SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs dla każdego 2015: wyciskanie leżąc -150 kg w cztery miesiące

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5264 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39848
sprawdzimy pod koniec roku siłe :) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z różnych względów, finałowe podejście zrobiłem 9 dni przed zamknięciem konkursu.
Ok, podsumowanie:
Ciężar startowy:120kg
Ciężar finałowy: 142.5kg
Waga: mniej więcej plus kilogram od startowej
Trening: bez ładu i składu czyli intuicyjny. Pierwsze dwa miesiące zacząłem od 90kg, 5 serii po 3 respy i dodawałem 2.5kg co trening. Później, wyciskanie szło 5 razy w tygodniu, na treningi zaczął wpływać Pavel Tsatsouline, zakres powtórzeń do 3ech i obciążenie 70-85%, żonglowanie objętością, napięciem, gęstością. Z ćwiczeń pomocniczych pompki na poręczach z obciążeniem brutto (masa ciała plus talerze) równym 1RM w WL w poprzednim miesiącu i wyciskanie sztangi nad głowę. Reszta ciała musiała się zadowolić MC i przysiadami.
Dieta: na zero z tendencją do lekkiego plusa
Suplementy: kreatyna, BCAA, witaminy i whey jak brakło z diety
Materiały pomocnicze: pas,taśma na nadgarstki i pudełko kredy(całe)
Co bym zmienił: trenera, jednak bycie sobie trenerem, kiedy nie ma się doświadczenia nie jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chodzi o niuanse techniczne
Co poszło nie tak: złamanie kości śródstopia, odpadły mi dwa tygodnie treningów a następne dwa miałem problemy ze stabilizacją pozycji.
Co bym zmienił:namawiałbym userów z +35 do większego udziału, praktycznie korespondencyjnie rywalizowałem tylko z MaGorem (głośno się do tego nie przyznając ) i bardzo mi się to podobało i motywowało mnie (ma chłop parę)
Wnioski: pierwszy, żeby dużo(ciężar) wyciskać, trzeba dużo(często) wyciskać , oczywiście nie wiem jak to się sprawdzi dalej, drugi - muszę podnieść uchwyty na sztangę, bo jak słusznie zauważyli koledzy z działu, aktualnie robię prawie półtora powtórzenia zamiast jednego

Dobra, filmy i prośba do doświadczonych wyciskaczy (na tyle ile widać z filmów,) o uwagi/porady techniczne
Startowy:



Finałowy:




Boje pomiędzy:







Powodzenia dla reszty uczestników.



Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-12-22 18:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
Postęp jest udokumentowany,czekamy na resztę wrzutów swoich podejść.

Magor może tym razem też coś wrzuci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
Na mnie proszę poczekać do 31 , stawiam wszystko na jedną kartę wczesniej nie próbuje może bark sie bardziej zaleczy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ja również się domęczam. Dzisiaj zrobię duży trening i jak się uda to również jutro. Przez święta odpocznę i wtedy podejdę.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
Panowie-tylko nie przesadzajcie-jak bark boli to już trzeba uważać-to tyko konkurs a nie walka na zawodach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam, że mieszam jak biedny w torbie, ale udało się poprawić wynik a edytować poprzedniego posta nie mogę:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
A po co edytować?

Widać postępy,walke i jest ciekawie-coś się dzieje.

Czekamy teraz na 150 kg-obojętnie - czy zaliczone czy nie (lepiej zaliczone).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
Chyba jakieś fatum wisi nad działem 35+ , chodź do końca roku jeszcze może komuś się uda, no ale do rzeczy .
wczorajsze podejścia
50/8
80/6
100/3
115/1
130/1 i to poszło nie za specjalnie no ale brniemy dalej bo nastawienie poranne było na 150 :)
140/1 poszło bez problemu i nawet powiem że lepiej niż 130 oczywiście tego nie nagrałem bo powiem szczerze że 140 mnie nie interesowało wiedziałem że pójdzie
ostatnie podejście 145/0 niestety jak to napisał MaGor dialogu brak a właściwie był ale do połowy
wstawiam filmik z początkowego podejścia jak przystępowałem do konkursu , z wagi oraz omówione wyżej podejście
74/145/0






74/145/0



może jeszcze tak na zakończenie napisze że ciesze się że ten rok już sie kończy , szczególnie ostatnie dwa miesiące były ciężkie bo i konkurs tu na forum oraz starty w zawodach które wypadały mniej więcej w połowie miesiąca .
Na jednych nawet udało się zdobyć takie coś

Ciągłe podchodzenie pod maxy sprawił że troszkę jestem wyeksploatowany , bark zaczął o sobie dawać znać , ale nie ma co się usprawiedliwiać .
Jeśli dam rade dzisiaj się wbić na siłkę to jeszcze spróbuje podjeść pod 142,5 i postaram się wstawić filmik do końca dnia ,jeśli nie to proszę brać pod ocenę to co wstawiłem poniżej





Zmieniony przez - HemaTestosteron w dniu 2015-12-31 09:36:45

Zmieniony przez - HemaTestosteron w dniu 2015-12-31 09:38:10

Zmieniony przez - HemaTestosteron w dniu 2015-12-31 09:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 2221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260326
Podsumowanie konkursu wrzuciłem w swoim temacie, dzięki jeszcze raz wszystkim za rywalizację
https://www.sfd.pl/Muzzy17__Wyciskanie_leżąc_,_cel:_150kg-t1087056-s4.html#post5


Zmieniony przez - muzzy17 w dniu 2015-12-31 10:13:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

32-latek średniozaawansowany, na redukcji

Następny temat

Konkurs prawie wojskowy i historyczny :) - zaliczamy wymyk i odmyk

WHEY premium