SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć pakować?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3129

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

15

Waga

55

Wzrost

167

Staż treningowy

znikomy

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

biegam czasami

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej

różne

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

niewielkie

Cel/problem/opis

Chciałbym zacząć ćwiczyć, aby mieć większe mięśnie, a przede wszystkim "szcześciopak", czyli kaloryfer na klacie. Ale jest pewien problem... ponieważ mam 15 lat, ważę 55 kg i mam 167cm wzrostu. Jem dosyć dużo, dużo słodyczy, tłuszczy, no ogólnie niczego s
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128
Witam!
Wiem, że było dużo takich tematów, ale chciałbym aby rozpatrzono moje pytanie indywidualnie. Chciałbym zacząć ćwiczyć, aby mieć większe mięśnie, a przede wszystkim "szcześciopak", czyli kaloryfer na klacie. Ale jest pewien problem... ponieważ mam 15 lat, ważę 55 kg i mam 167cm wzrostu. Jem dosyć dużo, dużo słodyczy, tłuszczy, no ogólnie niczego sobie nie odmawiam jak mam na to ochotę, ale jakoś nie przybywa mi na wadzę. Dodam iż lubię biegać i mam w miarę dobrą kondycję. Niestety mieszkam na wsi, więc chodzenie na siłownie nie wchodzi w gę. Moja klata jest raczej całkiem płaska, co jest trochę wstydliwe, gdy np. chcę ściągnąć koszulkę na boisku. I teraz pytanie: Co zrobić, aby w moim przypadku mieć większe mięśnie i kaloryfer na klacie? Jakie ćwiczenia stosować, czy przy mojej wadze potrzebna jest jakaś dieta? Proszę o konkrety. Wiem, że na to potrzeba dużo czasu, ćwiczeń i wysiłku, ale jestem ambitny i wytrwały więc myślę, że może mi się udać. Proszę o jakieś konkretne porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7523 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385549
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128
Ale czy na tej diecie nie stracę jeszcze kilogramów? A ja już raczej chyba nie chcę tracić, mój wskaźnik IBM wynosi 19,73 więc chyba waga jest jak najbardziej ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
tłuszcz zejdzie to i waga też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wytrzymam . Tyle osób liczy na sześciopak do wakacji. Jak chciałeś mieć sześciopak to było się obudzić wcześniej ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128
Ale ja nie chcę do wakacji! Nastawiam się na dłuższe ćwiczenie i wiem, że do wakacji nie zdąże, ale chcę zacząć teraz bo zaczyna robić się ciepło i można korzystać z pogody, np. biegając. Liczę na wasze rady, co i jak powinienem zrobić, czy przy mojej posturze jakaś dieta jest mi potrzebna, a jeśli tak to jaka, żeby nie stracić jeszcze na wadze? Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ile powtórzeń robić, czy bieganie pomaga, czy zacząć ćwiczyć A6W? Proszę o jakieś porady skierowane do mnie, a nie do odsyłanie mnie do innych tematów, ponieważ do tej diety, do której mnie wysłaliście nie mam pieniędzy ani czasu żeby się stosować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
rutkow wszystko wkleil

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128
A czy bez tej diety nie wyjdzie? Mogę przestać jeść słodycze, pić napoje, jeść mniej, ale raczej nie mogę się zastosować do tych rad żywieniowych, bo mama raczej nie będzie specjalnie dla mnie tego wszystkiego gotować, a sam sobie jeszcze nie gotuję. Da się coś zrobić z tą dietą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7523 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385549
w tym linku nie chodzi zebys stosował taka diete jak tam jest przedstawiona tylko zebyś wiedział co jesc a czego unikac , czyli zdrowo sie odzywiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128
A no teraz to rozumiem. W linku który mi podałeś są bardzo fajne ćwiczenia, ale mam pytanie dotyczące serii i ilości ćwiczeń w serii. W tym linku jest napisane:

Ile serii wykonywać?
Na duże grupy (klatka, nogi i plecy) wykonujcie 4-5 serii natomiast na małe grupy (biceps, triceps) 3-4 serie zupełnie wystarczą. Łydki i brzuch ćwiczymy ‘do bólu’

A w innym linku na tym forum jest coś takiego:
https://www.sfd.pl/Nie_wiesz_ile_powtórzeń_w_danej_partii_ZOBACZ!-t932777.html

I już na wstępie autor neguje np. ilość wykonywania takiej samej ilości ćwiczeń na biceps i triceps. Więc jak to w końcu jest, ile wykonywać tych serii i ile ćwiczeń?

I mam jeszcze pytanie dotyczące biegania: Lubię biegi długodystansowe,czy pomogą mi one w nabraniu masy mięśniowej? Mogę np. trzy razy w tygodniu biegać, a cztery razy ćwiczyć?

Zmieniony przez - marek125 w dniu 2013-04-13 14:30:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
stosuj sie do linku ktory wkleiles.
bieganie w dni bez treningu tylko.
ale maratonczyk nigdy nie zbuduje duzej masy miesniowej
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, po redukcji, co dalej

Następny temat

Jaki spalacz tłuszczu dla cwiczacego ?

WHEY premium