Zawody World's Strongest Man 2023 odbędą się już za tydzień w dniach 19-23 kwietnia w Myrtle Beach w Karolinie Południowej. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna edycja będzie jedną z największych jak do tej pory. 4-krotny mistrz WSM Brian Shaw planuje wówczas swój ostatni start w tych zawodach. Jeszcze do niedawna był on tak naprawdę pod znakiem zapytania, gdyż pod koniec stycznia strongman prawie stracił nogę. Ujawnił to dopiero teraz. 

W najnowszym filmie na kanale YouTube Briana Shawa zatytułowanym „Prawie straciłem nogę. Droga do WSM” siłacz pokazał, jak leży w szpitalnym łóżku. Brian opowiedział o sytuacji, która doprowadziła do infekcji nogi, którą na szczęście udało się wyleczyć, zanim zrobiło się za późno. 

„Najważniejsze jest to, że bakteria nie dostała się to do mojego krwiobiegu. Tak więc, gdybym potencjalnie czekał dłużej, prawdopodobnie tak by się stało, co oznaczałoby amputację”.

https://youtu.be/ZcuowBXsnYc

Brian Shaw pokazał również, jak wyglądała wtedy jego noga. Całe szczęście zgłosił się po pomoc w odpowiednim momencie i powrót do zdrowia przebiegł pomyślnie. Jego celem jest wygranie piątego tytułu WSM. Podczas pobytu w szpitalu Brian starał się utrzymać wagę, jedząc dużo posiłków w ciągu dnia i wykonując krótkie spacery.

Ta infekcja przypomniała również Brianowi rok 2013, kiedy przed WSM musiał przejść operację, a mimo to udało mu się wygrać zawody. Ma nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Podczas pobytu w szpitalu Shaw przeglądał i analizował filmy treningowe, a także pracował nad swoim planem, aby osiągnąć lepsze wyniki. Po zawodach World's Strongest Man 2023 Brian Shaw pojawi się jeszcze tylko raz na Shaw Classic 2023, a potem przejdzie na sportową emeryturę. Chciałby zakończyć swoją karierę w jak najlepszym stylu.

Komentarze (0)