SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate Tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 53632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kata sa wszedzie beznadziejne. Niewazne czy jest to Taekwondo, Kyokushin, czy Tradycyjne - to taka sama odrealniona kicha.

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
...prawda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 567
olo: jak wy krytykujecie KT to jest dobrze, a jak czlowiek powie cos zlego na temat KK to ... kazdy ma prawo na forum wyrazic swoja opinie, zdanie. po to jest chyba forum, czyz nie?

nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze wszedzie kata sa beznadziejne. ale mniejsz z tym.

ponaiwam pytanie czy jest w KK cos takiego w kata jak ENBU-SEN??

Kontynuując tradycję...

Kontynuując tradycję...
---
In The Land Of The Blind, The One-Eyed Man Is King.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
Jak się komuś nie pododobają kata, to czemu się na kicka nie zapisze, tylko uprawia sztuki, których kata są nieodłącznym elementem?

***
"...bowiem człowiek, który pragnie zawsze i wszędzie wytrwać w dobrem, paść koniecznie musi między tylu ludźmi, którzy nie są dobrymi."
Niccolo Machiavelli

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


"Jak się komuś nie pododobają kata, to czemu się na kicka nie zapisze, tylko uprawia sztuki, których kata są nieodłącznym elementem?"

1. W moim miescie nie ma Kickboxingu
2. Nie podoba mi sie Kickboxing (podoba mi sie Tajski Boks)

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
A to przepraszam. Rzeczywiście, jesteś w kiepskiej sytuacji.

***
"...bowiem człowiek, który pragnie zawsze i wszędzie wytrwać w dobrem, paść koniecznie musi między tylu ludźmi, którzy nie są dobrymi."
Niccolo Machiavelli

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
mate0: Otóż zauważ, że ja sam nie krytykowałem na początku KT. Nie mam nic przeciwko ćwiczeniu tego, ale bądźmy realistami... I jedynie o to prosze. Po prostu nie zgadzam sie z tym co mówicie na temat walki i tyle. A teraz zszedłeś na kata i od razu porównujesz je do Kyokushinu.

Co do enbu to nie bardzo jestem pewien czy myślimy o tym samym. Może przetłumaczysz na polski?

______________________________
Sprzątam w "Stylach Tradycyjnych"
SFD has you...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."


Zmieniony przez - OloKK w dniu 2003-06-16 16:16:36

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wybaczcie, ale tekst "ja ćwicze sztuki walki, ale kata to nie lubie i wogóle kata nie powinno być, bo to kicha" wg mnie dyskfalifikuje kogos kto to powiedział. Kata jest nierozerwalną od kumite forma SW i bez kata nie byłoby SW.
A na marginesie musicie przyznać, że kata w wykonaniu Kt są najpiękniejsze i mają nawięcej czru i wogóle są super

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A może najpierw należałoby zrozumieć czym jest kata, a dopiero potem pisać jak się ma do walki

______________________________
Sprzątam w "Stylach Tradycyjnych"
SFD has you...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 567
nikt oprocz olo nie potrodzil sie z pytaniem na temat enbu-sen, chyba dlatego ze oprocz karate tradycyjniakow nikt nie ma pojecia co to jest. a wiec enbu sen to nic innego jak krzyz na ktorym rozpoczynasz kata , i na ktorym kata musisz skonczyc - jak nie spada ocena sedziowska za cale wykonanie.

Kontynuując tradycję...

Kontynuując tradycję...
---
In The Land Of The Blind, The One-Eyed Man Is King.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stare porachunki...

Następny temat

Minotauro w Polsce...

WHEY premium