SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik by Bobrzan

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Witam wszystkich forumowiczów postanowiłem dołączyć do was Ponieważ temat https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html Mawashiego został zamknięty, zakładam nowy temat. Może zanim przejdę do sedna sprawy podam swoje dane :

Wiek : 15
Waga : nie wiem ale pewnie koło 80
Wzrost : 173
Cel do osiągnięcia : poprawa siły i sprawności fizycznej
Staż : 1,5 miesiąca treningu dla początkujących Mawashiego, tyle samo ABS.
Aktywność fizyczna : teraz zacząłem naukę w liceum więc pewnie będzie mniejsza niż była przez wakacje ale gram w piłę regularnie po kilka godzin. Oprócz tego biegam co dwa dni ok. 35 minut.

A więc jak już pisałem rozpocząłem trening a moje pytanie brzmi następująco - co robić dalej. Bo stosując się do porad z powyższego linku doszedłem do 4 obwodów na dzień. Czytałem też że ten trening powinno się wykonywać 5 miesięcy. Na ilu obwodach zostać?
Teraz kiedy zaczęła się szkoła automatycznie straciłem motywację do ćwiczeń dlatego postanowiłem stworzyć sobie tutaj dziennik aby się mobilizować
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Chciałbym urozmaicić trochę swoje treningi. Czytałem ostatnio o supinacji. W artykule o niej pisze że ona jest do rzeźbienia mięśni, ja natomiast chciałbym najpierw przymasować ("żeby rzeźbić najpierw trzeba mieć z czego" ktoś na tym forum już tak powiedział i że masować trzeba przynajmniej rok ). Co o tym sądzicie?

Chciałbym zacząć prowadzić rozpiskę ze swoich treningów, bardzo prawdopodobne że za niedługo przekonam rodziców do diety.


Zmieniony przez - Bobrzan_93 w dniu 2009-09-13 17:03:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
A zapomniałem podać swoje wymiary

- biceps - 37 cm,
- klatka - 100 cm,
- brzuch - 87 cm,
- udo prawe - 65 cm,
- udo lewe - 60 cm jestem prawonożny może dlatego ,
- łydka - 44 cm.

Gdy będę miał czas i lepsze oświetlenie (aparat mam tylko w komórce) wrzucę zdjęcie.
Przypomniało mi się także o jednej sprawie. Na wzmocnienie nóg mógłbym zamiast 4 serii 30 przysiadów z obciążeniem robić nie wiem przysiady na jednej nodze? Bo te przysiady nie zmuszają mnie zbytnio do wysiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ćwicz jeszcze z miesiąc, a później przejdź na stacyjny...
aż taką masz różnicę w udach?? ja jestem prawonożny i prawe udo jest o 1 cm większe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy ja dobrze zrozumialem ze robisz 4 serie po 30 przysiadow z obciazeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Piter92 sam się bardzo zdziwiłem i dla pewności mierzyłem 3 razy i za każdym razem wyszło tak samo.
Co to znaczy trening stacyjny? Bo szczerze mówiąc laikiem jestem

Przemasso tak robię tyle przysiadów. To źle?

Chciałbym żebyście mi udzielali tutaj porad co robię nie tak i co mógłbym poprawić.

Czytając inne dzienniki zauważyłem że najpierw trzeba sprawdzić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i ułożyć dietę. U mnie nie będzie z tym tak łatwo ponieważ jeśli chodzi o jedzenie moja matka jest "patriotką" jeśli wiecie co mam na myśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31643
Możesz stopniowo namawiać matkę na lepsze jedzenie, chyba nie powinna być przeciwko skoro chcesz się odżywiać zdrowo :) Ja też obiady jem takie jak matka zrobi ale resztę posiłków staram się jeść porządne tak by dostarczyć tyle ile potrzeba.
A o treningu masz tu: https://www.sfd.pl/Metody_treningowe_-_obwodowa_i_stacyjna-t456273.html 
Póki co rób obwodowy, i tak jak napisał Piter potem możesz przejść na stacyjny, ale moim zdaniem dopiero wtedy gdy obwodowy przestanie Cię męczyć i przynosić efekty.

Zmieniony przez - szepke w dniu 2009-09-06 11:00:19

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Dzięki za porady, dostosuję się do nich. Co do posiłków - spróbuje ale będzie baardzo ciężko a wiem że dobra dieta to podstawa.

Miałbym jeszcze pytania w związku z ABS - em II. Czytając o nim raz pisało, że powinno się te ćwiczenia wykonywać w ten dzień, w którym się nie ćwiczy, a raz pisze że najlepsze efekty będą gdy zrobi się go po ćwiczeniach. To jak to z tym jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rób w dzień treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Tylko ja nie wiem czy po 4 seriach podciągania utrzymam się jeszcze na drążku żeby zrobić te ćwiczenia z poziomu 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
O dziwo dałem radę z wiszeniem, gorzej z poprawnym wykonaniem ćwiczenia. Trochę się bujałem i prawie wcale nie czułem pracy mięśni brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
To co robię źle z tymi przysiadami?

A co do treningu stacyjnego - lepiej ułożyć sobie samemu w oparciu o doświadczenie z tego treningu (które części ciała zrobić prioretytowymi itp.) czy skorzystać z jakiegoś treningu zamieszczonym na tym forum?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szeroki drążek na sufit.

Następny temat

Ma ktoś plan treningu ze strony 100pompek.pl ?

WHEY premium