SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate Tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 53624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to pozdrofia mate0. Jestes z Rzeszowa, więc wnioskuję, żę trenujesz u Marty Niewczas albo u mistrza Kolano. Ja trenuje u sensei Szcząchora w Pruszkowie. Robie to od 5 lat i nie mam zamiaru zmieniać tego.
Wobec Karate Tradycyjnego jest bardzo wiele zarzutów. Większosć wynika z nieznajomości tego co robimy. Z naszych zasad i celów. Nawet panowie w ministerstwie dalekowszodnich sztuk walki nie wiedza dobrze co to jest karate tradycyjne i z czym to sie je. Myli nas się często z shotokanem od WKF. A tamta federacja dąy do całkowitego usportowienia karate (np. przez przyjęcie przepisów podobnych do przepisów taekwondo) co zatraca prawdziwego ducha karate. O karate można mówić wiele. Ja nie mam dzis ani czasu ani sił na rozpisywanie sie na temat KT. Poczytaj mate0 artykuły w necie za stronie naszego zwięzku, kup księzki.
Z inej mańki. Na lidze w Toruniu nie byłem, ale organizowałem to Pruszkowska (to był chyba III turniej pierwszej edycji). No organizowałem to za duże słowo. Jako, że jestem w Pruszkowie od początku to razem a chłopakami i mistrzem robiliśmy wszystko. Pomagaliśmy przy Pucharze Świata. Jeździmy na rózne imprezy po całem polsce, zarówno jako widzowie jak i jako zawodnicy. I tak ciągniemy juz 5 lat ten wózek karate tradycyjnego i mamy się tu w Pruszkowie całkem dobrze. Maży nam się akademia (nawet działke dostaliśmy od urzędu miasta) ino sponsorów nie mamy na razie. Tyle. Jak chcesz nawiązac bliższą korespondencje to wyslij powiadomienie z sfd.
to tyle... narazka

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 567
masz racje trenuje u Marty Niewczas. lepszym sposobem na korespondencje bedzie gg (tak mi sie wydaje). moje jest w profilu , i dam tez tutaj: 3145435

Kontynuując tradycję...

Kontynuując tradycję...
---
In The Land Of The Blind, The One-Eyed Man Is King.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3357
Tu Wasz korespondent z Torunia

Owego dnia postanowilem wybrac sie na reklamowana tu i owdzie w regionalnych gazetach (glownie Nowosci- taki torunski "lokalnik") Polska Lige Karate Tradycyjnego. Moja motywacja opierala sie na dwoch pierwiastach
1. chcialem wreszcie zobaczyc jedyne tradycyjne karate, nieusportowione z niszczacymi technikami (tak bylo opisywane w gazetach)
2. okolica Ligi (obok Ratusza, w poblizu ogrodki piwne (w razie gdyby moje nogi powiedzialy dosc a tylek chcial gdzies spoczac)), piekna pogoda...
Jednym slowem "same Plusy"

Niestety (tak naprawde specjalnie) oposcilem czesc pokazowa (naogladalem sie w zyciu juz tego wieeeeeeeleeee i przestalo mnie to bawic..

... no ale "az tu nagle"

Pod wzgledem PR'owskim pomysl przedni - duzo postronnych obserwatorow szwedajacych sie po starowce, mata na podwyzszeniu dobrze oswietlona, spiker katatecki - znajacy sie na KT..., gwiazdy KT medalisci ME MŚ MP (ze znanych mi np. Neugebauer)

Stanaloem sobie w miejscu takim, coby spokojnie moc obserwowac walki i ew kata i aby nic z owych destrukcynych technik nie umknelo mojej uwadze..

Wychodzi pierwsza para robi kata: w miare dynamicznie, techniki dosc szybkie (mysle sobie no Guuut (choc niegdy nie bylem kata-milosnikiem)) Nasteponie para ta schodzi i wchodza Mezszyzni do walki. Komenda rozpoczecia: dlugie odkryte pozycje na nogach (az prosisie o lowkick- OK w KT nie ma niech sobie tak stoja) nerwowe podskakiwania zawodnikow z jednej i drugiej strony z poczatku myslalem ze wytrząsaja mrowki ktore jakims cudem wpelzly pod kimono walczacych (a zludna naiwnosci ) pierwsze wyprowaszenie techniki: tsuki (wykonywane z taka sila ze na 10-latku wrazenia by nie zrobilo) oczywiscie z glosnym wrzaskiem, proba mae geri(jeden z atakujacych opiera sie na chwile o korpus drugiego noga) nagle sedzia przerywa walke. Podobno jeden z zawodników zdobywa punkt- 1/4 publicznosci ryczy ze smiechu, 1/4 rozglada sie za wolnym miejscem w ogrodkach piwnych reszta (ja rowniez) czeka na dalszy rozwoj wypadków (myslalem ze to cos jaby "przedskoczkowie" i dalsze walki beda przypominaly choc troche walke (o naiwnosci))
...Po 4 parach kata-kumite postanowilem zostawic Karate Tradycyjne z ich destrukcyjnymi technikami, smiercionosnymi ciosemi, skutecznymi kichon itd itp i udac sie w kierunku McDonald's na shake (szejka)- to byl najlepszy wybor tego dnia

Wasz korspondent z Torunia


Kamikaze
1

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 567
Wiekszosc zawodnikow w PLKT to bardzo mlodzi seniorzy - swiadczy o tym to ze tylo znasz Krzyska Neugebauera. Jednak i ci zawodnicy prezentuja wysoki poziom. Stan do kumite z Lukaszem Wojcikiem... Ale jak ktos woli "low kiki" i takie tam to prosze bardzo

Kontynuując tradycję...

Kontynuując tradycję...
---
In The Land Of The Blind, The One-Eyed Man Is King.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3357
1. znam tylko ze slyszenia- po prostu jedyny znany Krate-Tradycyjniak
2. neeeej sorry, ale zeby stanac z kims do kumite to ten ktos najpierw musi kumitowac a nie podskaiwac jakby go mrowki obsiadly (mówie to oglnie a nie w kierunku pana ktorego personalia przyblizyles) i udawac ze cus macha rekom/nogami
3. tak wole low kicki i inne takie, tak samo jak wole jezdzic na rowerze a nie lezec na dywanie i krecic nogami "rowerek" udajac ze jade w "Tour de Pologne"

Kamikaze

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 426 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20149
Kamikaze... sog
Myslales o karierze w mediach? Masz talent.

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3357
_ash_ zwariowales z taka twarza to moglbym co najwyzej horrory zapowiadac: "Tu Kamikaze zaraz nadamy 'Opowiesci z krypty'- robie za czerwone kolko",
hmmm chociaz moja dziewczyna mowi co innego , ale ona dostacza mi argumetu ze milosc jest slepa



Kamikaze

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.Kamikaze - bardzo trafna argumentacja :D congratulations you've won the sog. Co tu duzo mowic.. jesli ktos lubi punktowanie i takie sprawy to KT shotokan sa do tego idealne. A takiego Wojcika to by rozwalil pewnie kazdy tajbokser z jakims stazem. o BJJowcach juz nie mowie


.: satori :.

"nie jest wstydem przegrać, jeśli próbowało się wygrać"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmmm... łukasz wójcik to nie jest byle ciapciak i nie sądze ze pierwszy lepszy by go naprał. ten czlowiek ma takie zaciecie do walki ze wy niereformowalne zapatrzence we wlasne style wymiekacie. podobnie jak jacek dumka czy daniel iwanek. a propos daniela to proponuje obejrzec jego walki z pucharu europy i dopiero wtedy wypowiadac sie. to tyle. a wam radze wziac sie za trening a nie za pieprzrenie farmazonów w niecie na tematy na które nie ma sie zielonego pojęcia

"Nie poznasz swojego przeciwnika - przegrasz każda bitwę. Poznasz go jak samego siebie - wygrasz bitwę. Poznasz go lepiej niż samego siebie - wygrasz 1000 bitew." Sun Tzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3357
Hi sanckim,
cos taki nerwowy to chyba nie przystoi karatece

1. Jakos tak nieladnie jest zaslaniac sie plecami innych (vide: stan do walki z Wojcikiem) zreszta to byloby trudne kilku powodow za duzo czasu zajelaby mi nauka nerwoego podskakiwania i oduczenie sie wyprowadzania ciosow/kopniec z pelna sila
2. jesli naprawde wiesz jakie jest moje zaciecie do treningow/walki to gratuluje

Wiesz dla mnie typ walki sportowej ktory reprezentuje KT jest, ze sie tak wyraze w bliskim Tobie slownictwie (vide: 'pieprzrenie'), jak seks bez wytrysku lub sex z samym soba moze i niektorym sie podoba i czerpia z tego zadowolenie ale tak naprawde ubogie to i prowadzi do nerwic

PS moglbys podac jakies linki do tych walk (Dumek, Iwanek, Wojcik) to z checia obejrze

Kamikaze

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stare porachunki...

Następny temat

Minotauro w Polsce...

WHEY premium