SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLE W ROLI GŁÓWNEJ by PANTEON (dziennik)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30708

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, właśnie z dietą u mnie jest źle - nie ma diety..

Spalanie kcal jak wszystkimi innymi metodami - w końcu to ruch.
Siła - no - idzie do przodu.

Kettle to jednak inny rodzaj wysiłku i pracy - nie pakuję bicka ani nic takiego. Aktualnie pracuję nad MILITARY PRESS, a bardziej wszechstronnie masz w dzienniku Wuzaa..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1339
Chętnie bym spróbował tych odważników pomijając przydatność w sportach walki to musi być naprawdę fajna alternatywa dla tego "kulturystycznego" machania ciężarami, w przyszłym tygodniu zamierzam kupić. Jaki na początek? 12 kg nie będzie z byt ciężki? Studiując wcześniej twoje tematy widziałem że stosowałeś kompleks sztangowy Javorka, osobiście sam wykonuję i to jest to, mogę powiedzieć że taki kierunek*********ia sportu mi odpowiada i porzucam klasyczną siłownię
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - rectus97 w dniu 2012-01-16 15:20:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy nie robiłem complexów Javorka kettlem - rudy666 robił i sobie chwalił.

12kg - czy będzie dobre? nie wiem dokładnie NIC o Tobie, ale podejrzewam, że na początek spokojnie wystarczy, a może i na zawsze!
Potrafię dać sobie wycisk 12kg - bez problemu.
Aktualnie tego nie robię, ale da się!!

Dziś wszedł jakby zaległy trening z wczoraj:

FPP - 5,4,3,2,1 - bezproblemowo, ale odczułem..

ROP - heavy day:

C&P (20) - (1,2,3,4,5)x2 (1,2,3,4)x3
SWING - serie po 20/15/10rep wedle możłiwości w danej chwili - 9min = 150rep

Drążek + kettle =45min

Dostałem trochę, ale po treningu czułem się świetnie :)
Nie chciało mi się robić pompek..
Jakoś też nie mam ostatnio czasu na maczugę. A szkoda..

Mam jeszcze kilka opcji w zanadrzu, bo aktualny trening nie ma "motywów redukcyjnych".
Fundamentem powinna być dieta - wiem.. pracuję nad tym, ale jakoś mi nie idzie. Także na razie trening powinien wystarczyć. Póki jest progres siłowy, to jest względnie dobrze..

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie się zbieram, ale już wpiszę:
FPP - 5,4,3,2,2 :)
Mam nadzieję, że gładko wejdzie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W dalszym ciągu:
FPP - 5,4,3,3,2
PLP - 3xwykrok/pompka :)

GTG - jakoś rzadziej, ale się pojawia..

Jutro medium albo light day.. Planuję przynajmniej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLP - 4rep - to z rana - póki co to niewiele :)

popołudniu:

FPP - 5,4,4,3,2
C&P (20) - (1,2,3)x5
SNATCH (16) - 20,15,10,5/str - czyli po 50/str w 7minut. przerwy jakieś 45s.
WINDMILL (16) - 5,10,5/str
Pompki - 10,15,25 - gdzieś pomiędzy..

35min

-----
Drążek - robi się coraz ciężej. Sam drążek to jeszcze nic takiego, ale jak mam po nim zrobić C&P, to czuję się słabszy..
FPP zaleca 5 dni treningu i dzień przerwy - ja będę robił 2 dni.
PN-PT będzie normalnie - FPP, a w weekend mam heavy day, więc drążek mi nie leży.. także SO-ND - bez drażka.
Jednak C&P jest ważniejsze, więc będę miał 2dni przerwy zamiast jednego. Myślę, że nic złego się przez to nie stanie, a możę i mi wyjdzie na dobre..

SNATCH - taka nowinka - wcześniej robiłem 10rep/min, a teraz pojechałem nieco dłużej - 20rep z lekkim zapasem na lewą i większym na prawą rękę, to dobry wynik - widać ciężki swing pomógł lżejszym snatchom.
Bywało 100x/10min, a teraz weszło 100x/7min.

WINDMILL - nie był to najlepszy pomysł po drabinkach..

Ogólnie jakiś słaby się czułem. Poprzednio był heavy day i następny też będzie heavy (a przynajmniej tak planuję!), dlatego dziś light.
Niby light (w liczbach), ale dostałem trochę..

W weekend atakuję 5x(1,2,3,4,5)!
Jak się uda, to potem jeszcze przez tydzień chciałbym pozostać na tym poziomie, a w następnym podejść pod 24kg do C&P/MP.. ciekawe..
20kg podnoszę coraz więcej razy, ale jakoś nie jest mi lżej.. może tak ma być!

I jeszcze filmik relaksacyjny:




ten użytkownik ma też kompilacje z PL :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FPP - 5,5,4,3,2 - dosyć lekko, ale zaczynam czuć że coś robię
PLP - 5rep

:)

Jutro heavy day i atak na 5x(1,2,3,4,5)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czapki z głów Panowie!!!

PLP - 7rep - idzie spokojnie.. skoro nie robię tym drążka, to spokojnie mogłem zacząć od 10rep :/ No nic, za 3 dni będzie 10rep.

FPP - 2 dni przerwy :)

HEAVY DAY:
C&P (20) - (1,2,3,4,5)x5 :)
do tego po minucie wziąłem 2x16kg i zrobiłem DOUBLE MILITARY PRESS 9x
+ brzuch w superseriach:
- russian twist z piłką 4kg - 30x
- spięcia - 30x

i taki zestaw 3x



C&P zajęło mi 30min. Drabinka z 5min + 1min przerwy przed kolejną. Między obwodami robiłem 30-60s przerwy..
Poszło bezproblemowo (ale lekko nie było). Weszłaby jeszcze jedna drabinka gdyby było trzeba. (1,2,3,4) na bank, a z pistoletem przy głowie (1,2,3,4,5) by weszło.. ;)

Double Military Press - kiedyś jechałem plany Mahler'a i doszedłem do maxa 12 powtórzeń w tym ćwiczeniu.
Skoro po tak cieżkim treningu C&P z 20kg zrobiłem 9rep DB MP (2x16), to w najbliższy light day sprawdzę swojego maksa w tym ćwiczeniu!
Kiedyś celem było 15rep, ale się nie udało.. chyba 12 - to mój rekord..
Ciekawy jestem jak to będzie :)
15 by mnie zadowoliło, ale się zobaczy..
Zdałoby się jeszcze sprawdzić maksa w 1H C&P (20)..

Jednak NAJWAŻNIEJSZE jest to, jak ten ROP z 20kg przełoży się na wyciskanie 24kg!!
Bo to o to chodzi :)
Jeśli będę w stanie robić serie po 3rep, to już dobrze. Robiłbym sobie siłowy trening i uzupełniał go różnymi pierdołami :)
ROP wypompowuje ze mnie siły.. No, ale efekty siłowe są :)
Jeszcze rosnę na nim!!
W tych miejscach co trzeba i niestety w tych co nie trzeba..

Także ciężki C&P + drążek - POLECAM :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLP - wykrok/pompka - 8rep - już ładnie - jakby rozgrzewkowo. Nie mogę się doczekać 30rep!
FPP - 6,5,4,3,2
na głodniaka przed obiadem, ale fajnie weszło! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
HEHE przeczytałem recenzję ROTK i musze przyznac że mnie zaciekawiło, Książka o budowanie mięśni!! z dwoma KB, DOUBLE SNATCH, LONG CYCLE, wydaje mi się że Pavel czyta nasze posty!!

POZDR
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytanie o trening lafaya

Następny temat

trening+pompki

WHEY premium