleby 'razowe' dostępne w sklepach są mocno przetworzone, często barwione karmelem. 
-wyroby mączne (z mąki żytniej, pełnoziarnistej) własnej roboty - nie odchudzające się 

Źródła białka dla Ladies:
-mięsa chude: drób (kurczaki, indyki, przepiórki itp.), wołowina, dziczyzna, wieprzowina, wątróbki (z umiarem), podroby (żołądki, serca z umiarem). 
-mięsa tłuste z umiarem 
* Ladies same pieką/duszą/smażą/gotują mięsa. Jadają je na ciepło lub na zimno (jako wędlina, dodatek do sałatek, przekąska). Ladies nie jedzą wyrobów garmażeryjnych, kupnych wędlin, kiełbas (nawet tych droższych), parówek. 
-Ryby tłuste (faworyzowane morskie, bogate w omega 3) i chude, owoce morza, puszkowane z umiarem, pangi NIE jemy 
-jajka (całe, nie wyrzucamy żółtek bogatych w białko, witaminy i minerały) 
-sery i twarogi (jeśli się odchudzamy maksymalnie raz dziennie, np. wieczorem) 
* Ladies unikają produktów przetworzonych, czasami jednak siła wyższa i małą ilość białka w diecie uzupełniamy odżywką białkowa whey (bez soi). 
* Ryby i mięsa w miarę możliwości finansowych i logistycznych kupujemy z hodowli naturalnych, gdzie zwierzęta nie są karmione hormonami, antybiotykami, sztucznymi paszami. Jaja od kur z wolnego wybiegu 

Źródła tłuszczy dla Ladies:
-orzechy i nasiona (faworyzowane włoskie, brazylijskie, migdały) 
-siemię lniane (mielone) 
-oliwa z oliwek, olej rzepakowy, oleje z orzechów, olej lniany (ten ostatni odradzany sylwetkom typu 'gruszka') 
-ryby, jajka jak wyżej 
-awokado 
-prawdziwe masło, tłuszcz zwierzęcy traktują jako dodatkowe źródło tłuszczy jeśli dostarczane są tłuszcze wymienione powyżej 

Ladies piją wodę mineralną i herbatki wg uznania (ale nie piją 'herbatek odchudzających'). Minimum 1,5l. dziennie, a podczas upałów i treningów więcej. 

W podwieszonym linku masz też opisane krok po kroku jak założyc dziennik żywieniowy i z pomocą tego właśnie cuda, po prostu wpisujesz co jesz (warzyw nie wpisuj, tylko niektóre trzeba, m.in ziemniaki, gotowaną marchewkę, strączkowe, ale te i tak raczej nie za bardzo mają miejsce w diecie redukcyjnej).

Te rozkłady BTW nie sa takie złe, przyzwyczaisz sie do tego, jak zrobisz zrzut z jednego dnia, zamieścisz swoje zdj (przod, tyl, bok) i wypełnisz ankietę z regulaminu, to któraś z Szefowych tu na pewno zaglądnie i coś doradzi.

A propos słodyczy, ja też uwielbia(łam), od jakiegos czasu trzymam czystą miskę, jem w równych odstępach czasu i w ogole nie myśle o słodyczach, wręcz przeciwnie, wiem, że zrobiły mi krzywde i nie interesuje mnie jak smakują, bo równie dobrze możnaby jeść śmieci.

Trzymam kciuki za działanie, wytrwałość i sukcesy, zmieniać się na lepsze warto zawsze!
Powodzenia!

Redukuję:
http://www.sfd.pl/Redukcja_pumbka20-t925429.html#post3

"There are no shortcuts to any place worth going." - Beverly Sills

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek : 20,5
Waga : 64
Wzrost : 167
Obwód w biuście(1) : 91
Obwód pod biustem : 76
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 67
Obwód na wysokości pępka : 72
Obwód bioder (3): 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 60
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda i pupa
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: bieganie 2x w tygodniu, koszykówka 1x w tygodniu, brzuszki (ok. 150) 4x w tygodniu, Jillian Michaels 30 days shred level 3 - kiedy mam czas, czyli bywa że raz na tydzień albo 4x w tygodniu, różnie
Co lubisz jeść na śniadanie: kiedyś płatki z mlekiem, teraz jem zwykle 2 kromki ciemnego chleba z czymś (pastą, szynką, pomidorem) + serek wiejski
Co lubisz jeść na obiad : chińszczyznę, łososia, zupy, kotlety - wszystko!
Co jako przekąskę : banana, monte, słodycze :(
Co jako deser : słodycze! :(
Ograniczenia żywieniowe : nie cierpię karkówek golonek itp, ale zdrowotnych ograniczeń brak ;)
Stan zdrowia: elegancki, bardzo dobry
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, koszykówka, coś, co można robić poza domem
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nic
Stosowane wcześniej diety : żadne




Pozwólcie, że jadłospis nie wklejając miski:
tydzień temu jadłam w ciągu dnia:
SNIADANIE: 2 kromki chleba ciemnego słonecznikowego, jedna z pastą z tuńczyka druga z serem żółtym i pomidorem, serek wiejski
DRUGIE ŚNIADANIE: pomarańcza
OBIAD: kasza turecka, trochę makaronu z olwikami, łosoś w sosie porowym, surówka z białej kapusty, 2 pierogi ruskie, 2 kopytka (taaak, wiem, że wygląda to niecodziennie, ale jem obiady w sieci MARCHE, gdzie nakłada się jedzenie na wagę, więc zawsze biorę wszystkiego po trochu)
KOLACJA: sałatka z połowy tych gotowych sałat z biedronki FIT coś tam, pomidora, pokrojonego fileta z pstrąga, czasami wrzucałam do tego pomarańczę

No i tyle. A co zjadłam dzisiaj? wstyd się przyznać.
ŚNIADANIE: tost pszenny z plastrem sera, drobiowej szynki, pomidora i cebulą + serek wiejski
OBIAD: wątróbka z ziemniakami i kapustą kiszoną
OBIAD II: micha barszczu czerwonego zabielanego śmietaną (no cóż, barszcz babci najlepszy)
no i pobyt u babci skończył się tak, że do wieczora zjadłam:
- kawałek sernika
- 2 michałki
- wafelka
- ciastko muszelkę
- pomarańczę
- paczkę milka caramel snacks
- 4 krówki
- 8 żelków miśków
- omleta z dżemem truskawkowym

:(
i tak to u mnie wygląda. Przez max 2 tygodnie trzymam się tego, co powinnam (jak jestem we Wroclawiu, gdzie studiuję), a potem przyjezdzam do domu i EAT ALL THE FOOD! włącza mi się takie gastro i pałaszuję wszystko, co istnieje.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@pumbka20, czytałam co jeść, ale nie umiem tego jakoś ładnie ubrać w jadłospis, a nie widzi mi się jeść po prostu usmażonej piersi, kminisz? :) btw, ja też trzymam za Ciebie kciuki, mam nadzieję, że skoro zmotywowałam się, żeby w końcu wpisać się na to forum (a punktem zapalnym był fakt, że przez ostatnie 2 tyg naprawdę się zaparłam, a wrócilam do domu i wpieprzam jak najęta). Zmartwiło mnie to strasznie i stwierdziłam, że chyba potrzebuję waszego wsparcia, bo samej coś mi nie idzie :(

Zmieniony przez - mswildberry w dniu 2013-03-07 22:17:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Sama się musisz zmotywować, nikt nie odrobi za Ciebie pracy domowej.

Dalczego nei masz miesiaczki?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
mswildberry, od komponowania posiłków w całość i pomysłów na to masz dział kuchnia i nasz działowy temat o przepisach.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
no i pobyt u babci skończył się tak, że do wieczora zjadłam:
- kawałek sernika
- 2 michałki
- wafelka
- ciastko muszelkę
- pomarańczę
- paczkę milka caramel snacks
- 4 krówki
- 8 żelków miśków
- omleta z dżemem truskawkowym


Brawo, wrócisz do formy, ale na pewno nie plażowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Też kiedyś myślałam, że nie da się oprzeć Babci, ale zorientowałam się w porę, że Babcia nie stoi nade mną z tasakiem i mam prawo decydować jak na osobę dorosłą przystało o tym co zjem. To po prostu słaba wola i nie wmówisz mi, że nie da się Babci odmówić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Ruda_29 - odstawiłam tabletki i czekam na ową, ale wcześniej też coś było niehalo, prawy jajnik coś nie daje rady, miałam w nim minitorbiel i zostały mi zrosty i coś tam szwankuje.

@eveline - no można odmówić, moja akurat jest bardzo rozumiejąca tylko to samo tak działa że wchodzę do babci i od razu kieruję się na szafkę ze słodyczami. czasami uda się ją ominąć, a czasami mam taki napad i zjadam wszystko, co ma.

@Hubert, nie krzycz! :(

Zmieniony przez - mswildberry w dniu 2013-03-07 23:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
na start: 130 b/60 t/180 ww

brzuszki sobie odpuść, zacznij normalnie trenowac - trening znajdziesz w regulaminie.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hubert81
no i pobyt u babci skończył się tak, że do wieczora zjadłam:
- kawałek sernika
- 2 michałki
- wafelka
- ciastko muszelkę
- pomarańczę
- paczkę milka caramel snacks
- 4 krówki
- 8 żelków miśków
- omleta z dżemem truskawkowym


Brawo, wrócisz do formy, ale na pewno nie plażowej.



Powiadomki ON!
Będę z zaintereseowaniem śledzić, może w końcu zobaczę kogoś, kto formę na syfie zrobi


mswildberry
a nie widzi mi się jeść po prostu usmażonej piersi, kminisz?


Ja kminię jak kminkiem w kapustę zasmażaną
Sama nie jadłam cycka od... Roku może?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-03-08 08:03:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc w zmianie ciala

Następny temat

8 MARCA DZIEŃ KOBIET !!

WHEY premium