SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs prawie wojskowy i historyczny :) - zaliczamy wymyk i odmyk

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Oficjalnie rozpoczynamy konkurs z tą historyczną datą,tak tragiczna dla Polaków- skutki tych wydarzeń ciągnęły się dziesiątki lat.

Można tu wrzucać swoje udane i nieudane próby,na pewno będzie wiele podpowiedzi,bo mamy wiele osób które to zrobią.

Przez cztery miesiące można spokojnie dojść do wykonania wymyku ,odmyku -oprócz dużej satysfakcji ,którą da to ćwiczenie,wzmocnieniu ulegnie cały kompleks mieśni pleców,obręczy barkowej,ramion i brzucha.

Będzie to sprawdzian praktyczny siły i koordynacji mieśni trenowanych na siłowniach.

Można także gośćinnie,poza konkursowo wrzucać swoje wykonania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czuję się trochę zobowiązany jak żołnierz w czynnej służbie do zapisania się do tego konkursu, tym bardziej że takich wygibasów nie robiłem, więc jestem. Dziennik założę na dniach, jak tylko zajdę jakiś dobry drążek i sprawdzę jak to w moim wydaniu wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
To już obowiązkowo !

Wrzucaj takze próby nieudane -zmotywuje to innych do prób,którzy myślą ,że tylko oni mają z tym problem.

Najważniesze to spróbować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Idac tropem wf w w Ludowym Wojsku Polskim,rozmawiałem ostatnio z kolegą,kulturysta w moim wieku,który zasadniczą służbe wojskową spędził w wojskach pancernych w Poznaniu na Golęcinie.

Oto co usłyszałem-nie chciał się niestety nagrać,więc pisze z pamieci,co najbardziej mnie zainteresowało.


Codziennie była zaprawa poranna dla służby zasadniczej i podchorażówki

Do dyspozycji było kilkanaście drażków i poręczy na tricepsy-miedzy innymi oraz małpi gaj








Wymyki i odmyki w kompanii mojego kolegi wykonywało dokładnie dwóch poborowych ,właśnie on i jeszcze ktoś.
Reszta nie dawała zrobić tego ćwiczenia a kadra jakoś specjalnie na nich nie naciskała-to był oddział zaopatrzeniowy,może dlatego tak słabo i tak łagodnie?

Oczywiście oficerowie zobaczyli mojego kolege rozebranego do pasa i robiącego z łatwością wymyki,odmyki,muscle up itp plus świetna budowa i krata na brzuchu od razu go dali na drugiego trenera,by pomagał kolegom to zrobić.

Także to samo robił z podchorażymi,bo tam kładziono juz duży nacisk na sprawność fizyczną i to ćw każdy musiał zrobić-zresztą każdy chciał.

Jeszcze jedna ciekawostka -w wojskowej siłowni przy ulicy Dojazd powstał pierwszy w Poznaniu klub kulturystyczny,działał tam także wojskowy klub cięzarowców


Dziś niestety ta siłownia przy jednostce stoi opuszczona i zniszczona.


Kolega przez swoją sprawność i budowę mał duże względu u dowódcy-praktycznie mógł trenować codziennie na siłowni ale nie wchodził głównym wejsciem,tylko zostawiano mu uchylone okno z tyłu -pewnie żeby pretencji inni nie mieli :)




Kolejna ciekawostka -w latach 1973-1975 i ja miałem tam okazje trenować-nie co prowda kulturystyke ale ćw pomocne w skoku o tyczce-czyli drążek,poręcze,wspinanie na linie i pompki na linie oraz jakby takie musce up na linie-analogicznie ,jak w skoku o tyczce.

Oczywiście byłem tym zachwycony i jak zwykle nadgorliwy.
Niestety długo się tyczką nie nacieszyłem z powodu szybko rosnącej wagi-tyczki metalowe nie dawały rady a na włóko szklane mnie nie puścili,bo bali się,że nie wytrzymają-były na wage ok 75 kg a ja szybko dochodziłem prawie do 90 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1134
Zgłaszam swój udział, chętnie się sprawdzę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Witamy i czekamy na filmy z udanych i nieudanych prób





Zmieniony przez - masti w dniu 2015-09-01 20:55:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Dziś przeprowadziłempróbe wymyku i odmyku z pierwszym "poborowym",czyli jak dzisiejsza młodzież poradziłaby sobie z tym ćwiczeniem


Tak to wyglądało :












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Odmyk to juz była oczywiście formalność











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
A tak wyglądało to na filmie :






Próbować,wrzucać próby -i na pewno się powiedzie za którymś razem .:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 88 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1312
Dałem rade to inni też dadzą :) wymyk i odmyk robiłem ostatni raz gdzieś 6 lat temu, do wczoraj, więc raczej innym trudności to nie sprawi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs dla każdego 2015: wyciskanie leżąc -150 kg w cztery miesiące

Następny temat

Konkurs modułowy 2015 - "As w Rękawie"

WHEY premium