SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOGI TYTANA - cykliczność str. 6

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jeżeli zaczniesz od tylu to napewno będzie problem- codziennie... raczej nie rób ich codzień- przynajmniej nie gdy dojdziesz juz do naprawdę dużwej ilości powt.

co drugi dzień na początek- i nie rób od razu na maxa- zacznij np. od 30 i dodawaj co trening kilka powt./2-5/.

ile teraz wykonujesz tak aby jeszcze mieć troche w zapasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19
No teraz robie co drugi dzień 4 serie po 50 na przemian z pompkami w czasie ok. 15 minut i po tym nie czuje nóg przez jakieś 5-10 minut ale potem mam jeszcze duzo siły. Zakwasów większych nie mam i się właśnie zastanawiałem czy moglbym to robic codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
raczej nie, musisz mieć czas na regenerację- w jeden dzień np. możesz robić pompki a w rugi przysiady, albo tak jak teraz- razem.
zakwasy wlaściwie nie powinny występować- jeżeli juz to nieznaczne, nie są one wykladnikiem dobrego treningu, a raczej przesadzonego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedna sprawa, nie jestem pewien czy spowodowały to przysiady (chociaz nie mam pojecia co innego mogloby) ale od jakis 2 tygodni odczuwam lekkie kłucie (jakby delikatna kolka) po całej lewej stronie tułowia szczególnie w okolicach klatki piersiowej , nie wydaje mi sie żeby to było coś z sercem ponieważ podczas treningu czuje sie dobrze, a odczuwam to kiedy nic nie robie zwłaszcza po jedzeniu albo kiedy zrobię głęboki oddech. Ciekawe jestem czy ktokolwiek mial takie doswiadczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
A mi sie wydaje, że właśnie może to być serce.

Ból od serca lubi promieniować czasem nawet do lewej ręki.

Może to być drobne przemęczenie, którego jednak nie warto lekceważyć.

Sugerowałbym zrobić nawet do 2 tygodni przerwy i obserwować czy ból ustaje/czy się pogłębia.

Może źle oddychasz podczas ćwiczeń i serce jest słabo dotlenione?

Chciałbym by to nie było od serca, ale napisałem to byś w razie czego nie zlekceważył sprawy.

Nie zaszkodzi odwiedzić lekarza!

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2653
dodam może cos co zaobserwowałem u ciężarowców,kiedys miałem okazje pocwiczyc na siłowni gdzie trenowali podnoszenie(2-boj) Ich treningi(4x/tydzien),piszecie ze nogi potrzebuja regeneracji 3dni itd...widziałem ich plany na kazdym treningu wykonywane byly przysiady,dość ciezkie bo 4-3-2 powtorzenia do 10 serii razem!tyle ze przeplatane byly
trening I przysiad na barkach z tyłu
trening II przysiad na barkach z przodu
tre III tył
tre IV przod
czyli regeneracji prawie zadnej i wyniki jakie mieli 16-17-to latkowie mnie przeraziły! przykład 60 kg wagi\16 lat 150 przy mnie! pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19
Może masz rację Czawaj, ale mi sie wydaje troche dziwne że tak dobrze sie czuje podcas treningu i co najważniejsze mam dużo siły, a pamietam jak za dużo grałem w tenisa i byłem przemęczony to po 30 minutach już miałem straszną zadyszke. Tak czy inaczej pewnie udam sie do lekarza, lepiej pojsc do rodzinnego czy od razu do jakiegos specjalisty, kardiologa? - nie znam sie na tym :) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Do kardiologa da Ci ewentualne skierowanie lekarz rodzinny, więc najpierw do niego.

On wstępnie rozwieje/potwierdzi przypuszczenia.

Warto byłoby zrobić EKG (wysiłkowe i zwykłe) oraz echo serca.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19
Może ktoś zna jakąś stronę z rysunkiem albo zdjeciem prawidłowego przysiadu bez obciążenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563


Z obciążeniem czy bez- technika ta sama.

Obrazek pochodzi z książki Frederic'a Delaviera "STRENGHT TRAINING ANATOMY Second Edition"


Ostatnie wizerunki przysiadającego człowieka w każdej linii pokazują złą technikę- pochylenie przy przysiadzie oraz zbyt głębokie zejście.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciekawy art według M. Brown... by Maniek87

Następny temat

Codziennie siłownia w wieku 15 lat...

WHEY premium