SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mierzyć efekty?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2936
Witam. Mam pytanie odnosnie wzrostu wagi. Obecnie jestem po 7 tygodniach budowania masy. Białko zwierzęce 200g roślinne nie liczę tłuszcz DT 40g DNT 80g węglowodany DT 550g DNT 400g. Od początku dodawałem co tydzień o 50g węgli aż doszedłem do obecnego poziomu. Białko i tłuszcz trzymane na stałym poziomie od początku. Pierwsze 4 tygodnie waga nie rosła wcale bf zmalał o 1% do stanu 8% w 5 tygodniu 200g wzrost wagi w 6 tygodniu 200g wzrost wagi i 0.5% BF i ostatni 7 tydzień 1400g wzrost wagi i 0.5% BF. Obecnie 75.3kg i 9% BF. Czy ten ostatni skok 1.4kg nie był za duży? Czy zostawiać kalorie na tym poziomie czy odjąć to 50g węglowodanów do poziomu z przed tygodnia? Nie chcę się zalać bo byłem kiedyś bardzo gruby.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Porównując do ostatniego zdjęcia, to zmiana sylwetki jest ogromna i efekty bardzo dobre. Niestety nie jestem w stanie odnieść się do obecnych efektów. Po zdjęciu pierwszym i drugim nie widać szczególnych zmian w sylwetce. Miałeś jeszcze wkleić pomiary obwodów ciała. Być może na ich podstawie będziemy mogli napisać coś więcej w tym kierunku.

Reasumując. Obserwacja obwodów ciała i w przypadku, gdy nie idą w górę, to zwiększanie ilości spożywanych kalorii. Jak pas idzie w górę, to ewentualnie korygowanie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1469 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20831
To zależy od kompozycji ciała i czego faktycznie to 1.4kg dotyczyło. Jeżeli głównie fatu, to odjąć kcal i tyle. Bo mogło cię też zalać wodą i po prostu gorszy tydzień z retencją miałeś, to już musisz ocenić sam w lustrze, ewentualnie wstaw fotki, sprzed gwałtownego wzrostu wagi i po.








Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2022-05-21 12:42:04

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870242
Odejmowac raczej już nie ma sensu, podejrzewam że taki skok był jednorazowy, dalej się już to ustabilizuje i te skoki będą mniejsze. Ale na przyszłość nie dodawaj tak na palę tych kalorii. Waga skoczy choć trochę, to zostaw jak jest na kolejny tydzień. Nawet te 500g tygodniowo to jest dużo, i na pewno nie są to same mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2936
Przez pierwszy miesiąc nie szło nic więc nie było dodawane na pałę tylko właśnie stopniowo żeby sprawdzać reakcje. Ok zostawiam tak jak jest i nie dodaje. Do końca makrocyklu 2 tygodnie więc powinno być ok. Zalać nie zalało bo BF jest w sumie taki jak w dniu startu masowabia z tym że na początku spadł a teraz wrócił do tego poziomu. Pracuje fizycznie więc kaloryczność jest wysoka ale dochodziłem do tego metoda prób i błędów bo na pierwszej masie którą skończyłem a poziomie 3600 kcal nie urosłem nic:D widzę rano odgniecenia od pościeli na ciele więc podejrzewam że retencja właśnie miała tu wpływ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Tutaj cieżko doradzić bo kazdy jest inny dlatego najlepiej skupić sie na lustzre i obwodach a nei na wadze bo waga nie jest wyznacznikiem aczkowliek szybki wzrost wagi na masie to nic dobrego tak samo jak większy wzrost obwodu pasa względem reszty ciała . Musisz prowadzić dziennik i głównie analize zdjęć , ja jak robie mase to trwa około 6 miesiecy ale jest to powolna masa z małą nadwyżką i średnio idzie mi 1kg na miesiac z czego po redukcji połowa spada więc jak zbuduje 3kg mieśnia czystego za 6 miesiecy to dla mnie jest to wystarczajace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2936
Właśnie też tak chciałem ale nie szło wcale później zaczęło iść po 0.2 kg i nagły skok 1.4kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
75kg, 200g białka zwierzęcego + niewliczane roślinne, więc łącznie wychodzi Ci 250g, jak nie lepiej.
Nie potrzeba Ci go aż tyle, około 150g (licząc roślinne i zwierzęce) w zupełności Ci wystarczy.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2936
Nie potrzeba ale czy można?zjadam np jeden serek wiejski 300g czy 150 gram piersi do każdego posiłku a mam ich 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Pilchoo
Nie potrzeba ale czy można?zjadam np jeden serek wiejski 300g czy 150 gram piersi do każdego posiłku a mam ich 6
Jasne że można ale jednak nie potzreba jak już kolega wyzej napisał , na redukcji można podbijać białko bo ma wysoki współczynnik TEF ( efekt termiczny pożywienia ) co może wspomagać gdzies redukcji bo organizm do trawienia białka zużywa więcej energi niż w przypadku trawienia wegli czy tłuszczy to jednak ilości powyżej 3g u osób poczatkujacych nie maja sensu i tutaj pod 2.5 g będzie maksem i lepiej reszte kcal przeznaczyc choćby na wegle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2936
Dziękuję za pomoc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Popełniasz podstawowe błędy kształtowania sylwetki. Przede wszystkim nie należy skupiać się na kilogramach. Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki i nie świadczy o jej wyglądzie. Sugeruję skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Z kolei raz w miesiącu zdjęcia sylwetki (te same warunki, czyli światło, poza, odległość, bielizna). Wtedy będziesz wiedział jakie są efekty. Poza tym, kalorii w diecie nie należy zwiększać na oko co tydzień, tak jak Ty to robiłeś. Manipulowanie nimi zależne jest od efektów, czyli zmian obwodów ciała.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Retencja wody - pomoc

Następny temat

Redukcja - pomoc

WHEY premium