SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Modyfikacja planu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1357
Witam, ćwiczę systemem Full Body Workout już około roku, jednak od miesiąca zacząłem treningi MMA - na które składają się głównie zapasy i kb, dlatego chcę zmodyfikować nieco dotychczasowy plan o ćwiczenia poprawiające moją siłę eksplozywną w treningach SW.

Tak wygląda mój plan:


Zestaw A

Przysiad ze sztangą (tylni)

Podciąganie na drążku nachwytem

Pompki z nogami na podwyższeniu

Wyciskanie sztangielek z rotacją na stojąco „Arnoldki"

Pompki na poręczach „Dipy”

Uginanie przedramienia ze sztangielką z oparciem o kolano

Plank

Zestaw B

Martwy ciąg klasyczny

Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia z oparciem o kolano

Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej

Unoszenie sztangielek bokiem w górę

Wyciskanie sztangielki siedząc „francuskie”

Uginanie przedramienia ze sztangielką chwytem młotkowym

Plank

Chcę dodać do tego planu takie ćwiczenia jak: wyciskopodrzut, rwania, podrzuty, zarzuty, high pulls itp. tylko zastanawiam jak to połączyć tzn. które ćwiczenia zamienić z góry serdeczne dzięki.


Zmieniony przez - xQuadro w dniu 2019-06-08 23:50:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
KEBUL74
rion10
Tak oczywiście jeśli forma pozwoli na pójście dalej w sensie ogólnej sprawności i mobilności. Bo o ile zarzut jest do ogarnięcia to rwanie to już wyższa szkoła jazdy

uważaj na barki przy rwaniu ,


Ja już nie zabiore się za rwanie bo już mój bark takiego ruchu pod obciążeniem nie zniesie więc ten bój poszedł w odstawkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
A jakie masz doświadczenie z ćwiczeniami dynamicznymi? Bo te, które wymieniłeś to na prawdę świetne ćwiczenia, ale też bardzo trudne techniczne, wymagające dobrej mobilności.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1357
No tak domyślam się, że są trudne, ale przy pracy nad techniką chyba mogę liczyć na pomoc kolegów z klubu. Po prostu nie wiem jak złożyć plan FBW, na którym zbudowałem fajne podstawy na dotychczasowym planie z tymi właśnie ćwiczeniami, które mi polecili.


Zmieniony przez - xQuadro w dniu 2019-06-09 22:38:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
xQuadro
No tak domyślam się, że są trudne, ale przy pracy nad techniką chyba mogę liczyć na pomoc kolegów z klubu. Po prostu nie wiem jak złożyć plan FBW, na którym zbudowałem fajne podstawy na dotychczasowym planie z tymi właśnie ćwiczeniami, które mi polecili.



Zmieniony przez - xQuadro w dniu 2019-06-09 22:38:46


To jest śmietanka ćwiczeń siłowych i jeśli masz kogoś ogarnietego kto by Ci pokazał technikę ćwiczeń to bierz śmiało pomoc i warto je wpleść do planu treningowego.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1357
Tylko teraz pytanie, które ćwiczenia zamienić i na jakie konkretnie ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Nie wprowadzaj wszystkich na raz tylko rób to stopniowo.

Patrząc po trudności wprowadź najpierw wyciskopodrzut i high pull, podczątkowo high pull możesz być z hangu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1357
Czyli przykładowo tak to powinno wyglądać?

Zestaw A

Wyciskopodrzut (przedni)

Przysiad ze sztangą (tylni)

Podciąganie na drążku nachwytem

Pompki z nogami na podwyższeniu

Pompki na poręczach „Dipy”

Uginanie przedramienia ze sztangielką z oparciem o kolano

Zestaw B

High Pull

Martwy ciąg klasyczny

Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia z oparciem o kolano

Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej

Wyciskanie sztangielki siedząc „francuskie”

Uginanie przedramienia ze sztangielką chwytem młotkowym



Usunąłem ćwiczenia na barki i dodałem te dynamiczne, tak jest okej czy jakoś inaczej to zestawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Tak mogłoby to tak wyglądać. Wyciskopodrzut jako aktywacja przed przysiadem, a high pull przed martwym ciagiem
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1357
I w późniejszym czasie mogę np. wywalić izolacje na bicepsa i dołożyć zarzuty, rwania? Dobra na razie skupie się na tym planie i treningach SW na kolejne zmiany przyjdzie czas.. W każdym razie dzięki za wszystko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Tak oczywiście jeśli forma pozwoli na pójście dalej w sensie ogólnej sprawności i mobilności. Bo o ile zarzut jest do ogarnięcia to rwanie to już wyższa szkoła jazdy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
rion10
Tak oczywiście jeśli forma pozwoli na pójście dalej w sensie ogólnej sprawności i mobilności. Bo o ile zarzut jest do ogarnięcia to rwanie to już wyższa szkoła jazdy

uważaj na barki przy rwaniu ,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na brzuch

Następny temat

Ocena FBW

WHEY premium