SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLE W ROLI GŁÓWNEJ by PANTEON (dziennik)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30704

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sobie trochę przemyślałem i przedyskutowałem niektóre rzeczy..
Jednak zostawię ROTK na kiedy indziej. Może porobię czasem double military press z asymetrycznymi kettlami, ale jednak przerzucam się na bardziej "aktywne" treningi..
- kompleksy
- obwodówki
- schodki/drabinki
- ćwiczenia dynamiczne...

Może to i dobre, ale nie podoba mi się np. to, że w bloku GRIND nie wolno mi robić rwań czy wymachów..

Przyznam, że np. nogi mi "spuchły" - po tych sesjach z przysiadami (2tyg x 3treningi), a tego nie chcę. Mam nadzieję, że po przebiegnięciu kilkudziesięciu kilometrów trochę mi masa ud spadnie..

Na początek - planuję jutro - zestawy Pat'a Flynn'a. Tak na spróbowanie.
IDEA:
1. robimy każdy zestaw 2x (trwające dłużej niż 5min liczymy jako 2!)
2. trening trwa max 45min
3. zestawy są część TUTAJ i ogólnie - TUTAJ
Trzeba trochę poszperać..

Nie wiem czy takie zestawy double z 2x16 mnie nie załatwią, ale jak nie sprawdzę, to nie będę wiedział...
Jakby co, to jest EKCW Weber'a :)
Może zacznę od zestawów na jednego kettla z 12kg, ale czuję się dosyć silny, więc - atak na Flynn'a :)

Dietetycznie - trzymam poziom, ale gdybym nie podjadał słodyczy - byłoby lepiej

I to by było na tyle...

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-04-15 18:15:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zestawy Flynna sprawdziłem na sobie i dla mnie są zbyt ciężkie - zwłaszcza te z 2x16kg..
Przydałoby się mieć dwa kettle po 12kg. Poluję na drugiego do pary, ale coś nikt się nie chce pozbyć, a nie będę kupował dwóch!

Chwyt mi padł (spompowane przedramiona) i ćwiczenia na nogi z dwoma kettlami w rack position (na tych poległem totalnie) - musiałem robić z suitcase grip, a i to nie zawsze..

Pozostaje mi zmniejszyć liczbę powtórzeń w zestawach z doublami, albo skupić się na singlach, a double powoli wprowadzać..

Także odświeżę WEBERA - EXTREME KETTLEBELL CARDIO WORKOUT :)
Będę też robił zestawy Flynn'a

Spodobał mi się motyw DOUBLE SNATCH TO PRESS !!





Z takich najbliższych planów:
1. poprawa kondycji/wytrzymałości (tej pod kettle!) - w/w zestawy
2. siło-wytrzymałość - chciałbym te obwodówki/kompleksy trzaskać po 10powtórzeń!
3. siła - taka czysta, zwykła siła.. pod kątem double snatch! MP z 24kg idzie w odstawkę, bo muszę psychicznie od tego odpocząć.. za to postaram się robić wymachy 24 :) Najlepiej jednorącz! Tylko, że to draństwo ma tak grubą rączkę, że ją ledwo mogę objąć..

Także:
- kompleksy - 2-3xtyg tak po 30-45min
- swing/snatch/pull complex - też w powyższych
- siłowo - double snatch, front squat (tylko nie chcę hipertrofii ud!)
- sylwetkowo - klatka piersiowa - ławka płaska - 1x/tyg, albo 3x/2tyg

Może w dniu klatki piersiowej robiłbym też siady..

Zobaczę.. na razie mam mętlik w głowie :)

PS
BIEGI - nadal w planach 2x tyg.

EDIT:
Mam lekkie zakwasy w m. dwugłowych ud, ale ogólnie to samopoczucie ok :)
Pogoda ładna, także pójdę pobiegać.
PLAN - 4:30B/0:30M x6 ---> 5km w 30min.

Zabójczy fotomotywator:



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-04-17 12:38:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trochę chłodno było (12st.) i słońce za chmurami, ale trening wszedł.
Zakładane tempo 4:30B/0:30M byłem w stanie utrzymać przez 3sety.. Czułem zmęczenie łydek, a nie chciałem powtórki ze skakanki i 2tyg przerwy od biegania - wrzuciłem 4:00B/1:00M - co "wystarczyło" do regeneracji..

Po przebyciu (przebiegnięciu?? mogę tak to nazywać?) 5km; przeszedłem jeszcze 2 okrążenia jako cool down..

Podsumowując:

5000m (28:15B+2:30M) - 30:45 - 6:09/km
+ cool down 500m, ale tego nie wliczam..


Póki co - treningi biegowe dosyć stabilnie:
1. 3920m (3080mBIEG + 840mMARSZ) - 27:45; 7:05/km
2. 4760m (4200mBIEG + 560mMARSZ) - 30:00; 6:20/km
3. 5000m (28:15B+2:30M) - 30:45 - 6:09/km

DODATKOWO - zmierzyłem dystans w czasie 12min!
TEST COOPER'a - 2055m
Wg tabel z książki pana Skarżyńskiego - jest to w moim przypadku wynikiem ZADOWALAJĄCYM :)
(1900-2299) - więc jestem w środku zakresu.
Było tu 2x30s marszu, bo tak zakładał mój plan marszobiegowy.

Wychodzi na to, że na początku biegłem szybciej (poniżej 6min/km).
Sporo jest do zrobienia, ale jest dobrze!
Gdybym tylko chciał się poświęcić bieganiu...
Pan Skarżyński poleca coś ponad samo bieganie - siła biegowa itp.. czego oczywiście nie mam zamiaru robić..

Póki co - jestem ogólnie zainteresowany i łyknąłem trochę teorii. Nawet sporo
Plan jest prosty - biegać 2xtyg przez 4tyg.
Potem się zobaczy.. czy wejdzie mi to w nawyk (byłoby fajnie!). Nawet jak będę miał ochotę pójść biegać 3x, to odpuszczam!
Ewentualnie, jak mi jeden bieg przepadnie, to potem w ramach rekompensaty będę mógł (ale nie musiał) zrobić 3 treningi.

Ciężko mi powiedzieć czy biegałem ze śródstopia czy nie.. Pod koniec zaczęła mi drętwieć stopa.. Mam kijowe obuwie - niebiegowe..

Na razie nie kombinuję - trucht/marsz przez około 30min 2xtyg przez 4tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczoraj wszedł trening klatki piersiowej:
- sztanga - ławka płaska 3x12
- wyciskanie kettla jednorącz - 3x5
- rozpiętki 3x10
+ clubbell 3min.

CIEKAWOSTKA:
Najpierw wyciskałem parę kettli - weszło 8x i pomyślałem, że taki słaby jestem, to powyciskam sobie pojedynczo - o dziwo!! Jednego kettla wycisnąłem mniej razy niż dwa na raz!!
Daje do myślenia!

Dziś w planach kolejne podejście pod kompleksy Flynn'a, ale nie jestem dobrej myśli, bo czuję nogi po bieganiu i "górę" po wczoraj :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dawno tak bardzo nie zasłużyłem na porcję potreningowego bulka :)

WESZŁO (każdy zestaw 2x z rzędu!):
- A VULGAR DISPLAY - luz, na rozgrzewkę
- COFFE - wykroki z jednym KB zamiast z dwoma
- 5 STEP - przysiady 4rep zamiast 10.. oj..
- HIGH VOLTAGE - szybsza zmiana rąk, bo nie dawałem rady (1. pod koniec 2. w połowie)
- SEQUENTIAL DISMAY - ok - bardzo fajne na dobitkę

CAŁOŚĆ - 34:05, nie wiem ile to tysięcy kilogramów (nieźle brzmi!) i nie chce mi się liczyć.

KB 16 i 2x16 - w zależności od zestawu: double/single KB.
Przerwy od 60 do 180s. W zależności od zestawu.
Tętno całkiem spore (140-160), ale szybko spadało :) Bardziej byłem zmęczony "mięsniowo" niż np. serce mi wyskakiwało (a serce wyskakiwało przy Extreme KB Cardio Workout! - tętno podchodziło pod 200!).

Miał być jeszcze jeden zestaw na dobitkę z 12kg, ale już odpuściłem.. Może źle, może dobrze..

Jak na zmęczone nogi (po 5km biegu na trzecim treningu biegowym - dwa dni temu), zakwasy "góry" (po wczorajszym treningu klatki piersiowej) i 24h postu (trening wykonałem z 3h po 12 pierogach i kawie, a post trwał od 15:30 w środę do 15:30dzisiaj) - to JESTEM BARDZO ZADOWOLONY! WRĘCZ DUMA MNIE ROZPIERA!

Trening iście.. sam nie wiem - ani to siłowy, ani kondycyjny/wytrzymałościowy..

METCON - Metabolic Conditioning

TO JEST TO, O CO MI CHODZIŁO!!

Chciałem przejść na 2x12 (gdyby udało mi się dorwać 12 do pary), ale teraz odczułem, że nie ma takiej konieczności :)
Jedynie do GS-owego LCCJ by mi 2x12 pasowało.

Poprzednio źle dobrałem zestawy - teraz był jeden na rozgrzewkę, dwa cięższe z doublami, jeden a'la rozgrzewkoy + dobitka :)

Zostało mi 11min do magicznej granicy 45, także dwa zestawy spokojnie bym zmieścił - gdybym miał siłę je zrobić.
Zapas energii pozostał, ale technika już by kulała - dlatego odpuściłem.
(no i chcę się jutro normalnie poruszać!)

Z przemyśleń..
Wykroki i siady odstają..
Mógłbym robić siady - FRONT SQUAT - z 5x5 w dniu treningu klatki piersiowej (podobnie wykroki, albo zamiennie).
- METCON - 2xtyg
- KLATA+NOGI - 1xtyg
- BIEGI - 2xtyg

(a co z plecami i brzuchem?? nie ma kiedy, chociaż plecy dostają w kompleksach,a brzuch - jedynie pośrednio)

DOUBLE SNATCH TO PRESS - pokochałem to ćwiczenie!! Masakra!! Myślałem, że się popłaczę!! No prawie...
Double snatch to bajka przy następującym po nim pressie.. właściwie to jest jakby revers press. Daje popalić

Double snatch - też by się przydało nad nim popracować, a póki co - do robienia raczej na początku treningu - w miarę na świeżo :)

Ach.. Teraz trochę laby!

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-04-19 20:08:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolejny trening na bieżni:

Marszobieg - 4minBIEG/1minMARSZ x7
4. 5320 (29minB + 6minM) - 35:00; Vśr=6:35/km

Chyba czas zainteresować się jakąś rozgrzewką przed biegiem.
Aktualny cel na najbliższe tygodnie - dojście do 60min takich interwałów (4minB/1minM).

Czy takie treningi na bieżni 2xtyg rozbudowują moją kondycję? wytrzymałość? czy jednak to zbyt mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Zawsze rozgrzewaj się przed bieganiem, o kontuzję łatwo
Na runnerworld.com są fajne filmiki z 5 minutowymi rozgrzewkami i rozciąganiem na koniec

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Weszło:

SOMETIMES.. - single - na rozgrzewkę - elegancko
PIRANHA - double snatch to see saw press - MNIAM! wykroki - z 1KB
5 STEP - tym razem weszło 8x i 5x front squat :)
RUNER - wykroki z 1KB
FITTER, HAPPIER.. - taki zajazd - 2,4,6rep weszło spoko, potem zacząłem robić przerwy. Powinienem na 8rep skończyć (około 30. minuty), ale ambicja mnie poniosła i zrobiłem też po 10rep wszystkiego..

Całość - 35:50..

SEQUENTIAL DISMAY - to już odpuściłem, bo miałem wymęczone prostowniki grzbietu. Nie dałbym rady z przysiadami..
To powinno być jako 5., a FITTER, HAPPIER.. - ewentualnie na koniec z 12kg. Jeśli trwa ponad 5min - to liczymy jako 2x.

Trochę jestem niepocieszony - wszedł element czysto kondycyjny ze zbyt dużym obciążeniem :-/
Powinienem skończyć na 8rep i podejść do kolejnego zestawu.
Jako 1. czy 2. zestaw pewnie bym zrobił - kosztem kolejnych, ale wolę odpuścić jakieś single a skupić się na doublach!!

TUTAJ jest rozpisany ten nieszczęsny zestaw..

Albo poprawiają się moje parametry (bieg/kettle), albo coraz rozsądniej dobieram zestawy i ich kolejność.

Przysiady - UP jestem zadowolony!!
Ten program pozwala mi cieszyć się doublami!

ROTK nie był tak przyjemny..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Sam myslalem by zrobic sobie trening podobny do Twojego, tj. swing, snatch, clean and jerk. W formie obodowki. Oczywiscie sztangielka. 20kg mam, ale jak zrobilem wymachy(nawet nie do wysokosci wzroku, bardziej dolnej czesci klatki) 20kg strasznie czulem prostowniki i chyba bym 10 powtorzen w 3 obwodach nie zrobil, a clean and jerk to na pewno. Dlatego na poczatek bym wzial 10kg.
A Tobie zycze powodzenia. Ladne temeratury sie zblizaja wiec mozna biegac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szarpnij się na kettla - 12kg na początek styknie. 100zł. Warto! Sztangielka to inna bajka.. Taki swing - całkiem inaczej leci sztangielka - a jeszcze regulowana - jest szeroka.. jak tym bujasz pomiędzy nogi? nie ma o czym mówić.
Kettlowe ćwiczenia - robić kettlami!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytanie o trening lafaya

Następny temat

trening+pompki

WHEY premium