SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLE W ROLI GŁÓWNEJ by PANTEON (dziennik)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30706

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kaszlałem, smarkałem, ale trening zrobiłem całkiem konkretny:

- rozgrzewka bodyweight
- CLUBBELL (6kg) - takie mobility - 4ćw po kilka powtórzeń na stronę
- OA LCCJ (16) - (1,2,3,4,5,6) x3 /1min przerwy (jedna drabina zajmowała mi 4:00 - 4:30)
- TABATA - SNATCH (16) - 10/10, 10/10, 9/9, 9/10
+ zwisy na drążku, rozciąganie, kotki - 3-4min.
<40min.

C&J jednorącz mi się podoba!! :)
Nie miałem sił, żeby mierzyć się z wyciskaniem 24kg, dlatego tak bardziej kondycyjnie weszło.

@rudy666:
są jerki! co Ty na to? (zaglądasz tu w ogóle?)
3 sety po 4minuty to chyba nieźle jak na początek. Może minusem jest wielokrotna zmiana rąk, ale weszło całkiem fajnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Zaglądam:) Są Jerki jest impreza! moze w końcu przejdziesz na ciemną stronę mocy! A ja się tu zastanawiam żeby dodac wiecej swingów snatchy TGU i ogólnie freestyle dla wiekszej zabawy, i ogólniej różnorodności :)

Robiłeś 24? Zmiany rąk robiłem co każde powtórzenie, po czasie co 3 albo co6 powtórzeń żeby się nie zamachać :)

POZDRAWIAM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jerki 24kg?? nie....
W nawiasie podana jest waga przy każdym ćwiczeniu (16) - oznacza 16k KB..

24kg, to może z jedną drabinę bym do 6 zrobił, ale z przerwami..

24kg będę wyciskał sobie na spokojnie - w systemie lekko/ciężko.
Lekko to np. 10x1 na treningu, a ciężko - drabinka (1,2)x3 ???
Nie wiem ile razy dam radę. Niemal 2tyg przerwy spowodowane chorobą, także moc spadła na bank!

Bazą pozostanie MP, i drążek, dodam za to sporo C&J(16) i snatche..
Wyjdzie w praniu...

one arm long cycle clean & jerk - nastawiam się na dużą objętość i mniejszy ciężar.
Jakoś ciężkie treningi nie dają mi poczucia spełnienia.. Wolę objętościowe.
Kompleksy, obwodówki - z tym się będę bawił. Może od święta wrzucę sobie 15min swing po 15reps/min..

Aktualnie - testowy tydzień!

Jerki z dwoma kettlami na razie nie wchodzą w grę..

FOTOMOTYWATOR:


Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-19 21:38:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można powiedzieć, że wróciłem :)

Dziś weszło:
PLP - 26rep (pompki/wykroki)
FPP - 8,7,6,5,4

Boję się że nie utrzymam, ale dziś się udało.
2 tyg przerwy to sporo, ale zobaczę jak mi będzie szło..

Z planów treningowych - trochę wyciskań 24kg, C&J 16kg, SNATCH 16 i jakieś przysiady - goblet, front, double front - jeszcze zobaczę..

Trochę za dużo bym chciał..

FOTOMOTYWATORY:

http://www.flickr.com/photos/proud_dad/4298211202/sizes/z/in/photostream/ - trzeba wejść..






A to już bardziej MOTYWATOR!



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-20 22:24:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLP - 28x
FPP - zawiesiłem, bo nie daję rady..

Myślę o GTG (smarowanie gwintów) albo o jakichś drabinkach 2-3xtyg. Czas pokaże!

Fotomotywator (o ile się wyświetli):

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Panteon, próbowałeś kiedyś Plan 15:15 Z książki Kenneth'a Jay'a Viking Warrior Conditioning? Pytam się bo się nad tym zastanawiam, podoba mi sie bo dużo SNATCH'y opis jak to wpleść do innych treningów, podobno znaczne zwiększenie wydolności itd..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
VWC - oczywiście, że robiłem!!

Najpierw 12kg i protokół 15:15 - nie pamiętam po ile rep, ale 6-8.
Potem przeszedłem na 16kg i 15:15 robiłem 6rep i też doszedłem do 80setów.
Następnie była opcja do wyboru - cięższy KB, albo 36:36s.. W teście wyszło mi jakoś 17rep z 16kg. Zrobiłem kilka treningów i odpuściłem..
W rękawiczkach - za dużo powt.; niewygodnie..
Bez rękawiczek - takie straty w dłoniach, że nie dałbym rady z naskórkiem - ćwicząc 3xtyg.

Podsumowując - jak najbardziej polecam! Nie ma sztywnych reguł, i można sobie spokojnie progresować.

Jak to połączyć z innymi?
C&J
VWC
wolne
C&J
VWC
wolne
wolne
??

Może 2xtyg to nie najlepsza opcja, ale Po konkretnym C&J ciężko byłoby zrobić konkretny trening VWC..
We wstępie chyba był opisany przypadek, gdzie ktoś ćwiczył 2xtyg i miał dobre efekty..

Możesz też robić sobie swoje interwały. Te z VWC są dosyć specyficzne i mają rozbudowywać VO2MAX. Test ma określić ile rep należy robić..

Na pewno warto!
Jak zaczniesz - to polecam 12kg (oczywiście 15:15). Jak dojdziesz do 40setów/rękę, to będziesz mógł zwiększyć do 36:36, albo przerzucić się na 16kg i 15:15.

:)

Dodam tylko, że ja tego nie zrobiłem po kolei, tylko 12kg 15:15, potem przerwa i 16kg 15:15... bo mnie to już znudziło i dłonie miały dosyć ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Dzięki za odp. planuję z 12stką; 16KG do snatch to dla mnie za dużo teraz czuję jak odpuściłem pozostałe ćwiczenia na rzecz C&J i dla tego chce dużo SNATCH.Czuje też róznice miedzy żeliwnymi i plastikowymi KB te z winylu strasznie się ślizgaja przy dłuższej pracy, następne w kolejności kupię żeliwne ale to jeszcze długo.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeliwniaki są OK.
Turniejówek nie miałem w rękach, ale może kiedyś... 20kg....
Mam 20kg STAYER'a i jest mi z tym niewygodnie :/ Gniecie mnie w nadgarstek (w sam staw), także może kiedyś bym go wymienił.
W grę wchodzi - pozbycie się go i kupno turniejówki, albo ze Sparty (spartasport.pl) żeliwniaka. 20zł różnicy, przy takiej kwocie to niewielka różnica.
Na razie nie zamierzam..

Dziś weszło:

PLP - 29x

Robi się ciężko z wykrokami, bo takie ponad 20 sztuk codziennie już się organizm tak fajnie nie regeneruje!
Pompki - spoko..

Dzielę sobie na serie - 10,10,9 (dziś)
Zacząłem to dzielić na różne pory dnia, bo do tej pory trzaskałem całość w kilka minut na raz (podział na serie, albo od razu - zależnie od formy).

- rozgrzewka bodyweight - 2-3min
- clubbel - 2-3min
- MP (24kg) - 10x 1+1 (zajęło mi to jakieś 12-14min)
- PLP - w trakcie treningu akurat robiłem
- ARMENIUS WORKOUT:
----- 2 HAND SWING (20) - 20, 15, 10
----- HIGH PULL (20) - 11, 8, 5
----- SNATCH (16) - 11, 8, 5
----- ALTERNATING SWING (20) - 20, 15, 10
3obwody z ilością rep podaną obok; przerwa pomiędzy obwodami 60s.
Snatche z 16kg bo 20 byłoby samobójstwem.

+ brzuch - 4min - różne ćwiczenia po 20rep

--- całość 50min ---

Nie był to jakiś fenomenalny dzień na ćwiczenia.
10x MP w seriach po 1 - to był taki test. Nie jest najgorzej. W "dobrym" dniu liczyłbym na 12-14rep.
Ostatnie powtórzenie lewą ręką było już push pressem (dla bezpieczeństwa), a prawą pewnie jeszcze kilka rep bym zrobił. Przerwy - około 60-90s. Jako, że to ciężar do treningu siły, to i 2-3min nei byłoby grzechem, ale nie chciałem już przeciągać.

kilka filmików!

Odnośnie rozgrzewki:




Bardzociekawe ćwiczenie - wydaje się banalne.. SPRAWDZCIE!!





I jeszcze coś na temat brzucha:









Widzę, że lepiej spełniam się przy treningu o większej objętości..

Jeszcze FOTOMOTYWATOR:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Widze, ze lubisz umiesnione laski ;d Powodzenia w treningach!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytanie o trening lafaya

Następny temat

trening+pompki

WHEY premium