SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto mi poradzi: podciąganie na drążku czy wyciąg?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Wiem, ze to niedorzeczne pytanie. Każdy dobrze wie, ze lepsze efekty osiąga się poprzez podciąganie na drążku.

Ale moim problemem jest to, ze maksymalna ilośc podciągnięc na drążku za kark to 5. I z tego powodu nie wiem co zrobic. Pozostac przy drążku i czekac na zwiekszanie się siły czy jednak robic na wyciągu gdzie będę mógł obciążenie regulowac do odpowiedniej ilości powtórzeń?

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Ok, dzieki wielkie, teraz bede walczyl z drazkiem i zobaczymy co to da.


Jestem tylko ciekaw czy rzeczywiście bede w stanie robic coraz więcej powtorzen, gdyz staram sie nabierac jak najwiecej masy, wiec z czasem bede musial podciagac coraz wiecej.

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
podciąganie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Podciaganie i nic innego lepszego na szerokosc nie ma

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
zacznij od połowicznego.
proponuję do brody, zdrowiej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 304 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25298
podciaganie z czasem bedziesz robil coraz wiecej powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Dołączam się do pytania. Ja zrobię tylko chyba 5-6 powtórzeń bez pomagania sobie nogami, a tu nie oto chodzi raczej, bo powtórzenie ze wspomaganiem nogami jest zbyt szybkie i pracują nie te mięśnie co trzeba prawda?(szybkokurczliwe) Cały ważę 71 kilo, na wyciągu robię 60 kilo 8 razy za głowę i jest strasznie ciężko, a przed tym jest przecież 45 x 12 i 10 x 50 czyli jeszcze mniej, lepiej jest katować jednak ten drążek mimo że będzie to naprawdę katowanie, bo pierwsza seria zakończy się pewnikiem na 6 powtórzeniach a reszta jeszcze mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myślę,że niewlaściwym byłoby rezygnować zdrążka, złym pomyslem byloby także w niewłaściwy sposób sobie pomagać- proponuję więc 2-3 serie drążka/gdy np. 6 powt. to max/ w pierwszym staraj sie wykonać 4, w drugim 5 a dopiero w trzecim owe maximum-6/
następnie przechoodzisz na drążek i wykonujesz 2-3 serie z regulowanym obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
SOG dla apokalipsa;)


czyli najpierw drążek a pozniej dobicie mięśnia na wyciągu?


W jakim tempie powinna zwiekszyc sie siła na tyle, bym byl w stanie wykonywac więcej powtórzeń na drążku?

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Żeby wzmocnic mięśnie do podciągania wykonuj wolniej fazę negatywna (opuszczanie) to pozwoli na zwiększenie siły jednak to wymaga czasu pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jeżeli wszystko będzie szło pomyslnie to do ośmiu powt. powinienes dojść za miesiąc -jednak trudno szacować w ten sposób cokolwiek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Ja zrobię tylko chyba 5-6 powtórzeń bez pomagania sobie nogami, a tu nie oto chodzi raczej, bo powtórzenie ze wspomaganiem nogami jest zbyt szybkie i pracują nie te mięśnie co trzeba prawda?(szybkokurczliwe).

Nieprawda, szybkość ruchu nie ma znaczenia w tym, które mięśnie pracują, tylko siła impulsu dla mięsnia (a ostatecznie też siła generowana przez mięsień)

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o poprawe

Następny temat

prosze o pomoc w ocenie !

WHEY premium