SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate kyoukushin, shotokan i tradycyjne ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 657
witam. mam pytanie odnosnie stylow/szkol karate. czym sie rozni[?] moze charakteryzuje kyoukushin, shotokan i karate tradycyjne ? uczeszczam regularnie na treningi jiujitsu juz 2 lata i chcialbym sie troche kopac[tez elastycznosc], uderzac, blokow, postaw pouczyc - zawsze sie przyda do atemi w samoobronie w przyszlosci. z gory dziekuje za odpowiedzi.

zawsze jest za wczesnie zeby sie poddać.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Za odświeżenie tematu po 5 latach w celu napisania bzdur o pustakach ban powinien być ale nie jestem dziś krwiożercza
(btw, przypominam, że pustaki, w przeciwieństwie do bokserów, nie oddają dzielnym AYAAAAA karatekom...)

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 657
no i co z tych trzech polecacie, jakie macie swoje odczucia, doswiadczenia zwiazane z tymi szkolami.

zawsze jest za wczesnie zeby sie poddać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
kyokushin jest z tych styli najbardziej kontaktowe i chyba najbardziej nastawione pod walke

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 824
jak wyzej ...

Życie jest nieustanną wymianą ciosów ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1300 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16151
Trenowałem KK 4 lata nie polecam za mało głowy!!!!!!! Wypacza realną walkę. Nie obrażając nikogo ale nap*****lanie po klacie to nie wszystko. Góra, praca tułowiem, barkami, głową całym ciałem blokowanie rekoma zbicia ciosów itd itd tego w KK nie uświadczysz. Ja poszdłem na przekrojówke po 4 latach KK to czułem się jak kaleka. Ale strzał z kopyta mam. Na sparingo 4-5 loków i gość mięknie hehe. Jeżeli chodzi o techniki geri to każdy styl karate jest dobry. Pomijając fak że w realnej walce sportowej typu MMA to ze 4 kopnięcia ci się przydadzą a reszta do baletu.

Zmieniony przez - VOLT7 w dniu 2005-07-08 06:17:38

W gruncie rzeczy jestem fajny ale w morde też potrafie dać
Fight Division Grudziądz Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 824
VOLT :
w KK naucza Cie pracy barkow i bioder jezeli chcesz sie jej nauczyc :)
Do kopniec zapewne tez sie ona przydaje ... ba - w pewnych momentach nawet bardziej :%)
Z reszta ... niejeden trener KK [choc niewszedzie]na treningu organizuje zajecia samoobronne z rekawicami "typowobokserskie" ... a ze jest za zawodach tylko klata ... no zycie ... moze kiedys to sie zmieni ...

Życie jest nieustanną wymianą ciosów ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tradycyjne: [ https://www.sfd.pl/temat90787/ ]
shotokan: [ https://www.sfd.pl/temat138462/ ]
kyokushin: [ https://www.sfd.pl/temat52810/ ]

na forum jest oczywiscie tysiace tematow o karate ale masz tu te "najwyzej ocenione"

P.S.
Ja w miescie mam Kyokushina i Tradycyjne, wybrałem tradycyjne z tego wzgledu ze treningi stoją na bardzo wysokim poziomie i klub mocno liczy sie w naszym kraju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 176
Jeżeli chodzi o karate polecam Oyama Karate - jest to zmodernizowana i unowocześniona wersja KK,po prostu mistrz Oyama biorąc udział w walkach ulicznych i pojedynkach stwierdził ,że KK jest za sztywne i wprowadził elementy Muy Thai,boksu,kick boxingu,uniki ,zejścia i powstał najbardziej realny styl Oyama Karate.

Si Fu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Inny mistrz do tego wszystkiego wprowadził cegły, sierpy, łopaty, proszek do prania i powstało najbardziej zabójcze karate na świcie: https://www.sfd.pl/temat107188/


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Realny styl? Mógłbyś to rozwinąć? Czy to tylko taki slogan? Jak wyglądają treningi, czego się podczas nich uczy? I czy dobrze uczy? Czy tak "po łebkach"?
Tak z ciekawości pytam.

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 176
Nie jest to bajeczka.KK ma podstawową wade jest za sztywne , na turniejach nie mozna schodzić w bok, stosować low kicków,uderzać na twarz.Ile walk jesteś w stanie wytrzymać stosując techniki KK-niewiele.Teraz ćwiczę OK i nie mam tylu kontuzji, wytrzymuję więcej walk.Możesz sprawdzić więcej na oficjalnych stronach Oyama Karate.Walki trwaja krócej ,np w NY na mistrzostwach Świata Stylów Karate ,wygrało 2 gości z Oyama , a ich walki trwały góra 3min.Treningi sa bardzo ciekawe, na KK było monotonnie , a na Oyam worki,tarcze ,gruszki,duzo pracy z tonfą i kijem.Jest też trening typowo bokserski,z muy Thai ćwiczymy low kicki i podcięcia , jest też sporo technik kolanowych i łokciowych , walka w pół-dystansie i w zwarciu.

Si Fu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie jest WP

Następny temat

bjj w pile

WHEY premium