SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki ułożyć trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez flex1976 z działu Zdrowie i Uroda.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 94
Witam , mam pewien dylemat . Wiem , że zadaje dość skomplikowaną i obszerną zagwozdkę , ale może warto i ktoś jest w stanie mi pomóc . Mianowicie chce odnowić swoją pasję treningową i od 20 kwietnia pójść na siłownię po 1.5 roku przerwy , problem tkwi w tym , że przez ten okres mało było ruchu w moim życiu ( praca siedząco - stojąca z minimum aktywności jakiejkolwiek ) , poza regularnymi obowiązkami domowymi i chodzeniem po parę kilometrów dziennie , nie uprawiałem żadnego sportu . Stąd nasuwa mi się pytanie jak powinienem podejść do nowego rozdziału sportowego ... Czy mogę normalnie rozpocząć treningi jak kiedyś z mniejszym ciężarem czy powinienem skupić się na samym ruchu i odpuścić sobie ciężary ??


Zmieniony przez - Matri009 w dniu 2021-04-01 15:52:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699876
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 13 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 458
Moim zdaniem ten artykuł to przesada w jego przypadku. Ja bym zrobił miesiąc fbw a później plan docelowy. Pierwszy tydzień lekko tzn serie z zapasem powtórzeń a później normalnie, 3 x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Oczywiście że zacznij od ponownego przyzwyczajenia całego organzimu do przypomnienia sobie ruchów oraz przystosowanai organizmu na przeciążenia siłowe, potem powoli będziesz sobie wchodził na ciężary.

Osobą początkującą mażna nawet 10 lat być staż na siłowni nie czyni tego że stajemy się zaawansowani.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23248 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278247
Najpierw zacznij od nauki podstawowych wzorców ruchowych oraz mobilności bo jeśli z ruchem było słabo to najprawdopodobniej nie będziesz w stanie wykonywać ćwiczen poprawnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4406 Napisanych postów 2549 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35139
Jak wyżej zacznij od FBW 3x w tyg przypomnij sobie na małych ciężarach odpowiednie wzorce ruchowe dodaj delikatny trening cardio i stopniowo zwiększaj obciążenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Jeżeli masz czas do 20 kwietnia to zacznij od kalisteniki, wtedy pójdziesz na siłownię od razu ze wstępnie przygotowanymi miesniami.

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
zacznij od zera, wpierw jakieś roztrenowanie, przygtuj organizm np. trening obwodowy na początek, a później możesz układać plany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Czy możesz rozpocząć treningi jak kiedyś, tego niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Możemy jednak ukierunkować Ciebie co warto zrobić. Przede wszystkim warto abyś wkleił zdjęcia sylwetki. Po nich będziemy mogli stwierdzić jaki obrać cel i w jakim kierunku układać dietę.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to warto skupić się na treningu ogólnorozwojowym, full body workout. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jaki-trening-dla-poczatkujacych-wybierz-fbw-6102 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ułożyć plan treningowy?

Następny temat

Prośba o ocenę treningu

WHEY premium