SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na Lato 2018 wg Viki moduł I

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki

Poza tym dostałam dzisiaj plan od trenera, zaczyna się od... jutra Jak go zobaczyłam, to...
Będzie bolało. Muszę sobie teraz pod to dopasować ćwiczenia na placu i zabawę na drążkach. Liczyłam na trochę odpoczynku przed RMG w Myslenicach a szykuje się niezły zapieprz Już się nie mogę doczekać Na pewno nie będę robić nic dodatkowego na nogi poza tym, co jest w planie.

A obawiałaś się chyba, że będzie luzik i jak go zniesiesz . Haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
panteon
Znajdź pozycję w której pociągniesz najwięcej.
Dopasuj ławkę.
I wygrałaś z systemem!
Aleś wymyślił - "system"

Chyba nie wytrzymałbym za długo wykonywania zaleceń trenera - za mało zdyscyplinowany jestem na to. Chociaż dobry trener potrafi przekonywać podopiecznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
ojan
panteon
Znajdź pozycję w której pociągniesz najwięcej.
Dopasuj ławkę.
I wygrałaś z systemem!
Aleś wymyślił - "system"

Chyba nie wytrzymałbym za długo wykonywania zaleceń trenera - za mało zdyscyplinowany jestem na to. Chociaż dobry trener potrafi przekonywać podopiecznego.

Dlatego ja jestem sam sobie trenerem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Ojan, Panteon wiem, że można ustawić dowolnie, ale ja lubie robić wszystko poprawnie i przepisowo (czyli w tym wypadku wzorując się na filmiku Mastiego). W sumie powinno się mieć plecy praktycznie równoległe do podłogi, ale ja tak nie potrafię

Paatik ogólne wypiski będą Zaskoczenie to głównie brak asfaltu i dużo biegania po górkach, a to dlatego, że te najważniejsze biegi będą górskie. Nad wszystkim na raz nie da się pracować, teraz robimy wytrzymałość i moc na górki. Poza tym podział na ciężkie i lekkie dni biegowe, odpowiednie przerwy pomiędzy poszczególnymi treningami - tego mi brakowało w planie. A regeneracja jest bardzo ważna. Na razie plan mi sie podoba

Dziś najpierw ok 45 min. ćwiczeń na placu, trochę tego było.
Najpierw wymyki:
- nisko




- wysoko








- bardzo wysoko




Najlepiej mi to wychodzi na tym wyższym (średnim drążku). Na najwyższym nie mogę sie wybić, więc musiało by być bardziej siłowo, a na razie jeszcze nie mam na tyle siły. Próbowałam, ale w momencie unoszenia nóg prostuje ręce




Oprócz tego typowo pod przeszkody:
- drabinka - tu dużu progres, do tej pory robiłam co dwa bez dokładnia ręki i co trzy z dokładniem, a teraz co trzy bez dokładania i co 4 z dokładniem i to chyba mój maksymalny zasięg rąk




- rurki - znacznie szybciej niz miesiąc temu, tez jest progres




- pałki - to juz wogóle mega Jest moc




- była też próba "wejścia na ścianę" z wysokoku




- najpierw wyskoki, a później różne próby hustania, ale na razie nie ogarniam, nie wiem w którym miejscu sie wybić, ale będe próbowac

















A później bieganie:
- 2km trucht
- ćwiczenia rozgrzewkowe (skipy itp, jakby Garp był na forum, to w końcu byłby zadowolony )
- niecała godzina biegu w terenie, przerywanego różnymi krótkimi ćwiczeniami: 56:42, 8.23km, śr. tempo 6:53

Słońce dało mi mocno w kość, zapomniałam czapki i myślałam, że umrę na tych górkach. Trening bardzo fajny, wymagający koncentracji przez te dodatkowe ćwiczenia. Tyłek mnie boli i nie mogę siedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Viki poprosze filmiki z wymykami tez do challenge
Jak zobaczylem jak smigasz na drabinkach to przypomnial mi sie film Tarzan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Ok, wrzucone Jak ktoś się chce jeszcze dołączyć do zabawy w fikołki (wymyki) to tu: https://www.sfd.pl/UCZYMY_SIĘ_WYMYKU,_MUSCLE_UP-t1164988-s12.html#post-18503628

Drazekm tarzan to bardziej jak trzeba przejść z jednej liny na drugą - jest taka przeszkoda
Ogólnie to mi się podobają ćwiczenia na placu i coś czuję, że podobnie jak rok temu, porzucę siłownie na rzecz placu w okresie letnim

Paatik jeszcze jedno - mam w planie rozciąganie i rolowanie, jako elemet treningu więc nie ma wyjścia, trzeba robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
Huśtanie do drabiny Salomona coraz bardziej udane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607798
Najlepiej mi idzie z wybicia z ziemi, ale nie umiem tego powtórzyć w zwisie

Pooglądałam jeszcze raz filmiki z wiosła Mastiego i Jsdolana i moje bez ławki i wiem już w czym problem. Po pierwsze ja naturalnie ustawiam tułów wyżej, po drugie trzymam kręgosłup w linii prostej, nie zadzieram ani nie pochylam głowy - takie kiedyż dostałam zalecenia od fizjo po kontuzji. A przy podparciu następuje załamanie tej linii, głowa idzie w dół i robi się garb. Po ostatnich próbach we wtorek nie czułam wcale pleców, tylko bolała szyja i kaptury. Miałam odpuścić i nie robić więcej prób, żeby znowu sobie czegoś nie uszkodzić, ale... skasowałam przypadkiem filmiki z wtorku I niestety musiałam nagrac dziś nowe, chociaz mi nie pasowało, bo mam jeszcze wieczorem trening na przeszkodach. Jutro łapy musza odpocząć, a w sobotę wyjeżdzam i brak dostępu do ciężarów.

Tak wygląda moje naturalne ustawienie:




A tu z podparciem. Im większy cieżar, tym gorsza technika, moja szyja tego nie lubi. Liczyłam tylko to co na sztandze. Sama sztanga jest leciutka i waży 1,5kg.

6x40kg (41,5kg)




6x42,5kg (44kg)




6x45kg (46,5kg)




6x47,5 (49kg)




Nie robiłam podejścia do większego ciężaru, bo nie było sensu, technika leży i nie chce żeby mi coś chrupło, kalendarz startowy napięty, nie ma czasu na kontuzję.

Zrobiłam też zwis na zaliczenie.





Poza tym trening:
Rozgrzewka - różne ćwiczenia na nogi z piłką i dyskami sensorycznymi (przysiady, wykroki, wznosy bioder)
Obwód - pompki, podciąganie, różne zwisy, drabinki, wykroki, wyskoki, burpees a pomiędzy sprinty.
Najbardziej mnie wykończyło 3x20 burpees, nie znosze tego cwiczenia A na zawodach w maju zamiast rund karnych 30 burpees za każdą nie zrobioną przeszkodę.

Były wyskoki z ziemi i próby ze zwisu, ale nie idzie.Zrobiłam też w sumie 15 wymyków.








Oglądałam też filmiki z ćwiczeniami, które można robić na placu. Będę próbowac cos takiego:





Niestety na chwile obecną blokada w głowię, boje sie że polece na plecy. Moja próba wyglądała tak






I jeszcze jedno. Pomierzyłam fałdy:
triceps 13mm
biodro 9mm
udo 21mm
Pomiary robiłam wg instrukcji: http://calcoolator.pl/zawartosc_tkanki_tluszczowej_metoda_3pkt.html
Wrzuciłam wyniki do kalkulatora na stronce, a także do tego z linka Mastiego i wyszły rozbieżne wyniki (a dane te same )
Wzięłam wartość średnią 19% i z tego policzyłam FFMI.
















Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-04-26 14:32:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12184 Napisanych postów 22026 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627527
Viki - moja fałdka prezentuje się znacznie bardziej okazale.
A fałdki na tricepsie małż Ci pomógł mierzyć czy sama dałas radę?? Ja nie umiałam.
Gratuluję "zawartość tkanki tłuszczowej w organiźmie w normie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
Próba wykonywana na prostych rękach - facet robił wymach i z podciągnięciem kolan podciągał się na rękach aby przeskoczyć na następny szczebel drabinki (który był dużo bliżej niż na Twojej drabince ). Najlepiej oglądać na zwolnionym tempie np. 0,5 sekundy.

Skórka "fałdki" cieniutka.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2018-04-26 15:41:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KRATA NA LATO 2018 WG JSDOLAN5 moduł 1

Następny temat

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex

WHEY premium