SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate Tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 53634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 567
Nie widzieliscie chyba jak garde trzyma znakomity, bardzo utytulowany zawodnik z Argentyny - Justo Gomez (nie moglem znalezc zadnej fotki)

Kontynuując tradycję...

Kontynuując tradycję...
---
In The Land Of The Blind, The One-Eyed Man Is King.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Witam!
Zostawianie pięści po zadanym ciosie również należą do bardzo realnych elementów karate tradycyjnego (Uwaga - ironia).

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja mam miękkie serduszko i nie tak łatwo dostać u mnie bana Co najwyżej jak uznam, że trzeba to usunę

A co do kumite w Karate Tradycyjnym to cóż... Kto powiedział, że wszystko ma służyć do realnej walki? To jest sport typowo rekreacyjny i jako taki powinniśmy na niego patrzeć. Przeciez nikt nie czepa się szermierki, że nieralna Czemu? Bo takie ma zasady i koniec. Tak więc dopóki nikt nie pisze iż jest to kumite "realne", dopóty ja osobiście nic nie mam. Jak tak chcą, to niech tak walczą. Skoro im to sprawia przyjemność...

______________________________
Sprzątam w "Stylach Tradycyjnych"
SFD has you...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
kurde czytam ja to czytam i nie moge

otóż mi sie wcale te Kumite nie podoba ( prosze możecie mnie zbluzgać )

Widze panowie ze wedlug was Sztuki walki służą tylko do walenia komus po gębie ....
Ja chodze na kickboxing i nie poto rzeby komus maske klepac potym bo ja to lubie tak samo rozciagam sie i robie szpagat bo to lubie poco mi to w walce , ucze sie też efektownych technik a poco bo lubie....

"Kontroluj siebie i pozwól innym czynić to co chcą. Nie oznacza to, że jesteś słaby. Kontroluj swoją duszę i przestrzegaj zasad życia. Nie oznacza to, że inni są silniejsi"

radze sie nad tym zastanowić



-----------------------------
MODERATOR GIER KOMPUTEROWYCH
-----------------------------
...SFD FIGHT CLUB...

" Staraj się dążyć do doskonałości , rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę. Te zasady pomogą ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią cię silniejszym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkości. " - Joe Weider®




Zmieniony przez - Placek w dniu 2003-06-13 22:21:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 171
Witam, chcialbym sie wlaczyc do rozmowy. Jestem z Lodzi i cwicze karate od 9 lat. Moja sensei jest Jadwiga Skurska (4 dan)- doskonala technicznie, swietnie przekazujaca swoja wiedze, a przede wszystkim jest ona cudownym i wartosciowym czlowiekiem, reprezentujaca idealy karate tredycujnego i wogole dudo. Dla wielu ludzi jest autorytetem.
Bylem ostatnio w Toruniu na seminarium z Sensei Nishiyama i obserwowalem lige. Uwarzam z kumplami, ze byla na naprawde wysokim poziomie. Jedyny co nam sie nie podobalo, to czesto brak "kontynuacji akcji", oraz gubienie sie w krotkim dystansie. Widac bylo, ze zawodnicy ktorzy znalezli sie w krotkim dystansie uciekali do dlugiego. Jedna akca skonczyla sie wazari, nie pamietam kto zdobyl ten penkt, ale widac bylo, ze walka ta rozgrywala sie w psychice, byl to pojedynek sily "ki" i zanchin.Kto wytrzymal psychicznie, nie odpuscil punktowal.
Bardzo mi sie to podobalo.
Jutro jest maly turniej u sensei Lipczyka, na ktory jade pokibicowac mlodszym kolegom z klubu pozdrawiam


/ ---/-
/--/---/ -/----
_/ \ --/-----

/ ---|-
/--/---/ -|----
_/ \ --|-----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pisze teraz propo skutecznosci Kt na ulicy... wczoraj zdazryła mi się niemiła sytuacja na bibie u koleżanki. Chłopak jednej z dziewczyn zaczął się rzucac do kumpla więc poszedłem z odsieczą. W trakcie tej krótkiej walki nie przydały mi sie umiejętnosci techniczne, tylko ogólnie pojmowane karate. Czucie dystansy umiejętnosc natychmiastowego zablokowania techniki i natychmaistowy kontratak. Spokój wewnętrzny wyrobiony przez lata, pozbawienie się paralizujacego strachu przed walką i umiejętnośc zmuszenia przeciwnka do takiego stylu walki jaki ty preferujesz dały wygrana...

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8607
ze tez ja nie mam takich sytuacji. zawsze jak podchodze i pytam w czym problem to okazuje sie ze nic sie nie stalo.
ale podejscie do walki - pewnosc siebie i wyniakjacy z tego spokoj dajacy mozliwosc skupienia sie to bardzo wazny czynnik

Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trenuje KK i nie znam tych waszych smiertelnych technik, wibrujacych piesci, narzucania swojego stylu okrzykami i podskokami...

Ostatnio mialem 2 sytuacje, w ktorych jakis cwaniak mnie zaczepil.

1. Zaczal bluzgac, gdy bylem juz kilka metrow od niego. Wrocilem sie, wale low-kick, od razu drugi i pytam o co ****a chodzi?! Gosc sposcil wzrok i powiedzial "my tylko sobie tutaj, tak smiejemy..."

2. Taki duzy d**** sie do mnie rzucal, byl z kolegami. Mowie do niego ostro - chodz jeden na jeden. Odpowiedz - "Spieradalaj pedale", dostal low-kick. Wtedy jego koledzy zaczeli sie mu przygladac. Rzucil tekstem "Co bede go bil...". Kumple go wysmiali..

Mialem jakies 2 tygodnie temu solowke... Nie zainkasowalem zadnego ciosu na twarz, wygralem przez hiza-geri na watrobe.

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 171
Ostatnio czytalem w amerykanskiej gazecie dot. karate, ze podczas zagrozenia- ulicznej konfrontacji, zaskoczenia, to umiejetnosci moga spasc nawet o 90%!!!!!! I wtedy ludzkie cialo bazuje tylko na najprostrzych technikach wyuczonych i trenowanych przez lata. Cos w tym jest. A sztuka jest tak opanowac swoje emocje, aby jak najszybciej powrocic do swoich 100, czy 90 % mozliwosci

/ ---/-
/--/---/ -/----
_/ \ --/-----

/ ---|-
/--/---/ -|----
_/ \ --|-----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Enpi: Walczac, w ogole nie myslalem "teraz kopne to, uderze tamto" - ja to odpoprostu robilem. Robilem to co nauczylem sie na treningach. Jak sie cwiczy bezkontaktowe Karate - bezkontaktu, czyli bez uderzen, bo w widziales zeby ktos kogos tam uderzyl? Nie, bo to grozi dyskfailifikacja. Wiec jesli ktos cos takiego cwiczy, to tak samo bedzie walczyl na ulicy, a no-contact na ulicy moze sie skonczyc tylko w jeden sposob - tradycjonalista zostanie znokautowany. "Jak cwiczysz, tak walczysz" - jak cwiczysz full-contact karate i w kazde uderzenie wkladasz 100 procent swoich umiejetnosci, to bedziesz tak walczyl na ulicy, a jak trenujesz tradycyjne...
Ja rozumiem, ze to jest tylko sport i jesli to komus odpowiada, to spoko. Rozumiem, ze sa rozne gusta - jeden woli dziewczyny, drugi gumowe lale...

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stare porachunki...

Następny temat

Minotauro w Polsce...

WHEY premium