SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLE W ROLI GŁÓWNEJ by PANTEON (dziennik)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30710

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ładna buzia + ABS jest dobrym motywatorem - przynajmniej dla mnie..
Babochłopów tu nie wrzucam!
Dodatkowo mógłbym się założyć, że większość z nas im nie dorówna..







To crossfit, więc nieco inaczej robią podciągnięcia, czy wymachy.
Sprawności - pozazdrościć!

Co do walorów estetycznych - niech każdy sam ocenia..

Jednak wolałbym foto zgrabnej laski z sześciopakiem na ścianie niż jakiegoś kulturystę..
Tym bardziej, że te fotki, to nie tylko swoisty urok, ale i sprawność!

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja nie przepadam za widokiem umiesnionej babki :) Tak jak piszesz, kazdy sam ocenia, nie bedziemy o gustach dyskutowac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak widzę, że jakaś 50kg laska robi z ciężarami rzeczy o których ja nawet nie myślę, to od razu chce mi się ćwiczyć!!

:)

(no, może nie 50kg, ale chodzi o pominięcie babochłopów)

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-23 22:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieco zabrakło czasu na trening, ale aktualnie wygląda to tak:

PLP - 31x
GTG - drążek po 2rep (kilka razy dziennie)

GTG - może z czasem zwiększę do 4, tylko muszę wyrobić sobie nawyk podciągania się kilka razy dziennie..

Tego nie linkowałem:





I rarytasik:





Jak widać, nie tylko nad wyglądem pracuje, a z tego co mówi - trenuje bardzo wszechstronnie (bankowo poza crossfit coś tam jeszcze ćwiczy pod kątem bodybuildingu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLP - 32

2 dni przerwy od PLP dobrze mi zrobiły.
W weekendy nie będę robił wykroków i pompek.

GTG - drążka - jest! 3-7x2reps (nie liczę ile serii - faluje)

KB! w końcu!

FlowFit/Clubbel - 10min
C&P (24) - (1,2)x4 - czyli po 12x/str
FLOOR PRESS (2x16) - 15,15,10
SNATCH (16) - jakby tabata, tylko, że 6 rund po 10reps :)
Wyszło 6min 20s/10s - work/rest

OK

Poprzednim razem ledwo zrobiłem tabatę, a dzisiaj chyba miałem dobry dzień i po 4min było mi mało.. pojechałem jeszcze 2 i zaczęły mi puchnąć przedramiona! A nie serce!!

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK 6MIN TABATA !! 4min i wymioty (prawie!) - to jest TABATA!

Muszę zwiększyć ciężar!! Albo zmienić ćwiczenie..
Za jednym zamachem załatwiam wytrzymałościówkę i rwania - co mi odpowiada.

Rudy wspomniał o VWC - i kto wie czy bym tego nie zrobił.

Wykorzystuję do rwań patent ze skarpetkami Tracy Reifkind:

http://www.google.pl/search?q=tracy reifkind snatch&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvnso&source=lnms&tbm=isch&ei=r0VNT62nEobVsgbuk8yqDw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA0Q_AUoAQ&biw=1280&bih=610

(nie da się wrzucić linka, ani foty)

1. kettlebell ślizga się i nie rani dłoni
2. tanie to!
3. ściągacz jest dużo cieńszy niż skórzana rękawiczka, więc nie dodaje "grubości" rączce KB.

POLECAM!

Z tym może i bym był w stanie robić protokół 36:36 - kiedyś miałem trzaskać 17rep... Gołe dłonie - haratało, a rękawiczki się zawijały - ani tak, ani siak - nie byłem w stanie tego wykonywać..

Podstawą treningu jest:

C&P podzielone na:
- lekko - ileś serii po 1rep
- ciężko - drabinki - na razie (1,2)

C&J - trochę mi się kłóci z C&P :/
w jednym dniu treningowym nie da rady zrobić obu..
Wykonywanie ich zamiennie co trening też nie jest najlepsze..

SNATCH - na razie wybrałem formę TABATA i muszę zmienić ciężar po drugim treningu.. :)
Może sprawdzę się ponownie w SSST z 16kg! Skoro z marszu wykonałem 120rep w 6min, to dopracowanie tych 4min, czy zwolnienie tempa i zrobienie powiedzmy 130rep w 6min nie powinno być takie ciężkie.. Sam nie wiem.
VWC byłby niezłym przygotowaniem do SSST.
Niedługo książka Tsatsouline'a wyjdzie, więc nie kombinuję z VWC.
Będę robił tabatę z 20kg (rwania oczywiście) i może po kilku treningach spróbuję zrobić SSST - to się jakoś określę - gdzie jestem :)

Tutaj są timery do VWC - korzystałem i polecam, bo samodzielne odmierzanie 15s jeszcze jest OK, ale 36 już niezbyt :)

DRĄŻEK - aktualnie GTG... chciałbym robić z 2xtyg drabinki na "prawie maxa" - 1,2,3,4,5,6,7,8, 1,2,3,4,5, 1,2,3 - tego typu.

Zawsze mam takie dylematy jak zakończę jakiś cykl treningowy.
Najbardziej boli to, że chcę robić ONE ARM CLEAN & JERK z 16 i 20kg, i MILITARY PRESS z 24kg.. To się kłóci..
Snatch - czy to na tabacie, czy na dłuższych interwałach - efekty będą i właściwie nie ma to wielkiego znaczenia.
Wolałbym kondycyjnie coś powalczyć, ale chce w końcu te 24kg swobodnie wyciskać!! A żeby je wyciskać... to muszę je wyciskać! :)

Jaqueline Kay Roberts (ta pani z filmiku wyżej):



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-28 22:24:54

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-28 22:39:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Czołem, Timery do VWC naprawdę fajna rzecz i pomysłowa! Skarpetki to już w ogóle szczyt pomysłowości jutro przetesuje ale wygląda to wygodnie! Zaczynam mieć tak jak ty im wiecej człowek czyta i ogląda tym wiecej wszystkiego chciałby robić, przeskakiwać na nowe super protokoły itd, ale nic trezba robić swoje, POZDRWIAM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie...

Dlatego chyba odpuszczę wielopowtórzeniowe C&J (z 16/20kg) na rzecz C&P (24kg), a do tego rwania - pod kątem SSST z 16kg.
Chciałbym pobić stary rekord 203powtórzeń.
Z marszu byłem w stanie zrobić 6min po 20rep, także jestem dobrej myśli.
Potrenuję trochę z 20kg - interwały (zacznę od tabaty - nie wiem ile rep w 20s zrobię).

C&P (24) - lekko/ciężko
SNATCH (16) - podstawa, a treningowo z 20kg
dodatkowo coś na nogi - trochę GOBLET SQUAT i może obwodówki na kondychę (przyda się pod SSST) - jak Armenius, czy jakiekolwiek..

Do tego:
- PLP - pompki/wykroki (dziś 34x)
- GTG drążka - 2rep

Odkurzyłem też skakankę, za sprawą jednego z tematów.. Kiedyś mi dobrze szło (25min non stop), ale teraz zacząłbym od rund 2-3min/1min przerwy.

Z pompkami mi całkiem fajnie to PLP idzie, bo ciągle jestem w stanie zrobić całość w jednej serii (jak zaczynałem, to mój max szacowałem na jakieś 40-50rep, ale pompki dosyć mnie męczyły. Teraz jakby to zniknęło)
--------------------

Za tydzień/dwa pojawi się Powrót odważników.. i się to wszystko pewnie wy.....!
..to znaczy do góry nogami się wywróci..

Motywujący sześciopak:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj jakiś zmęczony byłem.

Rozgrzałem się całkiem fajnie (10min) i wycisnąłem po 1x na L i P 24kg..
Ledwo, ledwo.. więc odpuściłem. Jutro.

Jednak wziąłem się za skakankę i trzasnąłem 10x1/1min.
W sumie 10min skakania..

Gdybym wiedział, że nie będę miał energii na pressy, to bym od razu wziął się za skakankę!

Oddech i nogi - OK;
Zmęczenie poczułem w plecach - tak na górze..

Z tego wynika - że to barki..

Ogólnie OK!
Jest nad czym pracować.. Zobaczymy czy mi faza nie przejdzie ;)

PLP - 34x
GTG - dalej..



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-01 21:48:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLP -35x
GTG - dalej 2x

CLUBBEL - 3min
KB (12) - 3min
C&P (24) - 12x1 (2 ostatnie powtórzenia w pasie!)
SNATCH - TABATA - (20) - L/P: 9/10, 9/9, 9/9, 9/9
GOBLET SQ (20) - 5x8
- i tutaj dobiłem się 35 wykrokami na stronę i 35 pompkami
----45min---

Z ciekawości założyłem pas kulturystyczny - skoro niektórzy ćwiczą w pasie bicepsy, to do MP można śmiało go założyć. Specjalnej różnicy nie było.. Pewnie zrobiłbym jeszcze jedną serię wyciskań, ale dwunaste powtórzenie było już dosyć koślawe, a że to jakby LIGHT DAY, to dałem spokój.
Robiłem 1+1/min - czyli 12 serii w 12 minut.

Tabata - Snatch z 20kg - cięższy niż z 16kg, ale generalnie do przejścia bez większych problemów. Przyspieszyć się raczej nie da.
Tętno po tabacie 180.

Jak widać - podstawy!

Miałem strzelić browara, ale szkoda mi marnować tego całego wysiłku!! Aż dziw! Widzę, że w mózgu też następują pewne zmiany..
Jutro strzelę ;)

Sześciopakomotywator:



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-02 22:04:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Minimalne spadki na wadze :) trochę ponad normę - szkoda, że nie większe, ale pewnie brak diety jest tego przyczyną..

Kolejny ciekawy patent - od NEGHAR!

http://optimd.files.wordpress.com/2011/01/sock-glove2.jpg - fotka

http://www.negharfonooni.com/2012/03/kettlebell-snatch.html#!/2012/03/kettlebell-snatch.html - art

Artykułu jeszcze nie czytałem, bo mi się nie chce..

No i jeszcze filmik motywacyjny :)





Kto dogoni Neghar??

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-03 16:33:54
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytanie o trening lafaya

Następny temat

trening+pompki

WHEY premium