SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOGI TYTANA - cykliczność str. 6

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Sluszny artykuł!Ja osobiscie nie wyobrażam sobie bym mógł nie trenować nóg.Napisze więcej-trenuję nogi 2 razy w tygodniu oczywiscie z odpowiednim podziałem na poszczególne partie.Gdzieś przeczytałem,nie wiem,moze nawet na forum że solidnie ćwiczenie nóg odróżnia prawdziwych kulturystów od zwykłych, siłownianych pakerów:)100 procent prawdy-czyż nie?

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Masz racje nogi stały się bardziej popularne od kiedy na forum zaczeło się pojawiać więcej artykułów z nimi związanych, jednak spotykam się z planami gdzie są nogi a nie ma miejsca na martwy ciąg(w przypadku robienia przysiadów nie wyborażam sobie żeby nie ćwiczyć prostowników).

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Czawaj, sądze, że mnie zmobilizowałeś :)

A co do nie trenowania ud, to przypomina mi się śmieszna sytucja, z przed roku. Z bratem stoje na plaży, i tam do jakiejś panny mieliśmy iść, i ja miałem iść (nie ćwiczyłem nóg, tylko góre) i mówie do brata, żeby On szedł. On się pyta czemu On, a ja do Niego " bo masz większe uda " hehehe

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Adrian233

Masz rację, też to zauważyłem. Jednak ludzie boją się zwyczajnie martwych ciągów- że kręgosłup zniszczą, itp. Jednak każde ćwiczenie, wykonane jak należy z dobrą techniką, poprzedzone rozgrzewką jest w pełni bezpieczne
O tym zapominamy...

And1Player

Hehe, dobra historia. I kto w końcu poszedł? Skoro przysiady wydają Ci się zbyt ciężkie, zmniejsz obciążenie- postaw na powolne bardzo dokładne ruchy mniejszym ciężarem

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
Fajny arty nogo są bardzo ważną partią … tak jak piszesz mało tego że są fundamentem naszej budowy to są jedną z większych partii tak jak np. plecy i trzeba je nie wątpliwie trenować a mało tego tym bardziej należy do ich treningu przywiązywać solidną uwagę …
Po za tym ta partia dostarcza sporego zastrzyku testosteronu dla naszego organizmu … ale mało tego nic nie zastąpi niczym tej satysfakcji i zadowolenia z siebie jaką daje trening nóg i jego efekty … Co do wymówek i tych kontuzji to czasem po prostu trzeba zaufać własnej intuicji i swemu organizmowi i logice no i też zaryzykować …. kiedyś uprawiałem TKD i na treningu …. Po prostu doznałem kontuzji … kolana co najgorsze przy każdym wysiłku się ponawiała … a mianowicie po prostu pod kolanem są niby jakieś ścięgna czy coś i mi to po prostu puchło i się rzepka podnosiła kolano puchło jak arbuz wyglądało to tak jakbym miał wodę w kolanie ból też był niemały , do takiego stopnia doskwierał że nie szło chodzić … odpuściłem sobie na rok jaki kolwiek sport … po roku za czołem jeździć na rowerze … potem stopniowo w treningu domatora dodałem nogi swobodne przysiady bez ciężaru , wyprosty nóg i uginanie …. Z upływem czasu zapodałem małe obciążenie …. Nogi się wzmocniły czuje się lepiej kolano nie doskwiera a obecnie normalnie trenuje nogi na siłowni z ciężarem … póki co dla mnie odpowiednim … a ja się czuje coraz pewniej i mogę powiedzieć z czystym sumieniem że uwielbiam przysiady i mimo tego że bardziej kontuzjogenny jest pełny to wykonuje jednak go z mniejszym ciężarem ale aż do wycieńczenia … mam nadzieje ze ciężar będzie wzrastał z masą i siłą nóg a o kontuzji że kiedykolwiek była zapomnę ….Więc morał jest taki że co cię nie zabije to cię wzmocni … choć wiadomo jak ktoś ma niedowład nogi to nie będzie trenował nóg …
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
A ja z kolei słyszałem, że nie można robić przysiadów z kolanami do wewnątrz
a tak poza to świetny artykuł Czawaj, tego mi brakowało (nóg) na tym forum

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Ten-Shin

"solidnie ćwiczenie nóg odróżnia prawdziwych kulturystów od zwykłych, siłownianych pakerów:)100 procent prawdy-czyż nie?" Zgadzam sie z tym, podobną myśl miałem zawrzeć w tekście Prawdziwy miłośnik kulturystyki zadba o rozwój każdego mięśnia, a nie takiego najbardziej na pokaz lub takiego, który pomoże mu powalić przeciwnika na ulicy...

Gosteczek

Dokładnie tak jak mówisz. Pełen podziw dla Ciebie za powrót do zdrowia, przede wszystki stopniowy i mądry powrót Niektórzy rzucili by się po kontuzji na głęboką wodę (pewnie i ja też) no a Ty nie dość, że nie wyrzuciłeś treningu nóg (dla niektórych to byłaby okazja) to jeszcze wyszedłeś z tego.

Gwjazdor

Masz w sumie rację Chodziło mi bardziej o teorię, że z nogami w środek zadziała na wewnętrzną stronę. Użyłem słowa nieznacznie do wewnątrz- ja tak robię hack przysiady- leciutko stopy do siebie. NALEŻY JEDNAK RZECZYWIŚCIE BARDZO UWAŻAĆ I NIE PRZESADZAĆ. Dobrze, że to zauważyłeś

POZDRO

Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2006-06-11 23:09:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
kÓl art
Sogacz juz nie wejdzie

Pa

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Dzięki Andrzey

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
cwicze nogi, bez zapalu ale cwicze

ostatnio bawia mnie ciezary na suwnicy - milo sie cwiczy jak cale miejsce na obciazenie jest zapchane krazkami

-World belongs to strong and brutal-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciekawy art według M. Brown... by Maniek87

Następny temat

Codziennie siłownia w wieku 15 lat...

WHEY premium